Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Adra, Anca, Anaemi multumesc mult de raspunsuri
Si eu credeam ca sunt singura care trec prin asa ceva. M-am mai linistit un pic.

Adra, M pe 27 face 4 ani. Eva? Ce i-ai comandat? Eu i-am luat asta:
http://www.bestkids.ro/p-8626-casuta-clubul-lui-mickey-mouse.aspx. Stergeti ultimul punct. Asta si-a dorit, asta i-am luat, desi am citit ca varsta recomandata e 1-2 ani
Sa-mi spui si mie cand naste Petro, ce are fetita sau baietel? Nastere usoara!

Noi acum avem alta problema, nu vrea la gradi. Fetele din BV stiti vreo gradi privata buna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara_d

D nu a mai avut scaunde 2 zile...nu stiu ce sa fac...
as vrea sa ma apuc de impletit caciulite, botosei etc.Se mai ocupa cineva cu asa ceva?

Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump(5.08.2011)


Mara_d, imediat supozitor, jumatate, il tai in doua pe lung, daca nu a avut de doua zile, deja nu ai voie sa mai lasi asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Buna dimineata tuturor!!

Acu un an de zile, pe 9 noiembrie 2010 aflam ca sunt insarcinata si pentru mine aceasta zi mi a starnit memorii foarte placute!!! Oare o fi aparut odiseea de iulie-august 2012? E tare emotionant si parca ma atrage din nou sa fac parte dintr o odisee, dar gandidu ma mai bine, cred ca toate sunt frumoase doar la nivelul visului, pentru ca mi dau seama ca e tare greu sa mai fiu insarcinata!!!

Ieri am avut o durere de cap mare mare si dupa ce Imi a adormit, am mancat un bors cald si m am pus si eu sa dorm. Imi a revenit la normal, ceea ce ma duce cu gandul ca saptamana trecuta a fost intr adevar puseul de crestere... care s a manifestat cam tarziu.... De vreo doua nopti, Imi adoarme la ora 8.30 seara, se trezeste la 2.30 dimineata si la 6. Minunat!!!!
Iar azi dimineata, intre 7.30 si 9 a mai tinut o si sotul, care mi a dat extra somn!! Asa ca azi sunt super fresh!!!

pentru sarbatoritii zilei:

VLAD-RAFAEL de Cristelle25
DAVID-NICHOLAS de Morenna

Sa cresteti mari si sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Gliana, eu stiam si de cate 3 zile.multumesc de sfat
miha ma bucur pt voi ca v-ati revenit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Miha salutare, ma bucur ca esti freshhhhhhh. O zi minunata sa ai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Talida, bravo ca doarme Maria Alexandra!! Pana la puseul de 3 luni, sa stea tot cuminte!!! Si dupa si mai cuminte!!!

Mariaruxi, oare nu cumva are fetita ta o alergie la alune su nuci? Nu esti mama denaturata. Si mie mi se intampla sa mai tip uneori, mai ales atunci cand sunt obosita sau cand plange la imbracat. Cum s o scot fara haine iarna afara? Dar imi amintesc de cuvintele din mesajul lui Babylicious in care se zice ca ei isi exprima sentimentele prin plans. Deci, eu zic ca cea mai buna solutie e calmul!! Eu incerc cat mai mult sa fiu calma, mai ales de atunci, de cand am citit acel mesaj.Bafta multa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Fetele din BV stiti vreo gradi privata buna?

Maria (27 nov. 2007) si Matei (27 iunie)


http://www.gradinitebrasov.ro/content/view/886/37/

Poate te ajuta link-ul , din pacate nu am prietene care au copii de varsta gradinitei ca sa iti vand cateva ponturi .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Maria vezi ca pe prima pagina ai la meniu gradinite particulare, de stat si tot ce te-ar putea interesa.

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Carmen, am vazut apoi ca ai la semnatura data nasterii

Petro are fetita

Eu n-am mai intrebat-o de vrea, ca anul trecut a vrut un plus urias, pe Tom din Tom si Jerry. Dupa care, de Mos Nicolae a vrut alt plus mare, pe Sylvester. Acum am doi saci mari de plusuri in debara si ma mir cum sa scap de ele

I-am luat un microfon cu amplificator, ca tot canta ea la pumn, si o chitara de jucarie, sper sa nu fie d-aia cu melodii ci sa se si poata zdrangani la corzi. Isi doreste sa cante la chitara, nu stiu de unde-i vin ideile astea, am dus-o la scoala de muzica, la pian - chitara mi se pare un instrument greu pentru un copil mic - dar nu i-a placut, n-a vrut nici macar sa atinga clapele. Daca va insista o sa mearga si la chitara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

http://www. jucariidejucarii. ro/instrumente-muzicale/set-chitara-si-microfon-hello-kitty/
asta. E pauza dupa www si inainte de ro, vad ca scrie ca are 8 note si 5 bemoli, orice or fi insemnad bemolii aia:D

Mergi la inceput