Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Fetele cu bebeluseala de la ZUMZU;Mai beti un pahar de Lacrima lui Ovidiu si in cinstea noastra!!!!!!!!!!!!Noi ziceam"CRIMA LUI OVIDIU"..Dupa ce am baut doua pahare..eram manga!

Mersi de RSZ-uri..inseamn aca am procedat bine!..Imi place sa-i dau tzatz..ii place sa se cuibareasca acolo fff mult..Doftoresa noastra greseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

HAI PETRONELA!!!!!!!!!!!
HAI ELIZZZZZZZAAAAAAAAA!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Da..intalneala placuta fetelor,sa va simtiti bine..aveti grija de barfiti fara noi

si eu am o stare de super cacao..butoi nu avem,asa ca ma duc sa ma arunc in vreo troaca ceva. nu mai scot nasu azi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Tunde...ce m-ai facut sa rad..cum mai sa te urci in dreapta?hihihi:)))citind asta mi-am adus aminte prima mea iesire la padure cu masina,bineinteles ca incercand sa parchez am intrat cu roata in singura groapa care era pe acolo.Baietii draguti se chinuiau sa ma impinga sa ies ,iar eu soferita cu experienta de 3 zile ,i-am improscat cu tot praful posibil incercand sa accelerez.Intr-un final..masina parcata frumos iar Angi in incercarea ei de a scoate cele necesare gratarului din portbagaj.nu mai venea.Unde credeti ca eram...bineinteles in groapa in care fusese roata masinii mai devreme..nu va zic ca si acum dupa 12 ani tot se mai rade pe seama mea cand mergem la padure:)))
Carmen..vreu si eu la bebeluseala...auzi..ia veniti voi la mangalia la o bebeluseala..hai,va astept!!!!
Pup bebeii de Lori si Mirelush..sa se faca bien repede!!!!!
Simo...multi sa nu mai fii obosita,mamica frumoasa!!!
al meu iar e la peste!!!!!!!!pana vineri imi fac de cap..off..daca erati si voi mai aproape

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

CARMEN - mama claca si cu unu, si ala cuminte, daramite cu 4...
strabunica-mea a fost mama eroina, pe vremea regelui - a nascut 16 copii si a crescut 11
de la 19 de ani pana la 41 e activitate lunga in livretul lor de familie, unii sunt " anu' si carlanu' "
dar a murit la 94 de ani, asa ca se poate supravietui dupa asta. aviz amatoarelor


TUNDE - si - asa, fara motiv aparent

GABIV - no comment, ca si asa nu il vei citi...
oricum, cine vrea ne gaseste si fara forum. ideea e, cred, sa pastram legaturile dragi noua, cele adevarate, starea in care suntem Bine. restul sunt detalii


TUNDE cum mai te-ai urcat pe partea dreapta???
mai misto era sa stai in spate, ca o diva, sa astepti sa dai comanda soferului


eu sunt.. trista. nu in butoi. o s-o spun pe a dreapta. sunt trista ca merg la serviciu, sunt trista ca nu gasesc bona/cresa/ceva/orice in care sa am incredere, ma oftic ca din cauza banilor trebuie sa fac un pas pe care EU nu eram pregatita sa-l fac. nu stiu daca vorbesc si pentru felix, poate ca lui ii va face bine colectivitatea, sau se va intelege extraordinar cu persoana care va avea grija de el, dar eu, de acasa, acum, azi, vad lucrurile altfel.
dar pus in balanta, stiu ca asa TREBUIE. pentru bani, pentru supliment, pentru a nu pierde continuitatea, pentru dosarul de , pentru familie ca grup si nu pentru mijlocul buricului meu...

am totusi o intrebare, nitel ciudata. cunoasteti sau ati auzit de asa ceva?
as vrea sa gasesc o tanti care sa lase totul balta si sa se mute la noi, zi si noapte, pentru vreun an - gen bunica de imprumut. sa manance, sa bea (ocazional), sa doarma la noi, sa primeasca si banuti si sa aiba grija si de copii si eventual de mancare...
oare o exista? si daca da, cum ii zice?


