Strugurasi de sept-oct 2011 **03**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Mie mi-a schimbat cineva copilul, in sensul ca mi l-a adus pe ala plangacios si nedormicios. De 2 nopti se trezeste toata noaptea.Azi noapte a adormit de la 10 si a inceput sa se tezeasca de la 12.30. nici nu mai stiu de cate ori, timp in care a papat, a facut caca, a sughitat, a plans, a adormit in brate la mine si cum am pus-o in pat ochii mari...............sunt chiauna.Si de la6 e treaza de-abinelea.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza

iris, da, trebuie mers la dr la fiecare luna,sa il cantareasca, sa il masoare pe bebe..

May, Grape water e f bun pt colici, cel putin lui Ayu i-a mers f bine, i-amd at cateva zile si nu a mai avut

Abmariana, bine ai venit la noi, sa-ti traiasca baiatul mare si sanatos, imi pare rau pt ce ai trecut dupa nastere,dar acuma e bine, deci ai si uitat nu?, si e ibne ca o mai trage inca cienva de urechi pe Sei

camady, mai au si e zile proaste:), isi revine el la cumitnenie repede repejor

in sf, -am speriat si eu aseara cu ceva la Ayu:), stiti ca luni i-am facut vaccin si tot ii urmaresc temperatrua de atunci, si aseara, dupa masaj, inainte de baitza, i-am pus termometrul si avea copilul 37,7, si m-am speriat,ca io am iesit si cu el afara a doua zi un pica,si am zis ca sunt o mama handi,ca din cauza mea a facut copilul febra ca nu ama vut grija de el,ca prea le iau pe toate mult prea usor la el ..si dupa baie, a papat, si la vreo ora i-am luat iar temperatura, el dormea mititelul,dar nu s-a trezit si avcea 36,6..cred ca de fapt,era corpul prea incalzit de la masaj, ca tati ii face masaj o gramda d etimp pe toate partile

Fetelor,eu sunt topita dupa el, cum suntem toate de fapt dupa bebeii nostri, ma gnadesc mereu cum mi-a dat mie Dumnezeu as aun baiat ,asa o minune...

Sa aveti o zi buna si cat mai frumoasa ( la noi iar vad ca e mohorat )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui abmariana

Buna mamicilor!

Mai este loc si pt mine in grupul vostru?

Am un puiut nascut pe 07.09.11, Anton Daniel, nastere naturala cu peridurala, 3200g




Abmariana .. bine ai venit, bun venit micului pui Anton..
Iti multumesc ca ai impartasit experienta ta, astept si eu consultul sascap de stres.. nu am zis ca trebuie sa fie neaparat o problema, si eu imi vad micuta vioaie, inteligenta ( nu radeti de mine da? ). poate cam lenesuca, o iubesc la disperare si sper sa fim bine..
Faptul ca ea gangureste asa putin, timid.. o fi ritmul ei ce sa zic, totusi o mai aud sicu cate un uu sau buu(guu) fara sa tipe, rar siun aa..
Insa de fiecare data cand se schinuie sa vorbeasca (cu mestecare limbutei si strambarea guritei) incepe sa sughite.. evident ca ii piere tot chefull.. de dimi a tras o portie e ras cu sunet de m-am topit

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

Pai acuma incep sa intru eu in panica.. Toti BB.ii vostri ganguresc, doar al meu nu... Si mai rad si cu zgomot.. De ras cu zgomot nici George nu a ras pana la 3 luni, dar eu sincer nu mai am rabdare.
Azi noapte la 2 a trebuit sa ma joc cu el, sa vad daca imi zambeste..
A mai nascut cineva prematur? Ca mi-e tare greu sa ii calculez evolutia dupa varsta modificata..

34+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Trebuie sa scriu 12 mesaje?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Nu am inspiratie pt atatea, dar am sa incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

mama lor de colici !!! Ieri iar nu a dormit de la 14 la 21 si azi dimineata s-a trezit de la 3. Nici acum nu doarme... atipeste 10 - 15 min si se trezeste



ajung la nebuni in ritmul asta

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Ati cumparat bebelusilor colaci de inot de pus la gat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Noi il folosim cu regularitate de 2 saptamani, umplem cada cu apa, echipam bebelusul si ne distram grozav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Bebe Anto e f fericit, da dim manute si din picioruse. Cand oboseste se lasa purtat de curentii din cada si se roteste

Mergi la inceput