Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (73)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sa aveti o zi frumoasa si sa- mi opriti si mie o feliutza de tort!
Din 15 nov incepe postul Craciunului, asa ca pana atunci mai " purcelez" dulce, pe urma, post si rugaciune. Sper sa ma ajute bunul Dumnezeu sa reusesc sa il tin pe tot pentru ca vreau sa ma spovedesc si impartasesc.

Las si eu ceva prajiturele si suc, e si ziua sotului.
Mi- e dor tare de casutza mea din tara de gheata, sa fac eu prajiturele si afara sa fie frig, eventual sa ninga, iar eu sa trebaluiesc in casa numai bunatati si casa sa miroasa frumos si imbietor. Mmmmmm

Plici plici, trezirea! Ia hai la treaba, Nana!
Va !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata nana, neata feteleeeeeeeeeeee

ghici cine mi-a dat mkie trezirea? ANTONIA
ahahahhahaha
ma mir ca s-a trezit asa repede
sa vedem daca nu adoarme la loc
ca i-am dat sa bea un laptic cald

va ofer multa cafeaaaaaaaaaaa
si prajiturele avem de la nana
sa iti traiasca sotul draga mea si sa fie sanatos si fericit alaturi de voi familia lui
da cand pleci in islanda?
]brrrrrrrrrrrr
eu sunt rea de frig
nu stiu daca as piutea locui acolo
dar mi-ar placea sa o vizitez
sa o cunosc geografic vorbind

inca o data LA MULTI ANI SARBATORITILOR
AZI NEMA TREABA
LA IMPARTASIT CU COPII
SI EVENTUAL IN VIZITE
LA MIHAI SI GRABRIELI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

ooo ce de tort, vin , tiramisu si alte bunataturi si ce de sarbatoriti

La multi ani! tuturor ce poarta numele de Mihail si Gavril, madutza, miki, antguess, gimihaela si bebeii scumpi


cami felicitari pentru cuvintele spuse de Antonia. cred si eu ca esti super fericita.

strumphitza bine ca l-ai rezolvat...adica Nick, nu tu eee mana de barbat ce face

lalely sper sa gasesti o bona potrivita si sa fii multumita. si mai ales buna ca pret. ma gandesc ca daca sta de dimineata pana seara ti-o cere ceva bani. chiar sunt curioasa cat o sa-ti ia.

miki este exagerat de scump 15-18 mil foarte mult. pai tu daca vrei bona atat o sa dai?

madutza n-ai fost multumita de calcat? asa-i cand iti face altcineva treaba, mereu o sa-ti displaca ceva ai vazut si strumphitza eee dar in timp, daca-i spui, invata ea cum iti place

de multe ori am fost si eu pe punctul de a chema pe cineva sa-mi calce , sa-mi spele geamurile.. dar imi trecea repede....daca eu la apartament nu ma descurc, ce sa mai zic de cei cu casa mare si ideea sa am pe cineva strain in casa nu-mi place deloc dar de nevoie....

mergem sa mancam si sa ne pregatim de mers la biserica . merg s-o impartasesc pe Anastasia

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

multumesc de urari

azi merg cu Cata la dr, pt evaluarea de 9 luni.

Happi, sa-ti traiasca sotul! Aici de ce nu poti face prajiturele de sarbayori?

roxy, curatenia generala vreau s ao fac eu, sa nu apelez la tanti..ca daca nu o face cum vreau eu nici pe aia ma infurii rau Daca am reusit sa fac singura anul trecut cu burta de 6-7 luni, sigur pot sa fac si acum. Am sa o duc pe Cata la mama cateva zile si fac dimineata cat e Cristi la gradi.

va pup, sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ROXY NEATA SI TIE

mai nici eu nu agream ideea de a fi cineva in casa si de a imi face anumite lucruri
mai ales ca sotul fiind oarecum cunoscut in zona
iti dai seama ca e si mai greu
dar in fata asta chiar am incredere cat de cat
e credincioasa
si sincer nu vine multe luni pe an da ma ajuta enorm
lunile alea ma mai relaxez si eu
ma pot ocupa mai mult de fete
pot iesi si eu mai mult pe la cumparaturi
etc.
mai ales ca sotul in decembrie e f prins
si tre sa ma descurc cam singurica
deci daca vei fi obligata sa iti iei
te vei obisnui
ca si strumphhhhhhhhh
pe care o invit la cafeaaaaaaaaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada deja cata are 9 luniiiiiiiiiii
oooooooooooo
ce mare eeeeeeeeeee
sa fie totul bine la medic
si tu sa ai o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami da, daca o sa am nevoie iti dai seama ca o sa apelez. este bine venit un ajutor.

fetelor, pe voi v-au chemat pediatrii la 9 luni la control? noua nu ne-a zis nimic.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

La Multi Ani sarbatitilor!!!!!!!!!
Mada, sot de Happysa fiti sanatosi si fericiti.
Lalely, bine ca a acceptat biberonul si lp. Arsenie, desi cred ca nu-i ajunge nici lapticul meu, nu vrea lp...
Happy, sa-ti ajute Doamne Doamne si tie si mie...oricum, ai mare dreptate ca fara ajutorul lui si credintza la El nu putem tine postul.
Mada, felicitari pt concert...as vrea si eu un concert la banica, imi place mult...
Strumpfi, bine ai revenit. Si pe mine ma mai supara chestii pe aici, ce crezi tu? Dar nu vreau sa ma amarasc degeaba.Suntem atat de diferiti ca ar fi imposibil sa ne intelegem perfect ..Hai, pup piscoata de strumpfitza.
Roxy, deocamdata tot deschis sunt, pusesem pozele de la botezul acela unde am fost in sept...acum deja s-a deschis iar parul...o sa-l mai inchid dar vreau sa merg la coafor totusi..pt inchis cred ca pot merge la coafor..poate acum, inainte de sarbatori
Cami felicitari pt vorbele Antoniei.ooof, pana merg ei si vorbesc si-i vedem in regula tot ne punem intrebari...
Mada, cred ca Miki are dreptate ar putea fi lapticul
Alexina..poti fierbe carnea cu legumele deja

Andreea, Catank, Delia fete si pe restul desigur dar nu mai am timp sa enumar

PS si mie mi-e dor de deea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR!!!!

VA DORESC TOT BINELE DIN LUME!!!

Sunt alturi de voi, cu mintea...cu sufletul...
Multumim de cinste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

...si pentru ca a trecut de 12...si pentru ca nu stiti, va spun eu ma cheama si Gabriela

..asa ca va poftesc in miez de noapte sa servim un pahar cu vin cu dedicatie pt Strumph, v-am pregatit tort , prajituri grecesti, tiramisu, gogosi si alte bunatati . O muzica placuta ..deci hai la mine



La multi ani, miki!!! Sa ne traiesti cu numele!!!!




La multi ani, gimihaela, Bogdan Gabriel de cristinaph, Eduard Gabriel de Dorinut@, antguess, Iustin Gabriel de kmy_black

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


LA MULTI ANI si de la mine pt toti sarbatoritii , vad ca mada a reusit sa-i identifice din lista si pentru cei care aveti in familie sarbatoriti



Mergi la inceput