Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (72)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

buna dimi fetele!

am trecut sa va salut, sa vad daca a aparut strumph si sa spun la multi ani sarbatoritilor, poate mamicile citesc si intra sa ne salute

deci, la multi ani Petra de salo_sama, Anna Theodora de Deea99, Benyamin de danielle02

eu ascult de sfatul deliei si fac treaba muultaaa azi...
am bagat la spalat, fac mancare si pentru noi si pentru gogo, tre sa bag si niste curatenie...

ma duc sa fiertb un ou, azi vreau sa-i bag galbenus lui gogo+branzica+cartof copt.sa vedem daca am "succesuri"

va puppp, o zi frumoasa!

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Nasterea piticei mele

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.


La multi ani si din partea noastra tuturor!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

na-na-na-na-naaaaaa m-a sunat strumphy

Este ok, si va intra mai tirziu!

Abia astept sa o citesc!... na ca nu mai am chef de treaba, m-am intors linga Ioana tip-til


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

.
deea apropo....ce faci? ne e dor de tine!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

mandreeac, aici pe site gasesti info la "Copii cu probleme speciale": http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=80.

catank, ma bucur ca ai vb cu strumph, o asteptam sa apara cu un roman de povestit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

.
deea apropo....ce faci? ne e dor de tine!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


si mie imi e dor de DEEA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning si-o cafea , ca tocmai mi-am facut un espresso bun bun si tare ca sa ma trezesc si astept o feliuta de paine cu dulceata de gutui fresh de la catank, sau poate de trandafir? su l-ai papat pe tot ? apropo, ai o voce tare calda si esti simpatica foc, cred ca daca te-as inatlni si live ar iesi o barfa pe cinste

Va multumesc de strigare, nu intentionam si nici nu asta cautam, dar pur si simplu am spus ca o pauza e binevenita, vorba aia, mai rarut ca-i mai dragut nu mai spun acum ce si cum m-a deranjat si de ce am luat aceasta pauza pentru ca nu vreau scandal, am spus ca o sa trec peste si am trecut, mi-a luat ceva timp, cateva zile ... siin aceste cateva zile am petrecut ami mult timp cu piscoata, cu tati ca a fost si el acasa, am fost pe la shopping de cadouri pentru Craciun (miki am mai lasat cateva si pentru voi ), i-am mai luat piscoatei niste chetsii utile si necesare, am facut focul in soba, si am stat la gura sobei cu un pahar de vin... deci de astea asa

Astept si eu sa imi vina femeia la curatenie azi sa mai pun ordine in casa ca dupa cateva zile acasa cu daddy e cam dezastru am si eu de spalat si uscat multe , de pus ordine in jucariile din living, care-s o tona deja ma impiedic de ele, drept pentru care bunicii de Craciun au cerut sa cumpere ceva cadou piscoatei si am spus nu jucarii si nu aveau idei si le-am dat eu, sa ii cumpere scaunul de masina ca si asa pe dupa Craciun cred ca o sa aiba nevoie sa o schim,bam din scoica ca ii creste fundu mare si nu mai spun ca e o lungana, deja are 76 cm, asta acum vreo 2 sapt masurata, cred ca intre timp a mai achizitionat vreun cm

Piscoata mea a descoperit ca e tare comic sa faci din buzite ploicica si cand rade sau enerveaza sau se joaca, din orice gaseste motiv sa se strambe putin si sa "scuipe" trebuie sa ii fac un filmulet ca tare-i scumpa, dar pariu ca se opreste si nu mai face cand vede camera

Cam atat pentru acum , ma duc sa pun la spalat si sa incep ordinea si curatenia , dar nu tot, ii mai las si lui tanti Madutza sa nu te simti vinovata , ca stii ca si eu plangeam in pumn in ultima luna de sarcina cand nu mai puteam sa tin curatenia in casa de dureri de spate si picioare umflate si mi-a adus Nick menajera si eu nu si nu, boceam ca proasta ca nu vreau pe nimeni intre oalele mele... si m-a linistit mama ca sunt proasta ca nu accept, ca daca ma scuteste pe mine de treaba , de ce nu ? deci nu te mai simti rau ca iti spun eu ca o sa vrei sa vina si mai des de o data pe saptamana

Va doresc o zi frumoasa si cu soare, aici e intunecat si gri, specific englezesc as spune, dar sa nu spun hop pana nu sar gardu, poate iese soarele mai tarziu.



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Strumph bine ai revenit la noi! Ce te+a suparat? Nu e mai bine sa te descarci? ma bucur ca ati petrecut timp frumos impreuna toti 3.

Madutya multumesc frumos.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Morning si-o cafea , ca tocmai mi-am facut un espresso bun bun si tare ca sa ma trezesc si astept o feliuta de paine cu dulceata de gutui fresh de la catank, sau poate de trandafir? su l-ai papat pe tot ? apropo, ai o voce tare calda si esti simpatica foc, cred ca daca te-as inatlni si live ar iesi o barfa pe cinste

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


Asa da!!! A revenit strumphyyyyyyyyyyy!!!
Cele rele sa se spele, cele bune sa se adune!

Sa stii ca am mincat chiar acum si ptr tine una bucata codita de peste (ca tot vb fetele,) apoi una portie cana de lapte caldut cu dulceata de gutui pe paine...miammm)Gata, nu veni cu batu ca iti dau si tie, chiar daca am mincat eu portie dubla

Multumesc de constatari acelasi lucru pot spune si eu despre tine.

Ma bucur ca ai petrecut timp alaturi de nick si strumpy junior aceste zile. Cind soata mea e acasa, eu nu intru pe forum. Profit la maxim de clipe in 3..tare fain mai este si vb lui roxyo pauza la butoane nu strica uneori.

Acum pot sa fug la treaba linistita, te-am citit (chiar daca nu m-am saturat , am papat...sunt buna de munca )piscoata inca doarme.

pupici

p.s.1 Daca observati ca trec uneori peste anumite postari, inseamna ca nu stiu sa raspund, nu ca nu as avea chef, sau timp...imi fac. Dar sa intru sa spun doar...nu stiu, imi pare rau, mai bine ma abtin.
Multam ptr intelegere!
p.s.2 La multi ani sarbatoritilor de astazi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-am cumparat din Cora pangasius.auzisem de la unii ca tot mancau..l-am prajit pane, dar tot mi s-a parut cam grasde, eu am crescut cu peste de dunare,salaul e preferatul meu..dar pana imi ajunge pestele de la tulcea sa incep sa le dau si la copii..apoi am citit pe net numai pocarii despre acest peste,ca -creste intr-un rau plin de desuri toxice..habar n-aveam..voi mancati asa ceva?
-- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



Mie personal nu-mi place. Ce este congelat nu suport. Maninc orice, raci, broaste, caracatita (e suuuuper buna!!!), orice fruct de mare...si muuult peste. Dar sa fie PROASPat!!! Racii ii pescuiam, caracatita la fel.... pe unde umblam pescuiam si papam. Ador pescuitul! In luna de miere am stat la pescuit zi de zi eiiiii, noaptea nu, ca dehhh eram in luna de miere.

Tot doream noi sa ajungem in Delta, ...au venit niste vecini acum 3 zile de acolo cu muuult peste proaspat si ptr vinzare. Soacra a luat 5 kg si eu 10, la care sotul hai sa luam 15. Eu ii spun, daca cumperi 10 il curat eu, daca cumperi 15 il cureti tu. A luat 20 kg, cam corcitura intre caras si crap, ...mare si tare fain. Aaaa icre la greu. Am pus 3 borcanele de 400 g cu sare ptr a le prepara.
Normal ca el l-a curatat, spalat...tot eu doar l-am pus la pachetele si la congelator. Acum maninc si la mic dejun, si prinz si cina .Glumesc...dar imi place la maxim!

Stiu ca ptr bb este bun pestele alb. Parca madutza a dat deja...si bb_yasmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Am ajuns si la etaj si am scanat pozele ptr roxy. Sa vezi cum eram inainte si cum dupa...pun doua. Regret ca scanate nu se vede f clar...dar oricum eram naspa. Galbenus de ou

Acum le atasez.

Mamici, voi cit timp mai stati cu bb afara acum? Am stat cam 40 min, dimineata, si I doarme si acum....cei drept s-a trezit si la 5, dar a mai dormit 50 min de la 7 la 8. Ieri la fel, a dormit 4 ore legate, o fi de rau? Vesela e, papa titi f bine in rest nu se da prea in vint. Ieri supa abia amincat cam 160 dar asa...cu rugaminti

Mergi la inceput