Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Neata!

Lori, ce perioada aveti! Dati din una in alta. puiuti bolnaviori si mamica obosita!

Gabiv, mai treci pe la noi , ne faci tare bine!

Eu sunt dupa o noapte aproape nedormita, doua cafele si in drum spre cola . Ieri m-am gandit sa ies din conservatorismul meu de mama cu idei fixe si sa-i dau copilului linte . Nu a prea mancat, in schimb toata noaptea s-a framantat, s-a trezit aproape din ora on ora si a tras partzuri cu scancete . Azi back to radacinoase!

Hai Abramburika! Hai Elisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Liniste pe aici, fetele se distreaza...
Tunde, ti-am trimis un PM


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui missmjnoi locium pe la budimex...

inca o data !!!


Hai Petro Hai Elisa

Doamne Doamne sa fie cu voi

mirelush pup mamica obosita si nervoasa !!! si ca de obicei, mare dlui B !!
loutzy multumim de tratatie , sa iti traiasca baietii !
zumzu ramane stabilit pentru maine da? in jur de ora 10 .

si pana la urma cine vine ? care stati prin berceni sau imprejurimi pot sa va iau eu cu masina , care sunteti pe jos ...


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

CEAU, CEAU, CEAU.....aha deci intalneala???? ce frumos , bravo!!!!!

noi am fost plecati la soacra, de aia am lipsit. Am umplut camara cu dulceturi, compoturi, slaninuta, carne etc, carnat mai avem de facut azi si gata intram la hibernare., ca tot ne/am schimbat masina si uite asa s/au dus toti banii asa ca mai facem econime.

Tunde, si Andrei vrea tzitzi destul de des, dar sa stii ca asa cum spunea Wudy parca, asta e un motiv pentru care se trezesc noaptea. Cel putin eu la Eliza pana nu am intarcat/o nu am avut nopti dormite cap coada, dar pentru asta eu ii dau in continuare la Andrei ori de cate ori vrea el. Nu/l privez de bucuria lui de a fi aproape de mami.
Angie, af ce as veni eu la Mangalia, pentru mine marea e ok in orice sezon atat de mult o iubesc. Asa ca daca puneti de intalneala acolo sigur vin

Ziki, acealsi sentiment l/am avut si eu cand ma inceput munca si asta chiar dupa 2 ani de stat acasa, incet incet te vei obisnui, multa rabdare si stiu ca felul tau de a gandi realist te va ajuta mult. Pupic!

va pup, a venit printesa de la gradi si a venit cu verisorul ei asa ca am 3 pui acum in supravghere.
mai revin .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Ziki, mi-am adus aminte. Pe bona pe care am avut-o eu pentru Miruna am gasit-o pe site-ul asta. A fost o bona foarte buna, nu am ce sa ii reprosez din punctul asta de vedere. A avut grija de Miru ca de copilul ei, a facut activitati cu ea, a vorbit mult cu ea, chiar s-a ocupat. Despre site: scrie acolo ca trebuie sa trimiti un sms de 10 euro si vei primi datele de contact al bonei care te intereseaza + inca una. Sa stii ca nu e teapa, eu am riscat si mi-au dat acces.
Si am vrut sa iti mai spun ca m-am regasit fantastic in ce-ai spus tu , ca ai vrea asa, o bunica de inchiriat. Exact la asta ma gandeam eu zilele trecute, doar ca eu nu as avea unde sa o tin. Dar, PE BUNE, as plati o tanti (calda, de treaba., etc) pentru a o inchiria ca bunica: sa ne viziteze, sa o pot lasa pe Miru cu ea cand am nevoie, sa ne mai gateasca/faca curat uneori... Eu si pe Adelina (bona) am tratat-o ca pe un membru al familiei, o asteptam cu cafeluta, ii lasam mereu mancare in frigider (pe gustul ei), etc.




Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

eu v-am parasit, m-am mutat la brumarei!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

Ce dor imi era de GABI...

ZIKI, tu vrei ceva gen bona interna, la noi poate una d-aia filipineza, ca tot am discutat pe aici (ranjesc pt ca tre sa dai sume astronomice la agentia de recrutare pt asa ceva!). Nu stiu, ma mai gandesc, poate-mi vine vreo idee...

TUNDE, ce tare ai fost...te-ai urcat in dreapta, haha Tzitzi - si noi papam la discretie, inainte de somnicuri si noaptea de cate ori doreste, asa ca stai linistita, nu ai gresit cu nimic!

SHINES, lasa maica troaca aia, pai ce facusi? Asa ne-a fost vorba???

FRAGRANT, deci exantemul ala e totuna cu roseola? Hm, ce chestie...si zici ca a avut pe spate, piept, abdomen si fata? Ca asa a fost si la noi...Ma rog, nici nu mai conteaza ce a fost, bine ca a trecut...

Distractie placuta la bebeluseala!!!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

vas...te astept cu mare drag,si eu iubesc marea

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Neata!!



HAI, PETRO!!! DA-NE VESTI!!



Daca nu ati observat si eu am o stare nasoala asa ca intru mai rar sa nu molipsesc...in butoi nu ma bag ca nu-mi place si nici nu mai incap si nici nu am starea atat de rea. Cum imi revine starea obisnuita va bat la cap din nou.

Gabiv, eu nu te-am strigat... te-am inteles de la inceput si stiu ca nu vei mai intra curand...asa-s sagetatorii se supara greu dar cand se supara e jale...Vorba cantecului: te-astept sa vii/ oricand vei vrea sa vii. Povestea ta o stiu, mi-o amintesc ptr ca m-a impresionat cand ai spus-o atunci, dupa nastere si m-a impresionat si acum, la fel, ca si cum n-as fi stiut-o. Cu drag

La multe lunite sarbatoritilor!!
Multa sanatate la bolnaviori si mamici!

Pup fetele!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Roxx exantemul asta inseamna eruptia de pe piele, nu neap roseola sau altceva, poate fi si de la o alta boala virala. eu gasisem despre Cocsacke asta al noastru ca "exantemul este asa si pe dioncolo"

aaa..uite din DEX:
"EXANTÉM, exanteme, s. n. Erup#539;ie care apare pe piele în unele boli contagioase, ca rujeola, scarlatina etc. [Pr.: eg-zan-] – Din fr. exanthème. "

Mergi la inceput