Copilasi iubiti de sept-oct 2010(2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

cu intarziere semnez condica in noua casuta, Pit merge bine, inca mai e un pic ragusit insa mie nu-mi trece raceala
Ema e la scoala si la centru, vine la ora 5 si singura ma chinui sa il distrez pe Pit si sa ma alimentez cu ceai cu miere din belsug...sper sa nu dau in diabet de la atata miere
va pupacesc si sa fie casuta vesele si plina de armonie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168119&whichpage=3
actiune AJUTOARELE LUI MOS CRACIUN, daca doriti sa ajutati in strangerea de jucarii, banuti si orice pt a face o bucurie copiilor cu autism si copiilor cu nevoi speciale de la scoala speciala din Slobozia ma puteti contacta, ori poate veniti cu o idee.
Se va face serbare la centru pt copiii cu autism si serbare la scoala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

plecat bona,gasit cucui,
dormit strumf
trezit 12 noaptea urlat, tipat
alergat,ras, jucat
2 noaptea adormit
3 noaptea trezit
5 dimineata trezit
8 dimineata tantos in varful patului
strumf doarme acum
dorm si mami si tati
pe biroul lui, fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ce varste au copii?
bani se pot dona?pt ca as vrea sa dau linkul si colegilor mei.
sigur sunt cu inima buna printre ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Salutare!

noi profitam de vremea frumoasa si stam pe afara, doar mancam si dormim in casa (desi duminica a dormit 2,5 ore in parc si am mancat tot acolo).

Felicitari Ionut pentru maselute, macar stie mama de ce esti marait (Anca voi cum ii spuneti la copil? Andrei sau Ionut)

Dara vaccinata si-i tinem pumnii sa nu faca reactii urate.

Mari sanatate multa tie si lui Pit

Histamina ziceai de mancarea de la borcanel, nici eu nu sunt mare fan, dar la nevoie imi prinde f. bine (concedii sau iesiri mai lungi in oras). Mancarea este totusi pasteurizata, ceea ce-i altceva decat sterilizatul, deci tu acasa nu prea ai cum sa faci. Iar despre peste, pai nu prea avem de unde sa cumparam peste proaspat crescut in "salbaticie", ca in Bega nu sunt decat "pet"-uri

Ca tot pomenea Mari de miere, voi ati inceput sa le dati la copilasi? Eu ii mai pun lui T. in fructe, ma gandesc ca-i buna la imunitate.



Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

exista sigur o piata d epste in Timisoara, o hala d epeste.de acolo sa cumperi e cel mai bine.

ii dau miere de la 6 luni fara probleme.
il ajuta la digestie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

ce varste au copii?
bani se pot dona?pt ca as vrea sa dau linkul si colegilor mei.
sigur sunt cu inima buna printre ei.



copiii de la centru au varste cuprinse intre 3 si 11 ani si sufera de autism, sunt 20

la sacoala inca nu am nr exact in jur de 100 de copii cu varste cuprinse intre 10 si 19 ani, majoritatea provin din centrele de plasament

pt donatii se ia legatura cu papanash
pe prima pag din subiectul AJUTOARELE LUI MOS CRACIUN , de la umanitare, se afla contul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

Buna.
Am si eu cateva intrebari legate de vaccinurile de la un an - infarix si ROR.
M-a sunat asistenta si mi-a spus ca ma costa 185 lei.
Din discutiile cu alte mamici am inteles ca infarixul ar fi 100 lei, iar ROR-ul nu are inlocuitor si este gratuit. si atunci de unde diferenta?
voi cat ati platit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna dimineata!


Va las o cafeluta sau un ceai
Eu nu am platit niciun vaccin.

Mami Anca cu Andrei Ionut
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

mari, multam.
cum mai este Ema?
sper ca e mai bine.
ii scriam si Leditiei ca nu ma uit niciodata la pozele copiilor de la umanitare.pur si simplu, nici macar nu citesc cazul.cumpar si gata.
am facut imprudenta sa ma uit la poza lui david si plang si nu ma gandesc decat la el.e superb fetelor,e superb.sper sa fie o gresala.imi doresc.sau sper ca d emaine sa se faca sanatos si gata.

Mergi la inceput