Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (73)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Pup si eu restul fetelor,(nesarbatorite ) si va doresc o zi minunata!

As vrea sa ajungem si noi la biserica sa o impartasec pe Ioana...dar la finalul slujbei. Aici impartaseste ori inainte de slujba ori dupa. Sa ne ajute Dumnezeu!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Sa aveti o zi frumoasa si sa- mi opriti si mie o feliutza de tort!
Din 15 nov incepe postul Craciunului, asa ca pana atunci mai " purcelez" dulce, pe urma, post si rugaciune. Sper sa ma ajute bunul Dumnezeu sa reusesc sa il tin pe tot pentru ca vreau sa ma spovedesc si impartasesc.

Las si eu ceva prajiturele si suc, e si ziua sotului.
Mi- e dor tare de casutza mea din tara de gheata, sa fac eu prajiturele si afara sa fie frig, eventual sa ninga, iar eu sa trebaluiesc in casa numai bunatati si casa sa miroasa frumos si imbietor. Mmmmmm

Plici plici, trezirea! Ia hai la treaba, Nana!
Va !





Doamne Happi, oare ti-am spus vreodata cat de admir ? LA MULTI ANI sotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

si va multumesc de urari si vi le intorc inzecit inapoi

somleac oare azi treci pe aici ? ne e dor de tine parca e si ziua ta..sau m-a lasat memoria daca am nimerit-o , LA MULTI ANI mami puternica de copilasi minunati..sa te ajute Dumnezeu sa-i cresti la fel de frumos si sa-ti dea multa putere
edit:ai cam disparut de cand ne-am dat cu parerea pe aici si am mustrari de constiinta..hai vin-o si spune ca nu esti suparata si tu..ca m-ati terminat cu atatea suparari, nu mai inteleg nimik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

SOMLEAC LA MULTI ANI DRAGA NOASTRA

simo, miki, catank neata si voua
eu tot pe aici
merg sa dau fructele petrei
si apoi sa o scol pe antonia care evident a adormit dupa laptic
ca daca ma mai tine iar pana la 1 la noapte
ma cert cu ea
offfffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

somleac, daca te-am suparat, te rog sa ne ierti si sa apari din nou cu vorbele tale bune

cami, am si eu o intrebare mai "aiurea asa.." In timpul slujbei la biserica poti merge sa te inchini la icoane? Eu cand vin de la gradi cu Cristi trecem pe langa bisericuta unde am botezat copii, si Cristi imi spune mereu sa intram, dar nu am intrat de fiecare data pt ca de multe ori e trecut de ora 5 si e slujba in biserica, copii nu au rabdare sa stea cuminti pana se tremina

simo, si de voi imi este dor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata

La multi Ani tuturor sarbatoritilor de astazi! Sa aveti o zi minunata alaturi de cei dragi!!

Fetele care deja ati dat praji si de baut,va multumim...sunt delicioase

Noi ne-am trezit la 7.30 si acum iubita mea doarme iar..astept sa se trezeasca sa ii servesc gustarea de fructe. Azi ii fac para cu branzica

Acum ma delectez cu o cafeluta cu aroma de vanilie cu sora mea si o prietena. Au venit la mine de dimi

Multumesc fetelor pt raspunsul la intrebarea mea cu supita

Mada vreau sa invat si eu sa fac cap nou...sa nu faci numai tu! Voi citi instructiunile si poate ma mai indrumi tu...ce zici?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada pai ce intrebare e asta
NORMAL CA AI VOIE SA MERGI CAND VREI SA TE INCHINI
SI IN TIMPUL SFINTEI LITURGHII TE INCHINI DACA AJUNGI MAI TARZIU IN BISERICA
intra draga mea
mai ales ca vrea bebe
parintii sunt indulgenti cu copii
ma rog, majoritatea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi!

fetelor aici e festin in toata regula...curge sampania, e plin de praji bune asa da sa incepem ziua

vreau in primul rand sa spun

la multi ani Eva Maria si Fabian Mihai de Monas, Daria de irinuca05, Iustin Gabriel de kmy_black

La multi ani, gimihaela, Bogdan Gabriel de cristinaph, Eduard Gabriel de Dorinut@, antguess, Iustin Gabriel de kmy_black

la multi ani miki si madutza

la multi ani tuturor celor care poatra numele de mihail si gavril si derivatele


happy - la multi ani sotului, plini de bucurie!

strumph - ma bucur ca ai rezolvat cu laptopul...nick a avut magic touch deci...

lalely - m-as bucura a rezolvi cu doamna asta.despre banuti nu stiu ce sa iti spun, poate te mai sfatuiesc fetele

cami - felicitari pentru antonia

yasmi - tu pe unde esti?nu vii la cafeluta?poate gasim si un bigjoe pe aiic printre atatea prajiturele

somleac -- mami, pe unde esti?te-ai suparata pe noi?

ally, delia - voi?haideti la cafea ca azi e zi de leneveala

alexina, miki, viss -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LA MULTI ANI! PENTRU: MIKI, MADA , DEEA,ANTGUESS, SOMLEAC, GIMIHAELA, SOT DE HAPPY SI TOTI SOTII SERBATI AZI!
Mada vroiam sa -ti urez de aseara si sama bucur prima de tratatie, dar ma spalasem pe par si ma uscam si s-a agatat parul in spatele feonului... -am chemat pe sot cu foarfeca .. dar n-a fost cazul... in schimb s-a ars feonul.... oricum avea 9 ani...
Happy, sa-ti ajute bunul Dumnezeu sa ti postul!
Cami sa te gandesti si la mine cand te duci la biserica....
roxy, eu la spalat geamuri mereu chemam pe cineva acasa, ca stateam la 3 si am rau de inaltime...si aveam un geam fix si tb sa stau atarnata pe afara....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ioana, da azi e zi de plimbari si forum..., dar recunosc ca am dormit mai mult...l-am rugat pe sot sa-i dea micul dejun mariei....nu puteam sa deschid ochii dimi... ma rupe trezitul andrei in timpul noptii
simo, alexina voi stiti ce gand nebunesc imi trece prin minte.... sa-mi iau garnier 111 dar ju stiu cum ies...
ally cred ca ma apus de sti tu ce

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput