Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Ramo eu i-am dat cereale de la Topfer din orez si cu banana, ptr ca si LP este aceasi marca. Nici nu i-a placut nici nu i-a displacut , n-a schitat niciun gest, adevarul este ca nici eu n-am asteptat 1 min sa se omogenizeze abia pe final se facuse mai pastos.

S-a trezit la fel, insa i-am facut putin doar 90 ml, diseara fac m mult.


Ptr ce ai scris mai sus Ramo

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Neatza!

La multi ani sarbatoritilor de azi!

Noi am avut un weekend plin, am avut musafiri de duminica pana azi dimineata. Am mancat tiramisu zilele astea si Matei n-a dormit ieri nici macar alea 2 ore si vad ca azi o luam de la capat. Maria a varsat azi dimineata, cred ca a facut o indigestie pentru ca a mancat aseara un castronel plin cu nuci. Amandoi sunt treji de la ora 7 si de 2 ori m-am chinuit sa-i culc pana acum, dar nu-mi iese deloc. Sunt super nervoasa, deci ziua de azi n-a inceput prea bine si probabil se va termina la fel pentru ca nu vor sa inchida vreun ochi.

Adra cum mai sunteti? Si ai mei au fost raciti acum o luna si un pic (doar muci, fara febra) si nu le-am dat nimic, le-am pus marimer si le-am aspirat mucii. Sper sa treaca si la voi fara sa se agraveze, totul a durat o saptamana.

Laura voi ati reusit sa va mutati acasa sau inca nu?

Maria transpira cand manca, Matei vad ca nu.

Si noi com trece pe scutece nr. 4 dupa ce terminam bax-ul asta de 3.

Babylove mie mi se pare ca mananca tare bine Iustin al tau. Cred ca Maria bea la un an 300 ml la o masa.

Eu am cumparat doar cereale Humana pentru ca foloseam lapte produs de aceeasi companie, insa nu i-au placut si i-am luat toate combinatiile posibile.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Urez si eu LA MULI ANI tuturor celor ce porta numele Sf Arhangheli Mihail si Gavril.
Oferim si noi o floare virtuala
Si fata mea transpira uneori cand papa,chiar rau de tot....dar asta nu cred ca e o problema pt ca ei depun efort cand sug....cel putin ea asa papa ,zici ca o alearga cineva...sau ca-i fura tata
Ce bebei mari aveti voi fetelor,deja le dati cereale sau incepeti diversificarea......noi suntem mai mititele si papam numai tati nici nu vrea sa auda de suzi sau bibe...am incercat s-o las si eu cateva ore acasa si pe langa Lm sa-i dau si lapte praf,pai s-a lasat cu scandal mare ,nici gand sa bea LP...a urlat disperata pana a venit tati....asa ca nici gand de LP,tati sa fie steag dupa ea cand e vb de papa..
In rest zambim mult,vorbim cu tati cand vine seara acasa....si dormim mai bine noaptea
Va pupam !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Multumesc pentru intrebare, Mara si Carmen, Eva e bine, fara febra, minim de muci, fara sa tuseasca. I-am dat Nurofen si Faringosept doar. Filip nu pare sa fi luat ceva, mucaie, dar mai putin decat ieri

Mara, la alaparea exclusiva se recomanda diversificare de la 6 luni. Sigur ca-i poti da, daca vrei, intentionezi sa te mulgi si sa-i dai din bibe? Vezi ca sunt marci de cereale cu LP incorporat si altele care se pot prepara cu LM. Musai fara gluten

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Carmen, nucile sunt grele pentru ficat. A vomitat si a mea aseara, era obosita si intrase in agitatie, s-a inecat cu o juma de Faringosept, asta dupa ce a varsta cutia de lapte, a cazut de pe scaun si a vorbit/foit f mult.
Si abia a adormit Bin Laden ca a inceput domnul colonel (adica Filip) sa se agite, mi-a luat foarte mult sa-l adorm
Greu e cateodata:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Adra, sincer nu stiu ce sa fac.As vrea sa merg cu alaptatul exclusiv pana la 6 luni, dar ma gandesc cum a spus si Babyblue, poate nu se satura.oricum el abia a facut 3 luni.Daca e sa i dau ii dau fara LP incorporat, dar am o mare problema...pot sa ma mulg mult si bine ca nu iese NIMIC, poate doar ochii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Sa traiti cu numele si sa aveti parte de sanatate si noroc:
EDUARD-GABRIEL de Pufi,
GABRIEL-CONSTANTIN de Rammy,
GABRIEL de Roberta,
ALEXANDRU-GABRIEL de Mihaela_V,
MIRUNA-MIHAELA de Burtocika,
RARES-MIHAI de Mady,
Miha Hergarty,
Mihaela_v!

Va dorim la toti sa aveti o zi asa cum meritati !


Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Fetele care vreti sa introduce-ti cereale:cu ce fel de lapte le omogenizati???(*LM sau LP)

Merci!


Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png


loredana, iustin al meu e pe LP de la 2 luni, l-am intarcat pt ca am luat antibiotic o luna de zile si am avut prb de sanatate. deci eu il dizolv cu LP humana antiregurigitare ca din asta ii dau.

doar o singura cupa in biberonul de seara. i am dat aseara la 10.30 si a dormnit pana la 7.30 dim. cand m-am uitat la ceas m-am speriat cat am vazut ce ore e. iar eu era fresh si speriata.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....





Merci mult pentru raspuns Ramona
Luca este pe LM exclusiv,dar azi mergem la doctor pentru masuratori +vaccin si sa vedem ce facem.Eu sincer, as prefera lapte pana la 6 luni,dar mi se tot pare ca nu se satura .Insa azi-noapte, pentru prima data, s-a culcat la 9 si s-a mai trezit la 5 Deci n stiu ce sa mai zic.Vom vedea.Merci oricum pentru raspuns si sa aveti o zi minunata!

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Adra noi am mai patit asta si de la alune odata. Si cum zici, uneori mi se pare si mie atat de greu, dar asta cred ca e si din cauza stresului si a schimbarilor care au avut loc in ultimul timp in familia noastra. Ne e greu tuturor si ma simt cea mai rea mama din lume. Am inceput sa tip ca o descreierata in ultimul timp, sa jignesc, am si atins-o la fund pe Maria de 2 ori, ceea ce nu s-a intamplat niciodata pana acum. Parca am innebunit. Ceva sfaturi ai pt. o mama denaturata?

Noi ne imbracam si iesim in parc.

gasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Intrebare: as vrea sa ies cu D in wrap.Cum trebuie imbracat?Mia gros, mai subtire?Pana acum am iesit cu landoul...nu stiu acuma cum sa-l imbrac?Vreamea e relativ in regula...adica senin, dar se mai misca cate o frunza.Multumesc

Mergi la inceput