Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Neata dragele mele

Legat de fructe, eu stiu ca se poate manca banane fara grija, mere, cate un mar pe zi nu e nici o problema, la legume...morcov e super ok, eu imi fac salata de cruditati din morcov, tzelina si mar si eric nu are reactii rele.
Cola nu beau si nimic ce este acidulat. Beau numai ceai de fenicul mai nou si nici apa nu-mi trebuie, pt sete tot ceai beau zi si noapte.
ASEARA i-am facut singura baie lui eric, m-am descurcat cu toate..dar eram uda si in fund :)))))))))))
Azi fac pulpe dezosate la cuptor cu morcov taiat rondele si fasii de ardel gras si las sa se rumeneasca si tai catiA cartofi printre. Nici eu nu mai stiu ce sa gatesc.
Poate iesim pe terasa si azi daca nu e vant. noi stam la et 8 si din birou putem iesi pe bloc, avem o terasa, dar trebuie sa nu bata vantul deloc ca sa fie bine sa-l pot scoate pe copil.
Va doresc o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

D nu a mai avut scaunde 2 zile...nu stiu ce sa fac...
as vrea sa ma apuc de impletit caciulite, botosei etc.Se mai ocupa cineva cu asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara_d

D nu a mai avut scaunde 2 zile...nu stiu ce sa fac...
as vrea sa ma apuc de impletit caciulite, botosei etc.Se mai ocupa cineva cu asa ceva?

Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump(5.08.2011)


Da, Cristina (SDCristian) dar n-a mai intrat demult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara_d

Aly, sunt din piatra.Am nascut la Iasi:D

Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump(5.08.2011)


Am avut o prietena f buna din Piatra, din pacate s-a dus acum mai bine de 10 ani, iar cu sora ei geamana am pierdut legatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Eu am o alta problema cu wrapul". Baleste pe laterala si pe marginea hainutei, e fleasca cand venim d-afara. Are cineva vreo solutie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara_d

D nu a mai avut scaunde 2 zile...nu stiu ce sa fac...
as vrea sa ma apuc de impletit caciulite, botosei etc.Se mai ocupa cineva cu asa ceva?

Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump(5.08.2011)


Am patit si eu asa si spre sf zilei a facut chiar cand vroiam sa i bag un supozitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

I-am comandat Evei cadoul de ziua ei, iuhuuu, sper sa-i placa si sa-l livreze astia la timp.
Va las, ca sa nu umplu pagina, sa aveti o zi minunata!

PS Ori sunteti la intalneala de-i linistea asta p-aici
PS2 Azi naste o buna prietena de la odiseea de nov-dec, Petro (Abramburika)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Adra, incearca sa maschezi cumva marginea wrap-ului cu bavetica imperbeabila...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

mara - caciulite nu am facut niciodata, dar sigur gasesti tutoriale pe net

andra - va citesc zilnic, dar pur si simplu nu am ce sa scriu. sunt atat de plictisita de tot ca pur si simplu stau si astept sa treaca zilele. care-s toate la fel. si nu se intampla nimic

noi de cateva zile ii dam lui p si suc de morcovi, ca nu prea mananca lapte (cam 6 bibe de 120 de ml maxim) si am fost surprinsa sa vad ca nu a avut icio reactie la el, nici nu s-a strambat nimic. ii place mai tare ca laptele

nu i-am dat cereale ca el e mai grasan, la carol ii dadeam milupa, facute doar cu apa (aveau in ele lapte praf)



mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Adra, ce i-ai comandat Evei?
Niste motzate pentru Petro si nastere usoara

Mergi la inceput