Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***359**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ati vazut ca am apreciat ca m-ati zugravit in varii culori si nuante, v-am multumit dar nu am comentat in nici un fel pentru ca hotariseram ca vom face treaba asta la sfirsit dar aceasta afirmatie a Ancai (si, cu siguranta spre deliciul ei) "Si privind cu coada ochiului spre Ian" m-a scos din pepeni si stiti ca io ma nerfez (Ilinca ) extrem de rar.
Mi se pare o acuza GRAVA si, mai mult, asa cum anticipasem, GRATUITA.

Femeie buna, de unde ai scos-o si pe asta ca PRIVESC CU COADA OCHIULUI spre Ian cind el are ATENTIA MEA INTREAGA????????????????
Nu spun mai mult pentru ca as fi rea, extrem de rea si nu vreau sa "poluez" pe aici.

PS. Asa, ca fapt divers: daca ar fi trebuit sa nominalizam doar 3 persoane care sa ne descrie, una dintre persoanele alese ar fi fost Anca


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Hihihi, Inapreda, io mi-s pe aici.
Tocanitza e mai putin "generatoare de inflamatii" decit ma asteptam , acum aproape ca am curaj sa ma propun carne de tun in seria urmatoare
Cre' ca tre' sa trecem la debate-uri "serioase", politica, religie, homosexuali, ceva :)))))

Novus, suna tentant propunerea voastra, cu intilnirea de Craciun, insa in perioada aia noi cred ca o ratam si pe asta




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Pisicutogri da matalutza nu "mesteci" in tocana???????
Io vreau musai sa te citesc si, desi imi imaginez de ce...nu-ti vine "sa bucataresti" , io zic ca, acum ca sint neshte exemple, nu mai e asa greu!


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Neata,

Din pacate noi behaim din ce in ce mai tare.
Nu inteleg de ce. De vineri l-a luat (vineri dimineata i-am dat GrinTuss:))). Asa ca astazi o sa stam acasa si o sa mergem la doftor putin ma iincolo sa vedem care e buba. Sper sa nufie iarasi laringita. Nu se aude ca la laringita trecuta dar totusi are secretii....:(


Of, of!
Nashpa rau cu "behaielile" asta mai ales ca, de cele mai multe ori, nu le dai de capat din prima. Sper ca "raul" sa nu fie mare si sa nu stati prea mult pe acasa. Multa sanatate.


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Tufato, da' am scris ! Nu ma face sa caut in urma ca sper ca nu mi-a disparut mesajul....ba chiar am amestecat tocanitza si o lasasem pe-afara de anamariame, am adaugat-o la sforsot, ca pe verdeata , pentru mai multa aroma si savoare. Si sper sa fi interpretat corect ce am scris io acolo, mai zic o data ca era de bine

Bianca, imi pare rau, multa sanatate !




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Olga ma bucur ca ai bagat putin nasul, desi imi pare rau sa vad ca te simti putin depasita de situatie. Io tin minte ca, in cazul meu, nu s-au adeverit previziunile sumbre pe care mi le faceam inainte pe perioada sarcinii. Adica, m-am descurcat mlt mai bine decit anticipasem si sint convinsa ca si la tine va fi asa.


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Tufato, da' am scris ! Nu ma face sa caut in urma ca sper ca nu mi-a disparut mesajul....ba chiar am amestecat tocanitza si o lasasem pe-afara de anamariame, am adaugat-o la sforsot, ca pe verdeata , pentru mai multa aroma si savoare. Si sper sa fi interpretat corect ce am scris io acolo, mai zic o data ca era de bine

Bianca, imi pare rau, multa sanatate !




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


No, io nu am vazut nimic si io nu ratez nimic.
La capitolul trecut ai scris?????????



Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am gasit!!!!!!
Pagina 19, capitolul trecut.
Habar nu am cum am sarit peste. Imi pare sorsy ca te-am "criticat"


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Chit ca am o sedinta in fata nu ma pot abtine sa nu intru si sa ii raspund Ancai care m-a luat pe mine in primire acum si mi-a rastalmacit vorbele :

Sa continui si cu ceva necompatibil cu mine [doar am zis ca scriu la liber :)))]. Desi novusica e o persoana f corecta, poate avea mici si rare momente de pragmatism, usor la granita cu gandirea calata mai mult pe cerebral decat pe sentimental [insa repet, doar rare momente]. Imi amintesc in ultima zi din Bulgaria, parca ultima masa de dimi, cand noi eram cu gandul la plecarea spre ro, se vedeau nori fff desi, negri, urati, si se preconiza o vreme naspa, si ma trezesc uimita, dar foarte uimita, de... sa zicem, o gluma [eu nici in prezent nu reusesc sa o vad gluma, dar cum deduc eu gresit, sigur ca o fi fost gluma :)))]. Novus zise atunci: "ce bine imi pare cand vad norii astia urati, noi am avut vreme misto, acu gata, fb ca se strica vremea, ca noi oricum plecam spre casa". Deni a aprobat-o. Recunosc, pe mine m-a trecut instant un fior rece prin inima gandindu-ma la efortul financiar pe care unele familii le fac un an intreg pt o singura sapta de vacanta, si si aia sa fie ratata... Si stiu ca eu am raspuns ca pe mine nu ma bucura, mie imi este mila de cei ce sunt acu pe drum spre mare, vin plini de speranta etc... dar raspunsul lor a continuat in acelasi ton [probabil amuzant]: ee, pe mine nu ma apasa asa mult grija altora.... [:d]. Repet, probabil 99% a fost gluma, insa eu am simtit o clipa de incompatibilitate atunci. Desi, per total, ma simt ffff bine in compania lui novus. Oricand as merge cu ea oriunde :). Si acum o am in minte cum prima oara, la Moeciu, dupa drumul "ciudat si parca fara finalitate" am ajuns acolo si novuselu' ne-a INTAMPINAT extrem de SENIN si CALD! Toti "norii" s-au risipit cand ne-a facut cu mana si a zis: "hai ca ati ajuns si voi!!! hai aici!"

Deci , retin exact circumstantele in care am avut discutia legata de vreme la bulgari, da, era dimineata incepuse ploaia si da, eu m-am bucurat ca ploua darrrr din simplul motiv ca-mi parea rau ca s-a terminat vacanta si plecam, asa fiind vreme rea nu regretam asa tare ! Nu cred ca fi spus cu atat mai mult sa fi gandit ca mi se rupe de ceilalti care ''au dat bani grei pt a-si face vacanta'' (uite aici nu-mi place de tine ca de fiecare data cand esti taxata intr-o discutie, bagi la inaintare arma asta pt care nu gasesc acum termenul potrivit , ideea e de compasiune pe plan material sa-i zic asa, nu vreau sa ma intelegi gresit, stiu si cred ca nu iti e usor cu trei copii dar la fel de bine stii si tu la ce ma refer )

Si in final oricum ploaia a durat fix 30 minute asa ca toata lumea probabil fost fericita, ti-a trecut si tie fiorul rece de pe sira spinarii si sa speram ca s-au simtit bine si excursionistii la Duni sau trebuia sa-i avertizam sa fie atenti si la prajituri ?

Am facut si lucrul cand asta mi-am scris impresiile despre Duni pe mai multe formuri de calatorie ca sa stie oamenii la ce sa se astepte, cel putin cei cu criterii asemanatoare cu ale mele

Excursia aia oricum a fost relevanta, si eu am avut tot felul de revelatii acolo

No acum ca am lamurit-o si pe asta, pot sa ma apuc de treaba , nu ?!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, da' noua nu ne impartasesti revelatiile tale, daca tot le-ai amintit?


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Si eu ma plingeam de lipsa de patos

Inapreda, io faza aia am perceput-o cumva de bine, nu la modul ca il ignori pe Ian si ii acorzi doar atentia unei priviri fugare, ci la modul ca indiferent ce altceva ai face, pe Ian nu il pierzi din minte, ginduri, ca nimic nu iti poate capta atentia atit de mult incit sa uiti de el.






http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput