Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Mara, eu am iesit cu Eliza in manduca, deci tot pe acolo, si a avut pe ea asa:
Strampi si un pantalon tricotat de mohair(de la mamaia )
sosete mai grosute si ceva ca un pantof de casa
body cu maneca scurta
body cu maneca lunga
un plovaras tricotat(este costum cu pantalonul)

A fost ok, a dormit...acuma mai depinde si cate grade sunt, daca mergi pe la soare... eventual iti mai iei in geanta sau ceva o gecuta, sa nu te ia pe nepregatite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Adra noi am mai patit asta si de la alune odata. Si cum zici, uneori mi se pare si mie atat de greu, dar asta cred ca e si din cauza stresului si a schimbarilor care au avut loc in ultimul timp in familia noastra. Ne e greu tuturor si ma simt cea mai rea mama din lume. Am inceput sa tip ca o descreierata in ultimul timp, sa jignesc, am si atins-o la fund pe Maria de 2 ori, ceea ce nu s-a intamplat niciodata pana acum. Parca am innebunit. Ceva sfaturi ai pt. o mama denaturata?

Noi ne imbracam si iesim in parc.

gasca!

Maria (27 nov. 2007) si Matei (27 iunie)

Carmen stai linistita, nu esti o mama denaturata, si eu mai am zile deastea.Or sa treaca toate si vor veni si zile mai bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Carmen, ajutor daca poti sa obtii de undeva, iar tu in timpul asta sa dormi. Chiar si in week-end, de la sot, banuiesc ca daca abia v-ati mutat in Brasov, nu aveti pe nimeni acolo, macar prieteni. Maria merge la gradi, nu? Redu cat poti treburile casnice, eu, de exemplu, nu calc.
Nu esti mama denaturata si mie-mi vine sa-i ard una cateodata, face intentionat, cand incerc sa-l adorm pe Filip, incepe: caca, pipi, vreau sa ma spal pe maini (adica sa-i aprind lumina la baie), aseara imi baga o revista de-a ei sub nas si pe deasupra capului lui Filip care era la san si o tinea intr-una: citeste, citeste, citeste. Apoi ma gandesc la sufletelul ei mic, care nu vrea decat sa stie ca o iubesc la fel de mult ca inainte de marea schimbarea, vrea pur si simplu sa se asigure ca are acelasi loc in inima noastra. Daca sunt calma, si-i zambesc si-i vorbesc pe un ton dulce e foarte cooperanta. Dar seara sunt si eu obosita, ma anervez si se duce dracului zenul meu, si atunci se facea si ea rea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

noi am fost afara aproape 2 ore, vreme superba la Suceava, daca nu era ora mesei as mai fi stat
VA PUPAM
La noi toate la fel....multumim lui dzeu pt sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

multumesc Oana.ma gandeam sa-i dau un body cu maneca lunga mai grosut si o gecuta groasa.Eu am o fobie de infofoleala.dar cred ca e cam putin.ma gandeam ca se incalzeste de la corpul meu...hmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Mara sincer mie mi se pare cam putin...eu ii dau un body,o bluzita strampi plus sosete si un costum cu totul nu de fas de plus asa sa zic,ca altfel nu stiu...asa il scot in manduca,ca numai asa iesim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

In primul si in primul rand multumesc din suflet tuturor celor care m au felicitat de onomastica!!

Urez si eu LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de azi!! Sunt atat de multi, incat mi e frica sa nu cumva sa uit pe cineva, de aia zic la modul general!!

Am pus din nou videoclipul pe FB. Aseara cred ca am avut un moment de panica de aia l am scos!! Am vazut ca dupa 45 de minute nimeni nu a zis nimic, am zis ca am gresit cu ceva in videoclipul ala si nu vreti sa mi ziceti ca gresesc!! Ca tot era vorba de exercitii si alte lucruri pe care avem voie sau nu sa le facem bebeilor sa nu le stricam coloana!! Mai degraba eu accept reprosurile decat faptul ca nu s a spus nimic!! Dar acu l am pus din nou si daca gresesc cu ceva, astept sugestii!! Nu ma supara absolut nimic!!!

Citeam ce zicea Ramona despre cum il pune pe Iustin si m am calmat. Cred ca si eu impartasesc aceleasi idei ca si ea! Sincer, daca vrea sa faca ceva, apoi sa faca, ca daca ar fi incomod sau l ar durea pe bebe ar marai!!!

Va doresc tuturor o zi frumoasa in continuare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ma uit si eu azi pe net si ma intreb ce sa fac de mancare! Ma tenteaza sa mai mananc o salata, caci nu am mai mancat o salata bogata de mult timp si am descoperit o salata cu sos de avocado, dar ma tenteaza si o salata orientala, cu toate ca urasc mirosul de oua fierte. Daca le decojeste altcineva pentru mine si le gasesc decojite e ok... Dar sotul zice sa nu cumva sa imput frigiderul cu mirosul de oua fierte....