cred ca e suficient pe ziua de azi. ma intorc la cautarile mele.
un mare tuturor fetelor din butoi! capul sus, e aerul mai proaspat!





never play leapfrog with a unicorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Tunde, si la noi Alex primeste tzitzi de vreo 4-5 ori ziua iar noaptea de vreo 2-3 ori, cand cere. Chiar azi noapte ma gandeam daca oare nu e prea des, ca poate din cauza ca s-a invatat sa pape noaptea se trezeste asa des...dar nici nu as vrea sa-l privez de lapte daca tot este, e mai bine decat ceai sau apa.
Ce am mai ras la faza ta cu masina, cred ca ne ramolim de tot de la statul asta acasa, cand o sa merg la servici nu o sa mai gasesc nici biroul...




Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

scz ca raspund abia acum
acum am citit din urma
i-au iesit 25 wbc /ul si intervalul de referinta este <10 / microL

la analizele din sept intervalul de referinta era <75/ microL
NU MAI INTELEG NICI EU NIMIC
NICI INTERVALUL DE REFERINTA NU ESTE ACELASI
CE SA MAI SPUN DE ANALIZE REPETATE LA 2 ZILE TOTAL DIFERITE
LE-AM FACUT LA mEDLIFE
UNELE SUNT LUCRATE LA LABORATORUL LOR, ALTELE LA bUDIMEX

Scz pt caps lock, nu mai sterg acum

sa vad ce spune pediatra asta (care este in concediu pana sapt viitoare), sa vad cand ajung la ea dupa
ca tocmai ce mi-a murit un bunic si o sa fiu ceva pe drumuri

am eu medicina muncii la serv si o rog si dra asta sa-si arunce un ochi

deci nici eu nu inteleg daca este sau nu infectie


Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita


[center]
Hai Petro Hai Elisa


LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE ASTAZI!!!!

Wudy Cate leucocite i au iesit? Sincer nu mai inteleg nimic. Ori e infectie ori nu e?? Ai facut la mai multe laboratoare analizele?



Lili, mamica de Stefan (12.01.2011) !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

MAIMUTZICO! am vazut anuntul tau la forumul cu bone si babysittere.
mai e valabil anuntul in care recomandai o bona?
pot sa primesc si eu un PM?

fetelor, declar deschisa vanatoarea de capete de bona!
va rog frumos, daca cunoasteti pe cineva care sa vrea, sau pe o mamica multumita de bona ei, lasati-mi si mie un PM!

multumesc!




never play leapfrog with a unicorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:





HAI ELISA! HAI PETRO!






Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

GABIV -

MIRE - te imbratisez cu drag; sanatate la motanei sa scapati si de-asta, restul nu mai conteaza. Hai mamico!!!!!!!!

SHINES - nici troace nu-s bre...trisezi...daca am zis ca nu mai avem butoaie, pai nu mai avem nici alte instrumente inlocuitoare.

ZUMZU - asteptam pozite de bebei scumpici si mamici frumoase.

BEBELU - bafta la doctor azi!

TUNDE - DD sa vegheze asupra fratiorului tau oriunde s-ar afla. Despre titi nu stiu ce sa-ti spun ca noi nu mai prestam decat biberon si ala dimineata o portie si seara una sau doua depinde de piscot. M-ai facut sa rad maxim...auzi tu sa te urci in dreapta...:)))

VA ASTEPT IN CONTINUARE CU VOTICURI PRETIOASE!!!!!PROMIT CA E ULTIMA LUNA CAND VA MAI STRESEZ:))

Noi asteptam sa se faca papa de bebe si apoi sa iesim o tura pe afara ca vad ca e frumos si am auzit ca de maine vine brrrrrr...

VA PUP MAXIM!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput