Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi. Sa traiti fericiti pana la adanci batraneti.

Toata stima Mihahegarty pentru cei 14 ani fara carne. E ceva timp nu gluma. Nici eu nu ma impac foarte bine cu carnea, dar mai ciugulesc din cand in cand.
Sarmale fac tot timpul fara carne, al meu sot doar asa le mananca.
De cauti pe net e o doamna pe nume Manjula, are ea niste retete vegetariene tare bune si simple.

Pisi doarme pe burta de numa. Tzuc-o mama pe ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

MhaH, nu stam acolo, doar ca "avem drum" des.Ai mei locuiesc acolo:P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de azi.

Noi raportam muci si la Filip. In rest nimic nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Miha noi nu facem tiramisu cu alcool, nici nu stiam ca poti pune
Si da, copiii se fac ca porcii, mai ales cand ii lasi pe ei sa pape. Noroc ca atunci era mai cald si o puneam pe Maria in scaunul de luat masa doar in pampers pentru ca, la sfarsit sa fug cu ea direct in dus.

Adra vad ca Maria si Eva se pot lua de mana. Exact asa e si ea, daca ma port frumos si am rabdare e un super copil, altfel... Sunt sigura ca e si suparata ca nu-i mai acord atat timp pe cat o faceam inainte, dar nici eu nu am tot timpul nervi pentru toate. Problema e ca ea nu e obisnuita sa se joace/stea singura. De ajutoare nici nu poate fi vorba si sunt singura cu ei 12 ore/zi. In fine, sper sa nu se aleaga praful de educatie si restul. La gradi nu a mai fost de-o sapt. pt. ca ba nu s-a trezit, ba am avut musafiri. Voiam sa o duc azi, dar daca a varsat m-am gandit ca mai bine o tin acasa. Sigur a fost doar de la nuci pentru ca fost foarte ok dupa incidentul de dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Buna seara fetelor!

Spre sfarsitul zilei, spunem si noi La Multi Ani tuturor sarbatoritilor de azi! Parinti si copii, sa traiti cu numele si sa fiti sanatosi!

Noi suntem bine. M are iar o perioada cand trebuie sa eructeze de mai multe ori, si da si laptic afara, dar macar doarme mai bine noaptea. Oricum, e o scumpa si-o iubim din ce in ce mai mult.

In manduca...uneori se agita la inceput vreo 10 min...plange...tipa, si abia apoi se linisteste si se culca. Sper ca o punem bine, si nu e din cauza noastra.

MihaH, nu cred ca ne cunoastem din Iasi...eu am stat in Puskin

Anaemi, ti-am trimis un mesaj pe facebook... daca ai timp si poti sa-mi raspunzi, te rog.

Va pe toate



Mami de minune de fetita Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Avem voie ardei iuti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Avem voie ardei iuti?

Maria (27 nov. 2007) si Matei (27 iunie)

Eu cred ca nu, nu am incecat desi mi-e tare pofta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Apropo de cafea - vreau sa va spun ca dupa botez, cand mi-am dat drumul si am baut si cafea, si alcool (2 pahare de campari orange, cam botezate) mi-am dat si eu drumul la cafea si beau o ceasca pe zi, dimineata, destul de strong. Si Miruna mea n-are nimic, nu e mai agitata, doarme bine ... Oare e posibil sa aiba cafeaua efectul opus si sa o "turteasca", sa o faca mai somnolenta ???

In schimb daca scap in cola, e jale !!! Se agita fata mea intruna, nu poate dormi, are crampe ... Nu stiu de ce, ca teoretic in cola e mai putina cofeina decat in cafea.

Apa minerala pot sa beau fara probleme, de fapt eu numai din asta pot bea; nu are crampe.

In schimb daca mananc fructe crude, iarasi am impresia ca are crampe. Azi am incercat din nou cu un mar, sa vedem maine reactia. Ieri am incercat banana, pare sa fi fost ok. Iar cand mananc oua, nu va spun ce e la fundul ei, sconcsul e mic copil pe langa ea Dar macar nu are crampe.

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

am ajuns acasa si caut labirinturi pe net
is rupta de oboseala, azi am muncit ca sclavii, cu toata sarbatoarea ... casa arata ca dupa 2 sapt cu 2 baieti in casa
sarbatoritilor
n-am dormit prea stralucit nici azi noapte, la noapte servesc doar alaptat, in rest somn ca ma culc cu dani in sufra. sper sa dorm ceva ca incep sa nu mai fac fata
pup gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Avem voie ardei iuti?

Maria (27 nov. 2007) si Matei (27 iunie)


Eu stiu ca nu. Socrii mei cresc ardei iute in solar si tare m a tentat, dar am zis nu.

Mergi la inceput