Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Eu zic ca nici macar termometru, copiii alaptati nu se considera constipati chiar daca nu fac mai multe zile. Plange? da semne ca-l doare burtica?
Incearca niste flectari ale picioruselor pe abdomen si un masaj cu ulei incalzit pe burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

mamutz, adra, multumesc pt raspunsuri.a facut azi caca.de acuma vine frigul, vantul nebun.scoateti bb ii in wrap?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Mai stie cineva ceva de Alinuff si Antonia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Buna fetelor,
Am citit, dar nu am retinut prea multe... La multi ani Nectarie!
Suntem bine, sambata ne-am crestinat, si Stefan a fost f cuminte in timpul slujbei. Dupa gurita de vin de la impartasit, mi-a dormit vreo 4 ore....

Fetele, ma adaugati si pe mine la grupul de pe FB? ID-ul meu este Florina Vlad.

Multu!


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

La multi ani Nectarie! Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si minte luminata!!


Mami fericita de bebe Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

La multi ani si pentru Nectaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Burtocika, imi pare rau de faza cu recoltatul urinei la Miruna!! Sper ca azi totul a mers ca la carte! No comments in legatura cu educatoarea!!! Daca greseste si nu accepta pe fata sa i se spuna, atunci undeva trebuie sa ne plangem si noi!!!

Omibaba, multumesc pentru pontul cu Manjula. In general, indienii majoritatea sunt vegetarieni. Eu pur si simplu ador mancarea indiana, dar e cam piperata!

Mara, parintii tai locuiesc in Londra? Cand mai ajungeti pe aici, da un semn de viata!!

Mariaruxi, da mi si mie te rog reteta ta pentru tiramisu fara alcool. Tiramisu e prajitura mea preferata de aici. Cand ajung in Romania, imi plac absolut toate prajiturile de la o cofetarie din Suceava care pur si simplu nu se compara cu nimic altceva. Cofetaria e pe drumul care urca spre Marasesti dinspre Areni, poate tu Gliana stii cofetaria aia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Am vazut la PRO TV ca la botez, o fetita a intrat in soc respirator dupa ce a cufundat o in apa!! Au luat o cu SMURD ul la spital!!Fereasca Dumnezeu, va dati seama ce soc pe parinti????? Le dau dreptate ca au facut reclamatie la Politie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Alinuff a mai intrat pe FB
MihaH, nu m-am uitat la stiri, dar stiu ca a mai fost cel putin un caz de genul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Citat:
citat din mesajul lui mara_d

D nu a mai avut scaunde 2 zile...nu stiu ce sa fac...
as vrea sa ma apuc de impletit caciulite, botosei etc.Se mai ocupa cineva cu asa ceva?

Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump(5.08.2011)


Mara_d, imediat supozitor, jumatate, il tai in doua pe lung, daca nu a avut de doua zile, deja nu ai voie sa mai lasi asa




Cine zice? La trei zile nu se considera constipat, la doua zile nici atat. Lasa copilul in pace, daca nu face nici in a treia poti sa ii pui supozitor. Poti sa incerci sa stimulezi putin cu termometru.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)



Mie asa mi-a spus la spitalul privat la care am nascut....

Mergi la inceput