Strugurasi de sept-oct 2011 **03**

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Intentionez sa-l duc la piscina de saptamana viitoare. Am o prietena kinetoterapeut la Baby Spa. M-a invatat ce exercitii sa fac cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Noi o sa mergem in schimb la piscina de adulti. Acolo are maami abonament. Sper sa aiba apa prea mult clor pt pielea lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lali... eu vb de yahoo, insa oricum intreb ca sa stiu parerile voastre.. de Ex maria_scu e in grup si nu a mai intrat de la mijlocul sarcinii.. Maria esti ok?
Noi avem o iritatie chiar urata in barbita..de asta caut remediu inainte de dermatolog..
Si noi plangem de cateva zile pt basinute, nu seamana cu colicile de alta data ca si durata si plans, insa se aduna, freaca picioarele, se inroseste, plange de mi-i se rupe sufletul... o fi ceva in aer
Despre cratita zic ca face parte din ciclul : "azi mami nu si-a luat pastila pt nebuni", si eu vad ca aude, doar cand plange si imi aude vocea se linisteste, insa atunci mi-i s-a pus pata ca nu clipeste cand bat din palme, sau nu se intoarce la sunet... offf.. oare ajung legata?

App ..Maria 26? esti pe receptie mami? ce faceti?

Didi.. oofff ma gandesc la tine cand sunt paranoica, ca tu ai trecut si prin mai multe, nu e neaparat valabila chestia cu prematuritatea, si au am fost prematura insa am fost f rapida in achizitii, sotu la termen si f lent.. probabil depinde de copil, si eu o vad expresiva, ea zambeste, pedaleaza , ma striga ma cearta.. asa ma intreaba si sotul "ti-i se pare pe fata ei ca ii proasta?", apoi eu de unde sa stiu cum arata un copil prost , oricum sper ca la bb2 sa fiu mai calma ( asta daca il mai facem), George cum e cu Luca?

Camady.. sa stii ca si a mea e schimbata, o fi vremea de vina? noi plangem , nu dormim ziua, colici, noaptea treziri... eu zic ca e puseul de 11-12 s..

Zubi.. stiu ca merit, ma gandesc ca tu si MAy ce zen sunteti ca mamici si cat de speriate ati fost in sarcina, acu eu am fost zen in sarcina acum nu sunt speriata sunt paranoia... o fi legea copensatiei de care vb Lore?
Pana la 37,8 rectal nu e febra.. deci vb de paranoia nu?

Didi.. hai mai .. iarta-ma ca te speriu , nici Ela nu gangureste decat ff putin.. isi misca Luca buzele incercand sa vb? ma rog, sau saliveaza mai mult.. cica astea sunt primele semne .. acu am vb cu o prietena si mi-a zis ca fata ei a gangurit la 3luni si e frumoasa si imediat de 1 an, acu nu ii tace gura, O fi ai nostri mai lenesi .. Luca s-a intors de pe burtica? oauu.. asta nu e semn de ingrijorare, mai mult stiu ca baieteii sunt mai lenesuci ca si fetitele in noi experiente..
Ma simt vinovata ca esti si tu speriata..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Am vrut sa pun si negatia in ultima propozitie de mai sus, dar mi-a scapat.

Sper sa NU aiba apa prea mult clor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

O sa luam cu noi si colacul! Va fi amuzant tare pt privitori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Si eu m-am reapucat de sport de saptamana trecuta. Mai am putin de lucrat la abdomen ca sa fiu din nou multumita de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Stiti cumva daca sportul, facut zilnic si in doze mari (Kick box, Cycling) influenteaza secretia lactata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Eu ma trezesc dimineata cu sanii f plini si durerosi. Anton nu reuseste sa-i goleasca. Oare ar trebui sa ma mulg cu pompa, sa-i golesc inainte de ora de sport care incepe la 11?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

Sei nu te simti vinovata, poate ar fi cazul totusi ma mai agit si eu canu am prea facut-o in ultima vreme..Isi misca buzitele, dar nu prea are timp de gangurit ca miorlaie mult de la colici..
Bata-i vina ca l-au lasat 2 zile si acum au revenit in forta..
Abmaria bine ai venit.


34+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

George e putin mai inchis in el, nu recunoaste ca ar fi gelos.. Il mqngaie si il pupa pe Luca.. Sa vedem cat il tine..

34+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput