Strugurasi de sept-oct 2011 **03**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Didiana, tratamentul este cu propranolol, un beta blocant pentru hipertensiune arteriala care se pare ca are efecte si asupra hemangioamelor. eu am refuzat sa il fac pt ca implica un risc cardiac pe care eu nu vreau sa mi l asum. prefer de 1000 de ori laserul dar abia atunci cand voi vedea ca nu se remite spontan.pana atunci eu inca mai sper la o minune.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Jade, may...inca putina rabdare mamici...o sa treaca si colicii si va linistiti si voi.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Sei mamico calm.
Eva e nascuta in aceeasi zi cu Ela si cu toate astea nu face nici jumate din cate ai insirat tu.Adica nu rade cu zgomot (zambeste doar cu gura pana la urechi), nu se intoarce de pe o parte pe burta, nu apuca jucariile sa le duca la gura........ea numai scoate acolo niste zgomote, tine capul teapan cand o tin la verticala si cam atat.Dar nu ma sperii.........desi a ta e mult mai avansata.Asa ca stai calma.
Plus ca si cu greutatea suntem asa mai siluete.........daca avem 5400 gr.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

may imi pare rau ca nu merge feonul , dar mai incercati , ca poate cine stie...
eu m am consultat cu dr si am hotarat sa nu facem vaccinul respectiv

seidana , da , azi ne a pus diagnosticul de reflux , dupa descrierea simptomelor
eu il tin in permanenta la 45 grade , si cand doarme si cand sta , si in landou si la baie , etc
inclusiv cand il schimb trebuie sa l tin pt ca altfel varsa instantaneu chiar si la 2 ore de la masa , de ex
uneori ma schimb si de 3 ori pe zi pt ca ma face fleasca
dar are si zile cand varsa ff putin...
nu stiu ce sa zic , vedem ce se intampla cu tratamentul asta
cert este ca facea prea urat si e clar ca nu de la colici , ca recunosc crizele de colici

helena , oana va pup si eu

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

noi nu facem rotavirusul :D, o sa mergem doar pe ce este pe schema de la stat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Fetele, la 2 luni se face si antipolio?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Fetele, la 2 luni se face si antipolio?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



Yep, m-am uitat in carnetul pt vaccin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, legat de sters fetele care nu mai sunt active, poate mai sunt care doar ne citesc, sau care nu au timp sa posteze... nu stiu ce sa zik :D

Dar in principiu dak le stergem si vor sa revina o sa isi ceara dreptul, zik eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Sei, tare m-a mai amuzat faza cu cratita si lingura, uite fac o paranteza si amintesc de Ionela care tine pt piticii ei blogul ca si pe un jurnal, pt cand or sa creasca sa citeasca bucuriile, grijile, reusitele noastre cu ei, si astfel sa ne inteleaga mai bine. Si eu tin ceva de genul pt Petru...am si postat aici cateva fragmente din "jurnal" . Tine si tu si scrie neaparat faza asta cu cratita, ce-o sa mai rade Ela peste ani ohoooo

Lena citisi postarea mea anterioara?

Jade ma mira f tare cum de T. are reflux diagnosticat cand el e cel mai baban dintre strugurei. Am inteles ca vomita (in jet?) si regurgiteaza, dar asa mai face si Petru. T. sufera mai mult de colici, si tind sa cred ca asta e principalul motiv pt care regurgiteaza mai des. Multa sanatate va dorim!

gata, plec la parc cu Petru.


Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

eu sunt suparata.
am cantarit-o pe asta mica si in 9 zile a luat doar 50 de grame :(
nu stiu ce se intampla.


mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput