Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (75)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata

Am intrat sa va saalut si sa va las si din cafeluta mea
Noi nu prea suntem bine ca avem muci si stau toata noaptea sa o linistesc...sunt iar franta. Ieri am avut toata ziua musafiri
Ii dau oscilo,corizalia si paragrip..sunt toate homeopate si vibrocil.problema e ca e mereu fornaita si infundata chiar si dupa ce ii pun vibrocilul. Ii pun ser si aspir si nu iese mare lucru,dupa care parca are mai multi muci in spate
Ce sa-i mai dau sau or sa iasa ei incet?

Nu mai zic ca saraca e terorizata cand ii ating nasul

Acum ma pregatesc sa ii fac fructele si dupa aia ma duc sa fac niste cumparaturi ca avema lipsuri multe.....teea ramane acasa cu soacramea

Ne auzim mai tarziu...va doresc o dimi cat mai frumoasa

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-milie- nu, sergiu nu e asa cuminte.sunt nopti in care ma trezeste de 2 ori, de 4 ori, frecvent o data.dar cand o face urla de sar din pat,ma lovesc de usa,clanta, dulap-ca de, nu vreau s-o trezeasca pe sonia care doarme la 1 m de elasta e partea naspa cu gemenii..ca sunt impreuna la bine, dar si la raude ex. racelile
- la 4,5 luni ma mers cu ei la OLANESTI,vreo 4 zile, intr-o noapte acolo sonia nu s-a mai trezit,o obosea aerul, plangea vreao 15 minute pana adormea ca era prea obosita,si apoi nu s-a mai trezit sa manance, nimic.si de atunci, rar se trezeste si la tipetele lu frasu-cred ca s-a obisnuit cu fundalul sonor.dar si cand o aud ca plange ptr ca a trezit-o sergiu, ma doare inima-cred ca am facut si o gastrita pe fond de stres- dar n-am ce-i face-asta e-cum ziceam impreuna la bine si la rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

pe stres, ca pe stres, dar eu cred ca ai facut-o si pe nemancare...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina cate bilute de corizalia ii dai?? vroiam sa cumpar sa am si eu in casa.

mada, eu m-am tuns scurt in sarcina si de atunci astept sa creasca

roxy, nuantator nu am gasit decat de la o singura firma...culoare ca pixu'...tot am vazut reclama la vopseaua-spuma si singura care am gasit a fost palette. au culori frumoase.


mah fetelor....eu tre sa ii cumpar la junior casca si genunchiere stiti ce face??? isi da drumul de unde se tine crezand ca poate face pasi si logic ca pica cred ac e obisnuit din patut unde face ture pe lateral si mai nou il traverseaza pe lat.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

offfff juniorul a inceput sa imi scoata hainele de prin dulapuri e bagat pe jumatate in dulap si le trage afara..... si eu il las sa pot sta relax putin


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

alexina cate bilute de corizalia ii dai?? vroiam sa cumpar sa am si eu in casa.

mada, eu m-am tuns scurt in sarcina si de atunci astept sa creasca

roxy, nuantator nu am gasit decat de la o singura firma...culoare ca pixu'...tot am vazut reclama la vopseaua-spuma si singura care am gasit a fost palette. au culori frumoase.


mah fetelor....eu tre sa ii cumpar la junior casca si genunchiere stiti ce face??? isi da drumul de unde se tine crezand ca poate face pasi si logic ca pica cred ac e obisnuit din patut unde face ture pe lateral si mai nou il traverseaza pe lat.


mamica implinita cu 2 comori !!




mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am pus cateva pozici desi nu sunt deloc grozave, de aseara. le voi sterge acusi.in ultima poza se vede cel mai bine culoarea. am facut poza acum. in primele parul este ud de asta este asa inchis la culoare.
voi pune duminica-luni pozici mai frumoase .


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

E misto culoarea, zici ca-i parul tau... nu ca e vopsea... si te prinde bine

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia da e un ciocolatiu. sa vedem cat o sa rezist fara blond ca am in plan sa renunt pana in vara la vopseaua de par si de asta am ales o culoare cat mai apropiata. trebuie sa imi cumpar si ceva vitamine pt par, piele, unghii.

merg sa iau si eu micul dejun ca inca nu am apucat.....ca a avut fiu'miu o gramada de "treaba" de facut prin casa si eu acu tre sa le strang pana se trezeste ca sa o poata lua de la capat .

si-a cumparat sotul aseara de la kaufland o slanina cu condimente ...doamne cat e de bune!!!!!! nu stiu ce condimente are puse dar e dementiala


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

neata fetele,

am trecut sa va salut, tot pe fuga, ca mai mereu in ultimul timp, sunt cam amarata cu gogo a mea, are 5 zile de maraiala si plans in hohote, iar eu simt ca ma lasa puterile

LA MULTI ANI cu intarziere DAVID de Simonacip

millie- felicitari pentru progresele facute

mandreeac - felicitari pentru cantecelul lui rares si ta-ta

ailed - la multi ani cu sanatate tatalui tau!

la multi ani Dorothea de copiloi, andrada de millie si natalia de ama

yasmi - sa iti fie de bine vopseala.m-am uitat la poze, e frumoasa culoarea si te prinde bine

strumph - piscotica e scumpica rau, am admirat-o in pozici

iony - ce mare s-a facut sara, e tare dulce

catank - mai pune poze cu ioana, e o frumoasa si o dulce

roxy - am admirat-o si pe anastasia, e tare poznasa si o gimnasta desavarsita

cam atat am vazut pozici mai noi, tre sa mai trag cu ochiul, dar acum nu mai am timp...tre sa ma duc sa pregatesc papa

pentru toate fara exceptie


Mergi la inceput