Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(100)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MAGNETISM, eu am toate minunile alea, dar se pare ca nu ma venim (doar daca mnu vreti niste bubite, ceva)

WUDY, va upam! Sanatate!

ARIANA, sa stapanitin sanatosi casuta! Sanatate piticilor!

CARMEN, in ce zona stau socrii? (intreb sa vad cat de aproape te muti...)

DEEA_SAV, condolesnte! Dumnezeu sa-l odihneasca!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

deea sav...condoleante..imi pare tare rau

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Deea, condoleante

Mami de Ariana, bine ai revenit.

Puilor bolnaviori sa treaca repede

La multi ani bebeilor de 6 si de 7!

Fetelor, cautati la maftalina motzatele, ca maine si poimaine tre sa facem spam aici si la brumarei



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

mada daca vezi ca il mai ustura cand face baga-l in apa ca e mult mai bine; am patit si noi o data cand mi l-a decalotat pediatra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

Neata gagici!

Gata si noi cu febra. A tinut 3 zile, ca la carte...apoi aseara i-au aparut bubite mici si multe pe spate, piept si burtica si un pic pe frunte. Diagnostic - adenoviroza, boala eruptiva minora (cam ce ziceai tu LORI ca a avut si Ana, am googalit si e cam tot una cu exantemul ala), totusi cica ar fi usor contagioasa asa ca tre sa ne taiati de pe lista cu bebeluseala de miercuri. Mor de ciuda...asta e, data viitoare. Asa ca stam la caldurica si filme in continuare..mi-am tras fir de net in sufragerie si avem net pe TV-ul mare.
Ma duc sa va citesc si revin

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

am vazut ca ati pomenit de ceva colostrum..imi explicati si mie ce e ala?..scuze, dar nu am auzit pana acuma..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

aditza mai vrei sa vii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Arianaa colostrum cu probiotice, e o chestie pt imunitate, uite www.secom.ro/colostru--probiotice--imunitate-copii--refacere-flora-intestinala--antiviral-copii--antiba-0" target="_blank">aici
Mai, cum "gastrita"????? Cum, cum, cum??? Cum si de ce? Si cum ti-ai dat seama? Sanatate multa puilor si putere mamei sa "le duca"

Madalina am strans din dinti, din pumni, din piele cand am citit!! Au, au, au!! Ce cauti mai, mamai la putza baiatului??? Glumesc, dar serios, umbla pe aoclo numai dupa baie cand e pielea umeda, moale, hidartata!!! Au, au , au!!

Condoleante DE EA SAV pt pierderea socrului! Dumnezeu sa-l odihneasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Deea condoleante

sanatate multa bebeilor bolnaviori

Mada nu stiu ce sa-ti zic. canu am baiat. dar imi pare rau ca l-a durut sa treaca buba rpd

Magnetism (parca tu m-ai intrebat) crema o fac asa:
4galbenusuri le amestec cu 250g zahar(nu se bat), dupa adaug 5 linguri amidon alimentar, 2plicuri zhar vanilat, esente dc vrei, ameste bine, chiar dc nu se incorporeaza tot,nu are nimic. dupa care adaug treptat 500ml lapte de la frigider, si pun p foc la fiert. trebuie amestecat incontinuu. la final trebuie sa iasa ca o budinca. o lasi la racit bine bine. dupa care intr-o craticioara mixezi spuma 300g unt de 80%grasime si torni lingura cu lingura "budinca" si mixezi bine. dupa care pui p blaturi. crema asta ajunge sa umpli un tort de 3 blaturi.dc vrei cu cacao, adaugi 3-4 linguri de cacao inainte sa pui laptele. nu e mare filozofie. este fina, gustoasa si usor defacut. spor.

pe mine nu ma bagati in seama azi. de dimineata sunt cu dosu in sus, am avut si ceva discutii contradictorii cu cineva, nu imi convine nimic.s unt nervoasa si irascibila.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

dea condoleante ! D.zeu sa.l ierte !

mada da.i cu crema de galbenele deasupra ..se va duce si inauntru si bandajeaza in compresa cu rivanol, betadina ce ai . Dc plange inseamna ca il ustura cand face pipi mititelul de el , il poti pune cu fundul in apa calda functioneaza . Lam decalotat si eu total pe mihai ia curs sange un pic , sa inflamat un pic local , am facut cum ti.am zis doar ca mihai nu a plans absolut deloc nici at nici dupa .Doar ca s.a lipit la loc pt ca 7 zile pana sa vindecat nu am mai decaltotat total si daca nu faci mereu total se lipeste la loc.
Chiar azi vroiam sa va intreb cum stati cu decalotatea , daca i.ati facut si sunt decalotati total? Mie una mi se pare o prb delicata , unii zic ca nu se face deloc , altii ca dp 1 an , altii ca de mic , ma refer la decaltoarea totala .Offf

zumzu cu mare placere doar ca mihai are mucisori si rosu in gat nu as vrea sa ia si ceilalti bb ceva de la el ..desi el a racit singurel nu are gripa (virus)


D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput