Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(100)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Neata!

LA MULTI ANI sarbatoritilor de astazi!
LA MULTI ANI MIHAI, MIHAELE, GABRIELI, GABRIELE si derivate daca exista

Eu la munca :(
Copilul meu are n-spe mii d etreziri pe noapte, niciun dinte, nu stiu ce-o apasa. La 4.30 voia sa ne trezim, cu greu, dar greu am convins-o ca este noapte si trebuie sa mai dormim putin (putin eu, mai mult ea)

Da De_ea, am citit si eu ca infectia asta urinara ar taia pofta de mancare. Vineri merg si eu sa-mi recoltez, ca imi sta pe cap sa nu fie de la mine ceva si vedem ce spune medicul dupa.
Ne-a iesit si urocultura care este negativa
Doar la sumar leucocitele nu sunt in parametri
Vom vedea.

Sanatate multa puilor bolnaviori.
Catalina , sa te faci bine repede ca mami nu mai poate sta in casa

In wk si-a anuntat soacra vizita in conditiile in care saptamana trecuta m-am certat rau cu ea la telefon. Nu vreau s-o vad. Pot sa plec de acasa? Nu pot sa ma gandesc ca trebuie sa socializez cu ea...

Ma intorc la munca ca sa uit de soacra

Pupam fetele si baietii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Nu pot sa inchid pagina inainte sa-i spun lui Zumzu cat de talentata este. Faci niste poze absolut superbe. Esti o artista intradevar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Neata si de la mine! fara ci cu ceai de menta...
, ma intelegeti voi...

ma duc sa va citesc din urma, ca in sfarsit am putin timp liber.

LA MULTI ANI FRUMOSI tuturor GABRIELELOR (inclusiv mie), si MIHAELELOR, si sotiorilor care sunt GABI sau MIHAI

eu va dau (LORI!),
si spal si


o zi frumoasa sa avem!




never play leapfrog with a unicorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata si multa cafeaaaaaapentru mamici nedormite,categorie la care ma incadrez cu brio!!!!
la multi ani Gabriele si Mihaele,inclusiv fratelui meu Gabriel..te iubesc mult!!!!

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

La Multi Ani sarbatoritilor zilei!!!!



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

am citit din urma si am uitat aproape tot...

pentru ISV-ul cu sufletul-pereche, vorba flaviei: "nu pot sa fiu pereche cu fratiorul, ca el e baiat. cand ma pui sa strang sosetele perechi nu le aleg sa fie de acelasi fel?"
eu nu stiu ce inseamna suflet-pereche, dar ce ati scris voi a fost extrem de emotionant si din inima. eu una nu ii gasesc lui marius nici un defect pe care sa nu-l inteleg sau pe care sa vreau sa-l schimb, si reciproca e valabila. cred ca ne mulam unul pe altul, si ne completam intr-un mod cum nu am mai vazut pana acum (la mine, adica). desi eu una am trecut de fluturasii in stomac cand il vad, e un soi de team-work intre noi, ne mana aceleasi teluri, si cred ca suntem un cuplu solid pentru ca ne completam unul pe altul, cam ca yin si yang.
daca asta e suflet-pereche, da, l-am gasit.


MADALINA normal ca mergem impreuna!
te-am adaugat pe mess sa putem vorbi despre program! si eu mi-am luat abonamentul tot la reducere, initial am mers ca sa vad daca-mi place.
iar sambata am fost la zumba, apoi am stat sa vad cum e stepul. e genial! sambata viitoare o sa stau si la step, ca sunt una dupa alta.

eu raman stoica in legatura cu decalotatul, nu ating, nu trag. am inteles din dr.Spock (care, apropo, ma unge pe suflet cu cartea lui) ca ce se vede alb dedesubt nu e nicidecum puroi sau mizerie, este stratul protector al pielii de pe acolo, care trebuie lubrifiata si ea cumva, si nu trebuie insistat acolo.
dar, ca de obicei, parerea mea e ca fiecare face cum crede si cum simte ca e bine.

pt gingii, i-am luat DOLOGEL - e complet natural, si chiar amorteste cerul gurii... eu mi-am dat mie intai, pentru ca lui inca nu am avut de ce. am ramas la 6 dinti, vad ca altii nu mai imping.

cu cadoul flaviei, in seara asta ne scriem scrisoarea pentru Mos... big day!
asa faceau si ai mei cu mine, si am pastrat traditia. daca Mosu ia scrisoarea, inseamna ca sunt mari sanse sa accepte listuta, daca o lasa acolo, mai trebuie retusata. eu intr-un an am gasit listuta "corectata" cu rosu. mama, ce m-am ofticat! nimic nu era realist din ce scrisesem. plus ca 3 ani la rand am cerut o surioara si mosului Nicolae, si Craciun si Iepurasului. poate cu cel din urma sa fi avut vreo sansa, dar toti mi-au spus NTZ - si au barat sistematic surioara de pe lista...
si uite, domne, ca au avut dreptate pana in ziua de azi


IRINUKA voi chiar vreti sa fiti primii la tot!! si la nascut in odiseea asta si la mers! FELICITARI PATRICKUTULUI!!!!!
asteptam si un filmulet!

ZUMZU l-as vrea eu
e castrat? ar trebui sa vorbesc cu soata din dotare, dar poate pot sa i-l pun in brate si sa zic un mic TANAAAA! - de mos nicolae, nu asa ai scris pe lista? motan birmanez? ca el asa a inteles. aaa, scria obiectiv nikon?? e batran mosu, ce sa-i mai ceri!
might work!






never play leapfrog with a unicorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:





HAI ELISA!!!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Neata!!!

ooo, ce surpriza placuta, mayane, mirela, simo!! Multumim din suflet!!

La multi ani si de la noi pt. sarbatoritii zilei de azi, mari si mici!!

Sunt bine, pregatita, zic eu. Cu limbarnita ca sa machez emotiile si sa nu . Nu prea realizez cat de aproape e momentul, ca maine pe vremea asta o sa imi aud/vad mandra mult asteptata.

sa vedem la noapte daca o sa pot dormi

******
Doamne-Doamne, ai grija de noi 38s

Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna dimineata!
LA MULI ANI!!! pentru toti bebelusi si nu in ultimul rand pentru cei care azi isi serbeaza ziua de nume, asa ca si sotul meu...
deci: LA MULTI ANI TUTUROR CE POARTA NUMELE DE MIHAI SI GABRIEL!!

cafea iauuuu ca tare-mi place!!

LORI si DEDICUT Carmen zice ca v-a votat; (pe Robert l-a recunoscut din prima cum il arunca tati in aer)
daca mei e vreo mamica sau buburuza(mamaruta) care a participat sa ne spuna.
P.S. azi me duc la pasapoarte!!! urraaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Dupa a treia incercare nereusita de a face paine la masinaria mea...ma las de treaba .ma apuc sa fac eu ca inainte.
nu imi iese frate..si gata. nu stiu ce gresesc.
vreau sa o vand,daca stiti pe cineva, e noua,folosita de 3 ori,curata,ingrijita,carte,garantie,cutie...tot. 200 lei e pretul.

Edi a dormit toata noaptea,una din minunile rare..probabil ca recupereaza la noapte




Mergi la inceput