Pufi, bravo pentru Edu!!! Un frumos!! A dormit mai bine de cand i ai dat cerealele? Sau dormea bine si inainte?

Adra, ma refeream ca diversificarea va fi un chin mai mult pentru noi. Adica nu mai poti scoate tzata si sa l hranesti, cand va da gust de mancare, cred ca va vrea mai mult decat lapte si atunci stai prepara mancare... Eu vreau sa o fac pe Imi vegetariana, deci va dati seama ca trebuie sa i inlocuiesc carnea cu ceva. Eu vad la prietena mea cum ii face mancare la baiatul ei. Ii ia ore intregi... Dar si cu hranirea... A propos de asta, cele care aveti copii mai mari, cand mancau diversificat, se murdareau tare? Ca al ei parca e un purcel si m a intrebat daca e normal... Poate nu i baga cumtrebuie lingurita in gura? Poate i pune prea mult in lingurita?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Multumim tuturor pentru urari ! Si din partea noastra multa sanatate tuturor Mihailor, Mihaelelor, Gabrielilor si Gabrielelor !

Fetelor, de ceva grabiti voi cu diversificarea ? E asa usor cand sunt doar pe laptic ... eu imi doresc sa tina cat mai mult perioada asta Mai ales cand imi aduc aminte cum a fost la Irina, mai aveam un pic si o luam pe aratura ! Fata mea a fost efectiv indragostita de lapte, o picai cu ceara si nu manca nimic altceva ! Si cica sa-i inlocuiesti o masa de lapte cu una de fructe sau de legume ... Pai daca ea nu lua decat 1-2 lingurite, normal ca i se facea foame si iesea cu scandal !

Ce tin minte e ca ii dadeam sa manance in scoica, pt ca nu putea sa stea bine in fundulet (asta pe la 5 luni jumate) si am inceput cu cereale. Noi am folosit MILUPA, intai fulgi de orez pe care ii dizolvam in LP, apoi treptat un amestec de 7 cereale. La noi nu a functionat principiul "schimbarii", ba dimpotriva ! Cum incercam sa-i dau altceva incepea sa urle ...

NESTLE nu mi-au placut pt ca parca retin ca aveau zahar adaugat, iar HUMANA se dizolvau prost in lapte. De-aia am ramas la Milupa. E de incercat ...

Eu sunt un car de nervi. De ieri ma chinui sa-i recoltez pipi Mirunei sa-l ducem la analize ... Am reusit ieri din prima, eram foarte mandra, cand a intrebat sotul la Medlife cat au program la recoltare, i-au zis pana la 16; ok, ne pregatim noi cu copilul, ca sa mergem si pt sange, la ora 14.30 imi da prin cap sa-l pun sa mai sune o data, sa nu facem durmul degeaba; si un alt ametit ii spune ca pana la 15 au program Fuge repede barbatu-meu cu urocultoarele la policlinica, ajunge la 15:05 si ii spune "pardon, soferul a plecat deja" Veniti dvs. maine cu punguta, sa scoatem noi urina cat mai steril Azi reluam procesul, dar bineinteles ca nu s-a mai lipit punguta si a curs pe langa. Maine o luam de la inceput

In plus, m-am mai certat si cu educatoarea fiica-mii, care face politie pe forum si urmareste ce se scrie despre gradinita ei, dupa care umbla cu amenintari cum gaseste ceva care nu-i convine Mare atentie ce scrieti pe forumuri, pt ca nu se stie niciodata cine le citeste si cum ajungeti "in gura presei" ...

Si azi a fost sotul sa depuna dosarul pt alocatie, alte drumuri, alte piedici

Sunt un car de nervi, si saptamana abia a inceput



*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anca, ma bucur tare ca Natalia doarme asa de bine!!!

Roberta, si baiatul prietenei mele se trezeste tipand asa dintr o data. Si ea zice ca tot de la vise. I am zis si ei sa mearga sa l spovedeasca!

Mara sotului tau!!! Sa aveti grija unul de altul si sa va bucurati de minunea de copil din viata voastra!! Am magazine poloneze in Londra, in Hounslow sau Burnt Oak. Lociesti si tu in UK? Am sa ma uit acolo cand mai merg. Ca acolo gasesc multe produse romanesti.

Mariaruxi, hahahaha si tu cu tiramisu???? Imi amintesti de vremuri de demult!! O verisoara de a soului imi zicea ca daca breau un pahar de vin seara (eu nu beau, dar asa zicea ea) cica ar dormi bebe de numa!!!! Numa tiramisu asta 'pacatos' il consum cu alcool!! Am mancat si eu o feliuta la restaurant sambata, dar nu avea alcool asa cum are cel de la Asda!! Mariaruxi imi pare rau ca esti agitata!!! Sper sa doarma puii curand si sa fii si tu calma.





Mergi la inceput