Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Danezza si mie imi plac ambele nume, dar Eva imi place mai mult.


MTHFR C677T Homozigot
+26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Astazi am fost si m-am inscris la cursurile de puericultura, saptamana viitoare incepem, abia astept.

MTHFR C677T Homozigot
+26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

mama, da scrieti, nu gluma... de abia resusesc sa tin pasul :)

pentru fetele care vor sa nasca natural (apropo, cate suntem?) - stiti ceva de pregatirea perineului? am inteles ca se poate face un fel de masaj ca sa devina mai elastic, poate nu trebuie sa ne taie la nastere.. uite ce-am gasit eu deocamdata
http://www.reclama mascata//avertizare//nastere/pregatirea-nasterii/masajul-perineului.html?av-page=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

va multumesc sunteti tare dragute.
deci duminica ma imbrac cu rochia aia si o sa fiu frumoasa

seara linistita!

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Dr anca, Lexi, Biancabia, Puiuta, Alina_anto

In seara asta am executat ceva somon cu cous cous pt piticot si eu am bagat un castron de salata orientala (la cele 9 kg....mai mergea )
Cu caruciuorul eu am pe cel de la Leyre e asta
www.vanstore.ro/carucior-hauck-icoo-plasma-ocean-turcoaz-p-4155.html" target="_blank">http://www.vanstore.ro/carucior-hauck-icoo-plasma-ocean-turcoaz-p-4155.html
Am fost f multumita insa o sa mai am nevoie de unul umbrela pt ca cel pe care l-am avut la Leyre l-am dat ca avea o problema cu care eu nu m-am impacat...avea spatarul din material fara intaritura si parca statea copilul cumva cocosat...nu stiu sa explic...www.kiddicare.com/wcsstore/ConsumerDirect/images/pwr/product-reviews/Sale/Half-Price/Cybex/p/61371-Cybex-Ruby-Buggy-Tango-red.html" target="_blank">http://www.kiddicare.com/wcsstore/ConsumerDirect/images/pwr/product-reviews/Sale/Half-Price/Cybex/p/61371-Cybex-Ruby-Buggy-Tango-red.html
cam asa numai ca era alta culoare.
Asta e dezavantajul sa comanzi pe net.
Va pupi ca iar e tarziu si eu mai am o mie de lucruri de facut...



Denisa, super mami de Leyre Alexandra 08.11.08
si 26 saptamani cu Kariss Yasmin
www.flickr.com/photos/32020823@N08/" target="_blank">Fotografii vechi cu bombonica mea

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

marysa..am citit si eu acum povestea primei nasteri...m-a emotionat tare muult... dar cred ca orice poveste m-ar emotiona acum......abia astept si eu momentul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

marysa, sa va traiasca scumpa de Leyre, sa fie sanatoasa si norocoasa sa ne arati poze de la petrecere

aerlilian, anca la multi multi ani de casnicie fericita!

lexi, cand te mai apuca tristetea aminteste-ti ochisorii mari si dulci de la eco, ce motiv mai frumos sa fii fericita decat minunea mica din burtica carutul e superb, mie imi plac cele cu 3 roti si felicitari pt primul dintisor definitiv noua ieri ne-a cazut o masea
altesa, adriana si eu nasc la filantropia
altesa, suntem apropiate ca termen, poate vom fi colege de salon
eu nu am contractii, iar prima sarcina am tinut-o pana la 41 sapt tot fara contractii. Mai stateam asa mult si bine daca nu faceam cezariana

lady, am votat fetele frumoasele
legat de depresie de cand cu sarcina m-am vindecat, imi e teama dupa nastere sa nu ma apuce iar dar va am pe voi si sper sa ne sprijinim una pe alta sa trecem mai usor prin furtunile hormonale

ana, inca un avantaj al rahiei fata de generala e ca bebelusii nu sunt influentati de medicatie, in anest generala primesc si ei o parte din anestezic, deci si pt binele bebelusilor e de preferat rahia

mihaela, bulinutza multa sanatate va doresc

puiutza
, fii barbata nu te speria singura de pe acum ca nu te ajuta cu nimic. relaxeaza-te

si mie imi plac si Eva si Nicole suna bine impreuna

iaura, felicitari pt grasunica maine avem si noi eco, sunt curioasa cat a mai crescut


de baietel mare si 31+ cu zburdalnica
AMR 7 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

m'niataaaa
anto te inteleg asa de bine cu somnul .. eu la 20.30-21 sunt la scutecele si dorm pana dimineata la 6 (ma rog cu pauzele de susulica, care la mine sunt maxim 2)
si eu tot la filantropia voi naste ,dupa cr am zis privat , m-am sucit


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Neatza burticute frumoase !!!

De pe la 7:00 imi fac "bagajelul". Am ditamai lista...si niste sentimente de tristete, regret, frica....nerabdare,bucurie, speranta....nu mai stiu ce e cu mine. Maine dimineatza o luam din loc. O sa-mi fie tare dor de Romanica.

am facut melodia asta de mai bine de un an, dar tare mi se potriveste acuma
http://www.youtube.com/watch?v=GKk4OanNun8 sper sa va placa!!!

ma apuca plansul si ma gandesc oare o sa mai pot sa revin la activitate dupa ce apare bebitza....???

De momentul nasterii sincer nu mi-e frica, nusht de ce. Atat m-am consumat cu alte tampenii, am senzatia ca nasterea o sa fie cel mai frumos moment si ca o sa decurga bine.

Am ajuns sa dorm cam cate 3-4 ore pe noapte. Dimineata zic ca o sa dorm la pranz, dar nu pot. Nu ma simt obosita...o fi bine sau nu?

puiutza, te gandesti si tu la prostii ca sa te afli in treaba. Sa-ti spun ultimele cuvinte ale unui mosulica: " In viata mea am trecut prin multe momente grele, drame, tragedii... dar marea majoritate nici nu s-au intamplat" Noapte cand stau cu ochii pe tavan incerc sa ma "programez" pantru lucruri bune si uneori ajuta...

Lexi - ma bucur ca ai ajuns la ganduri bune !!! superb carutul !!!
lady - la mine sotul si parintii sunt pesti - mai depresivi ca mine, insa isi revin mai repede


Pup toate burticile
O zi frumoasa sa aveti !!!

gravidutza 29+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

http://designartizan.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

m'niataaaa
anto te inteleg asa de bine cu somnul .. eu la 20.30-21 sunt la scutecele si dorm pana dimineata la 6 (ma rog cu pauzele de susulica, care la mine sunt maxim 2)
si eu tot la filantropia voi naste ,dupa cr am zis privat , m-am sucit


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca





cr e crangasi? si eu tot la crangasi am nascut prima oara


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 4 maselute
26+ cu

Mergi la inceput