Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(100)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

bai cine naiba m-a pus sa ma mut la tara ? offf m-a incantat ideea de liniste, bla bla ! si uite ca ai si tu nevoie sa iesi , sa mergi la un magazin, la un parc, etc si nu ai unde. ca sa merg la magazin trebuie sa iau masina , mai bine ma lipsesc. ce bine era la bloc . aveam nevoie de ceva, tzac pac jos la magazin in papuci direct. degeaba ma duc eu saptamanal la supermarket...mai vrei sa faci si tu o reteta noua ceva si realizezi ca nu ai ce iti trebuie si te lasi pagubasa .

pe la jumatatea lui dec oricum ne mutam la socrii sa il invat pe andrei acolo ca o sa tot stea pe acolo. si cred ca ne mutam si noi o perioada mai lunga de timp...nu as putea sa stau fara andrei in casa ... vedem noi cum facem.

mami de ariana bine ai revenit ! bafta cu renovatul si aranjatul ! si multa sanatate la puiuti !
anduta e o perioada, stiu cum e, am trecut si eu prin faza cu leganatul in brate. cand il dureau dintii numai asa adormea si il puneam de multe ori in patut si se trezea . dar o sa treaca, o sa isi revina. al meu acum ma impinge si il pun in patut pe burta si adoarme singur. in ceea ce priveste depresia persoanei dragi tie, ce sa iti zic...roaga-te in felul tau, nu trebuie neaparat sa spui o rugaciune anume, il poti ruga pe DD sa aiba grija de sufletul ei ,sa ii de aputere sa treaca peste. daca vrei neaparat o rugaciune anume ai aici . eu nu prea stiu sa ma rog citind ... mai degraba ma rog folosind cuvintele mele .
cocutza al meu are ca si jucarii preferate o priza pe care i-a dat-o tac'su din debara ca sa nu mai umble la priza adevarata. sticle de plastic, capace de borcane, castorane de plastic, d'astea. mai nou ii plac cartile.a vazut cum dau eu pagina si se chinuieste si el sa faca la fel.
aditza felicitari a dormit super bine. sa o tineti tot asa. iti trimit acum pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata.
Nici eu nu sunt prea bine dispusa, probabil din cauza vremii, si imi propusesem sa nu ma bag in seama. Dar nu pot ... Lori, Andutza, Mirelush offff, pup mamicile obosite si puiutii bolnavi. Sa se faca repede bine puii ca stiu cum e. Imi vine sa ma duc pe camp sa urlu cand il vad ca sufera. 
Simo nu stiu ce cadou ii iau de Craciun, dar asta sigur nu va fi o prblema. Bani sa fie ca de gasit gasesc eu! Pentru fetite asa mari cum e Cami nu am idee. Probabil ceva inspirat de viata reala. Am vazut aspiratoare, fiare de calcat, oale, cratiti, tigai, bucatarii, casute. Sau puzzle-uri (eu le ador dar nu mai am timp de ele), sau jocuri de socializare: Minopoly, Scrabble, Micul gospodar, chiar si Catan. Sunt de gandire, strategie, cred ca ajuta copii sa isi dezvolte intelectul.
Eu am facut-o de oaie. Dimineata la toaleta lui Razvan, i-am tras de pielicica de pe putza (cum fac aproap zilnic ca sa il curat) si s-a dus mai jos decat era. Nu am tras tare. Dar el a incept sa planga si a curs si putin sange (am vazut pe servetel) si s-a inrosit ... Apoi, dupa vreo juma de ora a inceput sa planga tare, cu lacrimi si dadea din picioare. Cred ca a facut pipi si il durea. Nu i-am dat cu nimic ca imi era sa nu fac mai mult rau decat bine. Apoi m-am gandit sa il sterg cu Betadina si sa dau cu Baneocin dar nu am dat inca ca a adormit. Astept sa se trezeasca si cand ii schimb scutecul o sa incerc sa ii dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

offf...Mada..micul de el..m-a durut si pe mine cand am cititpup eu sa treaca

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Buna dragele mele..si bine v-am gasit in capitolul cu nr frumos rotund!!!!
Mesaj de la Deea_sav
A murit socrul meu azi dimineata.dintr-o data.
O sa lipsesc o perioada de pe forum.
Pupa fetele DEEA_SAV!


