Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Madutza, Dya multumim.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

rares felicitari!!
al meu junior cand am treaba ma cauta prin casa si cand apar in aria lui numai poate de fericire si striga ma-ma mama....

pun cateva pozici cu juniorul.....sa vedeti ce de "treaba" avea el astazi si cum a papat ca si un purcel.
cine ma ajuta sa fac pozele micute???plssss


mamica implinita cu 2 comori !!



Multumim. Eu nu stiu sa te ajut, sunt anti pc.Ce tot cauta el pe acolo, e mortal.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Hello again

Am fost si noi afara dar numa nu a vrut sa doarma in carut, a inceput a se marai si smiorcai si numa bine am ajuns acasa ca era deja 10 jumate si am pus-o la san sa manance si a dormit, 20 min s-a trezit fresh si acum se cearta cu jucariile ei in patut .... dimineata statea turceste si salta de fund in sus ca o minge si era cu manutele prinsa de bara de sus de la patut si se uita pe geam, apoi si-a bagat amandoua piciorusele intre barele de la patut si era agatata de bara cu manutele si se salta si chiuia ...asa comica era, acum daca a descoperit bara de sus , parca o vad intr-o sapt doua, poate chiar si mai putin , ca se ridica in picioare... ea a descoperit-o , nu i-a aratat nimeni ca asa se face

Mai, am stat si m-am gandit eu asa mult si bine la aerul rece de afara , mi-am oxigenat creierii , oare gresesc facand pauza asta de cateva zile si sa o iau de la capat ca si cum nu a pus in gura in viata ei nimic, adica de la 0 cu diversificarea?? ma gandesc ca sunt un pic inconstienta dar se pare ca nu am de ales... am incercat si asa si asa, ma gandeam ca merge, ca o dau pe brazda, dar dupa faza de aseara cu cerealele, mi s-a pus rau pata.... fructe dimineata nu, legume la pranz nu, cereale dupa amiaza nu... da cereale in bibe seara da...

Roxy, nu vreau sa scap sa nu ii mai dau, sa o intarc, in nici un caz, eu cred ca pe la 2 ani asa o sa o intarc... mi-e tare drag sa o am la san si plus ca e sanatos... eu vreau sa o dezvat de adormit la san... ea se trezeste la 7 papa, si pe la 9-9 jumate ii e somn, si adormea la san si dupa ce se trezea nu manca pentru ca avea ceva laptic in burtica... si la parnz la fel, dar si ieri dupa 4 ore de nemancat si somn afara de 40 min nu a vrut... deci ..nu mai stiu, fac pauza asta de cateva zile si om vedea

Madutza bafta cu dieta si nu-mi mai fa si tu pofat de cioco de casa cu alune ca eu deja salivez aici de numa, am inundat tastatura de Sf Nicolae te invit la o feliyta de tort si o cupa de sampanie

Ailed, aseara cerealele cu lingurita de inox i le-am dat, adica incercat, mi-a luat lingurita si si-a bagat cereale si in nas, ochi , s-a murdarit peste tot da numa in gura nu si le-a bagat Ma bucur ca Maria e mai bine si nu a mai facut febra

Yasmi de fiecare data cand spui ce meniu are Lucas stau si ma gandesc , oare eu cand o sa povestesc ca mananca piscoata macar jumate cat mananca Lucas ?? cred ca pe la vreo 2 ani ? sa iti fie de bine , cea mai tare combinatie, varza cu cioco

Millie, rarut pe la noi, vad ca nu ai timp, eu te-am mai strigat la catalog dar ti-am trecut absenta cand ne arati poze noi cu fetele tale?

Miki sper ca nu te-ai suparat, sa stii ca am salvat sfaturile tale intr-un document Vlad cum mai e ? la gradi ii place iar ?

Deea si sfaturile tale le-am salvat, o sa le folosesc cand o fi timpul si o sa vrea donsoara sa pape la lingurita si sa deschida gura

IOny, vezi ca ai niste absente nemotivate de cand am strigat eu la catalog, dar te iert daca ne arati poze noi cu donsoara

Catank, distractie placuta la botez si sa vii cu multe pozici

Alexina cum stai cu dieta, vad ca toate v-ati pus pe slabit, toate manechine, numai eu raman iar de caruta

Simona , La multi ani pentru David, sa creasca mare , sanatos si sa fie mandru cu asa parinti buni si frumosi


trimit asta si revin, am de schimbat o piscoata urat mirositoare da ce m-a parfumat



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Andreea, felicitari pentru cantecel si pentru ta-ta-ta-ta ! Ai o minunatie de baietel.


Eduard Andrei 02.04.2011



Multumim mami. E al meu si e o comoara pentru mine. Numai Dumnezeu stie cat de mult il pot iubi, am inceput operatiunea patutul, sa stii, acum doarme la el in patut. Sper sa reusesc si eu marea cu sarea.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf depinde cum o sa fie piscoata ta. poti sa spui la fel de ea si peste 2 saptamani de ex. daca e sa fie mancacioasa pe viitor. la mine amandoi copilasi au fost si sunt mare pofticiosi si mancaciosi. stiu ca nu e usor dar ai rabdare mami!!! sunteti doar la inceput, nu??
vrei si tu varza cu cioco cu caramel???? cand ai timp te rog imi faci si mie pozele micute??plsss . daca nu atunci sa le sterg ca s au cam strans la nr...

andreea alea erau poze mai vechi. acum le pun.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

rares felicitari!!
al meu junior cand am treaba ma cauta prin casa si cand apar in aria lui numai poate de fericire si striga ma-ma mama....

persi, deci amandoi copilasi ai nostri au patit la fel!!! au facut temp asa mare de la dinti!! si se spune ca nu se poate face asa mare temp la dinti

pun cateva pozici cu juniorul.....sa vedeti ce de "treaba" avea el astazi si cum a papat ca si un purcel.
cine ma ajuta sa fac pozele micute???plssss


mamica implinita cu 2 comori !!

eu...dar putin mai tr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumesc ally.

pun pozicile si merg la nani langa sufletelul meu.....ca m a "plesnit" un somn ca nu stiu cum sa ajung mai repede in pat
am terminat si papica lui lucas de facut..miroase asa bine.... cred ca o sa o impartim


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stie cineva ce e cu pisuc?????nu a mai intrat de ceva timp!!! deci, PISUC LA APEL!!!!!!!!!!!!!!!!

gata , am pus pozele, merg la nani!

poooooop



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Andreea felicitari pentru Rares vorbaretu` are mami baiat mare

Ally m-am stricat de ras la pozele noi, ce smecher e cu hanoracul, zici ca vine de "dupa blocurile gri" , baiat de cartier

Lalely sa stapanesti sanatoasa steamerul si poate o sa ii placa mai mult lui David asa , sa pape mai cu pofta

Persi offff , de asta ma tem si eu, sa nu isi strice asa deodata si piscoata mea somnul, de frustrare, ahh ce te inteleg, si eu de la oboseala clachez , sunt numa cu fundu in sus sper sa isi revina repede cu somnul Raducu meu scump si sa dormiti bine

Lidia ce mi-a placut aia cu "are you sure is plugged in?" m-am cracanat de ras vorba aia sigur era in priza si on ca vorba aia, numa in nu l-am cautat , pe toate butoanele si setarile si peste tot si numa nu voia sa se conecteze, cum a pus mana sotul pe el, cum i-a intrat mintea la cap Tu ce mai faci? mai iesi la plimbare? sau te-ai bagat iar la munci ? cum mai papa donsoara ta ?

off ce a mai dat cu capul de patut, are ditamai linia pe frunte se zbeguia si sarea ca mingea in fund si se tinea de bara de sus de la patut si zbang deodata ce s-a auzit ca a pocnit ceva... nici nu avea aer sa urle sau sa respire, ce m-am speriat am dat-o cu gel de arnica sa ii treaca vanataia si sa nu se faca cucui da tot se smiorcaie si suspina.. era in bratele mele si parea ca nu are aer sa respire pfff si cand ma gandesc ca asta e doar inceputul mi-a stat inima in loc cand a pocnit de nu stiam ce a facut , ce s-a intamplat

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

strumph cum vine aia sa ma supar ? eu m-am dat cu parerea, tu ai dreptul chiar sa nu fi de acord cu mine..sa-ti spun un secret..eu sunt o fire atat de pasnica, enervant de pasnica..nu cred ca m-am certat cu cineva vreodata, ii este imposibil pt ca eu nu sar la harta, nu dau replici, daca cineva vrea cearta..bat eu in retragere nu stiu de ce, asa mie firea..cred ca-l mostenesc pe tatal meu

tu poti s- o ieie ca la carte, cu lingurita suc de morcov crescut treptat pana la 20-30 ml..pe urma adaugat alt suculet si combinat, pe urma lasat si pulpa..o lingurita-doua, etc etc stii tu povestea

dar am o curiozitate..la biberon ai incercat sa-i dai piure ? cu tetina de semisolide ?
cred ca stii ca asta a fost cheia succesului la noi cu andra, lingurita dupa vreo luna a acceptat-o..dar acum papa numai la lingurita

Mergi la inceput