Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Mara, vrei sa faci caciulite si botosei pentru uzul personal, sau sa le vinzi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

pentru uzul personal.In comert nu gasesc cine stie ce...plus ca parca ai o satisfactie sa-ti imbraci singura puiul:D.
D a facut caca si acum sughite...ma intreb oare cat il tine...ca de supt nu vrea sa suga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Pufi link-ul ala l-am gasit si eu. Ma interesa parerea unor parinti care au avut copii la o anumita gradi si au fost multumiti. Multumesc!

La multi ani sanatosi si fericiti Nectarie! Mamutz sa-ti traiasca puiul!

Adra si M ma innebuneste sa-i cumpar pian. Acum are unul adevarat (e al proprietarei unde locuim) si tot vrea sa-i cumpar. Poate vrea orga. Tocmai si-a descoperit cadoul de ziua ei si e clar ca nu vom iesi afara si nici nu va dormi. Sunt curioasa cat se va juca si cu asta. Este extrem de happy cand primeste ce-si doreste, dar se plictiseste atat repede Cred ca daca ar avea o jucarie sau 2 s-ar juca mult mai mult, asa...are cativa saci, dar degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Buna dimineata si de la noi!

Multumim frumos tuturor pentru aprecieri
Luca se simte foarte bine dupa vaccin.Nu are nici o reactie(inca) si se joaca intr-una-cea mai buna si noua jucarie=piciorusele!!!

Uram si noi La Multi Ani /Lunite tuturor sarbatoritilor de astazi !Sa aveti o viata lina si frumoasa plina cu bucurii!


Noi acum ne pregatim sa mergem cu mamii la dentist!

Pupici la toata gasca si o zi minunata!

PS- sper ca a fost frumos la intalnire!

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Noi acuma ne-am intors de afara.Am fost cu wrap ul.Clar nu ma mai car cu monstru de carucior(avem un sistem pierre cardin din 3 bucati, f fain dar greuuuuu).A dormit tot drumul.Problema este ca-l gasesc rece la picioruse...a avut strampi, sosete groase, pantalon cu piciorus si un costum dintr-un plus mediu de gros, dar calduros.Gresesc undeva sau e normal sa aiba picioarele reci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Mariaruxi, la fel zice si sotul meu.Ca daca are multe jucarii se invata sa nu aprecieze.Eu nu cred asta.Mai multe jucarii il stimuleaza dpdv psihic si nu numai.Parerea mea....Multumim lui Dumnezeu ca este de unde...altii n-au deloc.Asa ca eu ma declar multumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara_d

D nu a mai avut scaunde 2 zile...nu stiu ce sa fac...
as vrea sa ma apuc de impletit caciulite, botosei etc.Se mai ocupa cineva cu asa ceva?

Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump(5.08.2011)


Nectarie face cam la 3 zile in general, uneori face cateva zile la rand in fiecare zi. Ii mai pun si jumate de supozitor cateodata. Dr mi-a zis sa ii dau zilnic cate o lingurita de suc de morcovi dar am refuzat.

Eu mar si banana am mancat zilnic si salata de cruditati.
Acum am inceput sa manac morcovi murati si vad ca nu are nimic.

Ne-am intors si noi de la Sf Nectarie. Era o coada de bebei... nu ma asteptam sa fie asa multi. Copilasii ii lasa in fata, dar erau asa multi ca s-a facut coada separat. Si aia mai invarsta de la coada mare faceau scandal ca lasa prea multi bebelusi si jandarmii aia destepti lasau sa treaca un bebelus cu mamica la 10 persoane. Evident ca am facut scandal, i-am intrebat daca trebuie sa fuga repede acasa sa suga la tzatza. Pana la urma ne-au lasat sa trecem mai repede. Sotul a zis ca s-ar fi mirat sa nu fac eu ordine cu ei acolo.

Si
La multi ani Nectarel mic de prima ta aniversare, sa fii sanatos si sa cresti mare si frumos!

La multi ani NECTARIA-IOANA de anda_82!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Mara, noi iesim demult numai cu wrapul, caruciorul cred ca este scos o data pe saptamana. Totusi eu sper ca va servi si carucior cand va sta in fundulet.
Mda, si al meu are piciorele reci, e putin probabil sa-i fie frig in wrap, si azi a fost si cald afara. A avut strampi, ciorapei din bumbac si pantofiori moi din piele intoarsa.

Carmen, a nascut Petro, e o fetita frumoasa si sanatoasa!

Eva e la repetitie pentru spectacol, a plecat echipata de acasa, costum, leggins, jambiere, era fericita si mandra nevoie mare, se tot uita pe langa ea.
Filip doarme in brate desigur, mi-e si frica sa-l pun pe pat, imediat se trezeste si daca n-are somnul facut tiiipa, nevoie mare. Asta e, tot sper sa fill his cup, s-o intampla asta candva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Citat:
citat din mesajul lui mara_d

D nu a mai avut scaunde 2 zile...nu stiu ce sa fac...
as vrea sa ma apuc de impletit caciulite, botosei etc.Se mai ocupa cineva cu asa ceva?

Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump(5.08.2011)


Mara_d, imediat supozitor, jumatate, il tai in doua pe lung, daca nu a avut de doua zile, deja nu ai voie sa mai lasi asa

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Cine zice? La trei zile nu se considera constipat, la doua zile nici atat. Lasa copilul in pace, daca nu face nici in a treia poti sa ii pui supozitor. Poti sa incerci sa stimulezi putin cu termometru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Buna dimineata tuturor!!

Acu un an de zile, pe 9 noiembrie 2010 aflam ca sunt insarcinata si pentru mine aceasta zi mi a starnit memorii foarte placute!!! Oare o fi aparut odiseea de iulie-august 2012? E tare emotionant si parca ma atrage din nou sa fac parte dintr o odisee, dar gandidu ma mai bine, cred ca toate sunt frumoase doar la nivelul visului, pentru ca mi dau seama ca e tare greu sa mai fiu insarcinata!!!

Ieri am avut o durere de cap mare mare si dupa ce Imi a adormit, am mancat un bors cald si m am pus si eu sa dorm. Imi a revenit la normal, ceea ce ma duce cu gandul ca saptamana trecuta a fost intr adevar puseul de crestere... care s a manifestat cam tarziu.... De vreo doua nopti, Imi adoarme la ora 8.30 seara, se trezeste la 2.30 dimineata si la 6. Minunat!!!!
Iar azi dimineata, intre 7.30 si 9 a mai tinut o si sotul, care mi a dat extra somn!! Asa ca azi sunt super fresh!!!

pentru sarbatoritii zilei:

VLAD-RAFAEL de Cristelle25
DAVID-NICHOLAS de Morenna

Sa cresteti mari si sanatosi!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Si eu tot pe 9 noiembrie, de Sf Nectarie am facut testul de sarcina. Doar ca am ramas cu cateva zile inaintea ta.

Mergi la inceput