Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(100)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

buna-ziua si spun din start:scuze, in primul rand ca dau buzna(nu-i frumos)si in al doilea rand ca vin cu cersitul...

insa daca va plac fotografiile noastre, va rog votati-ne accesand link-ul pus la semnatura...

multumim!


Prezenti in concurs , un vot va rugam:www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=19" target="_blank">AICI pentru fotografiile my1 si my2.

Va multumim tuturor!




27+
AMR:13 saptamani

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

roxxma bucur ca ati scapat de febra , bv sanatate multa

carmen am ras

raluca sa.ti treaca

ariana multa sanatate!

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

mai dar ce liniste este pe aici
eu am culcat cupilul , cobor la baie sa spal ceva de mana si sa mai bag o masina cu rufe

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna... dupa amiaza!
Am citit multi copii bolnavi, le doresc sa le treaca repede, sa fie bine si veseli asa cum le place mamicilor.
Daca tot vorbim de sanatate, stiu ca s-a mai vorbit de asta(dar... baba nu are multa tinere de minte): temperatura 37,6 in fundic se considera temperatura de dat ceva (sau de luat in seama) sau nu? si daca stiti careva (Lori)ce ingredient principal contine nurofenul, paracetamol cumva?
MAYANE, mersi ca m-ai facut sa rad azi cum l-ai descris pe Darius; nici nu mai stiu de cand n-am ras asa bine, am nevoie de asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

ne-am intors si noi acasa, dupa o frumoasa plimbare in parc..superb peisajul asta de toamna..

Lori, fetita varsa destul de des din n motive si cu o usurinta de neinchipuit si mai tot timpul se plangea de durere de burtica...si asta se intampla de vreo 3 ani, cu perioade de repaus bineinteles, acum i-am facut o endoscopie si asa s-a pus diagnosticul gastrita cr. antrala si acum facem tratament cu nexium 1 luna..speram ca dupa tratament sa fie bine..
cum le duc?..destul de greu, sunt cam daramata cand sunt bolnavi..

multumesc pt. link-ul cu colostrum..o sa intreb si eu pediatrul despre el..
despre dintisori, nimic?..nu ati dat copiii cu nimic?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

rmbbc, nurofenul contine ibuprofen, iar temperatura pe care ai zis-o tu e normala..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

nurofen nu are paracetamol, are ibuprofenum sau cum se numeste..
(panadol are paracetamol)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

ce decaolatot..la noi are o gaura in piele cat varful de ac atat; dupa baie il dau cu o crema, ii trag eu cat permite fara sa fortez deloc deloc si mai vedem mai incolo ce-om mai face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Mersi frumos ARIANA! credeam ca are paracetamol; am in casa ceva pentru dureri si febra si contine paracetamol(e dat de prima ei pediatra); credeam ca si nurofenul (sau celalat antitermic, da imi scapa acum numele)tot aia e. ok, mersi oricum.


Pana am scris io, am vazut ZUMZU ca mi-ai "citi" gandurile, multumesc de promptitudine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Ariana la dinti, dau Camilia si ung cand tipa /urla mai tare (azi mi-a facut asa!!) cu bonjela si calgel.

Rmbbc da, e normala temperatura aia, mie mi se parea Ana calda si i-am luat temp reclat si aveam 37,6 si am zis ca nu se califica pt nurofen. Asa, ca fapt divers, zice lumea ca ibuprofenul (nurofen, ibalgin) e mai iritant la stomac decat paracetamonul (panadol, eferalgan) sa stii ca inseamna ca esti o norocoasa daca nu stii astea cu nurofene si panadoale, stii asta, da? Tine-o tot asa pana la 100 de ani!!!

Am bagat un nani mic intre pui, fix intre ei, Robert nu mai are febra, cum v-am zis, nici Ana, stam cumintei si vedem ce-o mai hi.

Mergi la inceput