CONDOLEANTE

Ma duc cu copiii si tati la aprins lumanari..ne vedem deseara..
pupicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata gagici!

Gata si noi cu febra. A tinut 3 zile, ca la carte...apoi aseara i-au aparut bubite mici si multe pe spate, piept si burtica si un pic pe frunte. Diagnostic - adenoviroza, boala eruptiva minora (cam ce ziceai tu LORI ca a avut si Ana, am googalit si e cam tot una cu exantemul ala), totusi cica ar fi usor contagioasa asa ca tre sa ne taiati de pe lista cu bebeluseala de miercuri. Mor de ciuda...asta e, data viitoare. Asa ca stam la caldurica si filme in continuare..mi-am tras fir de net in sufragerie si avem net pe TV-ul mare.
Ma duc sa va citesc si revin

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Cand se plange omul de lipsa de treaba...
S-a trezit copilul, i-am bagat biberonul in plisc si am plecat sa mai spal 2 farfurii. Al meu a venit de la cumparaturi si ma intreba ce pute... Copilul putea. A lasat biberonul, si-a dat jos pantalonii, pampersul (sa nu-l murdareasca), a facut kk si a inceput sa decoreze...
Nimic extraordinar... Deja rutina... Ca doar se intampla o data la 2-3 zile...

Azinoapte, pe la 12 imi intindea biberonul sa-l umplu... Ma mai mir eu ca a dormit azi pana la 10.30?

In alta ordine de idei, daca tot a facut 9 luni, am zis ca e timpul sa mai tragem o cantareala, ca e praful de un deget pe cantar. 10,440kg are. Lungime... nu stiu... M-am chinuit luna trecuta sa-l masor cu centimetrul de croitorie si imi dadea 75 cm. O fi fost bine sau nu, nu stiu. Poate ma ajuta tati





"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

roxx bine ca nu a fost vreo raceala urata ceva !! multa sanatate sa scapati repede de bubite imi pare rau ca nu va vad miercuri...mi-era tare dor sa vad motzata scumpa live !!! alta data...
magnetism si al meu a fost fascinat de cada si wc asa ca stau usile inchise la bai !
deea_sav condoleante
auch madalina mititelul , il ustura !! dar tu parca il decalotasei de tot nu ? eu nici acum nu am reusit...nu e lipit lipit...e semi asa...deci nu cred ca ajungem la fimoza. dar cand trag in jos de piele, e rosu rosu acolo si maraie asa...si s estramba, cred ca il ustura. ii pun multa crema acolo seara .poate se inmoaie si reusim.

lorich,mirelush sanatate copchiilor!!!

wudy asa te vreau optimista !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

offff offff
maiii maiiii

carmen nu i chiar dl N, ba vrea centrala ba nu vrea

cum vin eu la intalnire???
vreau o minuneeeeeeeeeeee
vreau o minune n viata meaaaaaaaaaaaa
vreau o minuneeeeeeeeeeeeeeeee
sa vin si eu la intalnire

sper sa li se duca mucii pana miercuri
le am pus apa de mare si colargol......vaiiii ce au putut sa urle
imi venea sa ia runc pe geam
si dl B mai vroia si el pe masa pe gheata, bine ca s a tirat repede ca nush ce i zburat in scafarlie
off

morr

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

am revenit..
Carmen, multumesc
Deea, condoleante
Roxx, bine ca a trecut..Doamne, ce greu e cand sunt bolnavi..
Madalina, saracutu..sper sa-i treaca repede..
Mayane, ce tare..cum a putut totusi sa-l desfaca?..descurcaret baietel..

de cadou, la Ariana o papusa Fisher price care merge singura in picioare si mai are nu stiu cate functii..foarte draguta, probabil niste carti, puzzle-uri si cam atat, iar la Tudor, cred ca borcanelul fisher price..mai vedem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

fetelor, voi scoateti copiii afara cand sunt raciti?..cand e vreme buna bineinteles..

si ce folositi in perioada eruptiei dentare?..a folosit careva baby orajel?


Mergi la inceput