Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (72)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-am cumparat din Cora pangasius.auzisem de la unii ca tot mancau..l-am prajit pane, dar tot mi s-a parut cam grasde, eu am crescut cu peste de dunare,salaul e preferatul meu..dar pana imi ajunge pestele de la tulcea sa incep sa le dau si la copii..apoi am citit pe net numai pocarii despre acest peste,ca -creste intr-un rau plin de desuri toxice..habar n-aveam..voi mancati asa ceva?
-apropo de subicetul capitolului trecut- si eu in facultate am fost vopsita divers. blond, brunet, roscat, gri, portocaliucum ma plictiseam, sau eram deprimata, ma vopseam.apoi am rarit-o, am dat-o pe saten,apoi iar spre blond-dar cum nu ma duceam la salon , nu vroiam sa dau atatia bani pe un moft,a ajuns sa fie cam varza in capul meu..am suvite de nuante diferite-par natural-staen, alb, blodam zis ca ma fac de sarbatori acum..sa fiu si eu o mama bella.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

fetele, de unde iau nr de tel al lui strumphy? Un pm ...sau ceva indicatii ma ajuta cineva?

mandreacvoi mai atasa citeva foto cu hainutele ptr tine

Multumesc de aprecieri, ...amintiri dragute...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Sunt superbe hainutele, sa le poarte sanatosi si asteptam poze macar una doua si cu ei imbracati.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss mie pangasius mi se pare naspa...si ca gust si la ce am auzit de el....ma gandesc ca tu care ai crescut cu peste proaspat chiar il gasesti cu multe defecte...eu zic ca mai bine astepti pestele de la Tulcea....ce-mi place mie acolo... am fost la o nunta (cel mai misto meniu ever, mai sus ca Mariotul....)si de cate ori plecam in Delta....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

buna fete..

ANdreea, sa poarte sanatos Rares lucrusoarele. Sa stii ca mi-e dor de tine. Cand deschid Yahoo-ul apare uneori imagine dreapta sus cu o fata blonda care iti seamana tare. Ma gandesc deci la tine cel putin o data pe zi sau la 2 zile

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Simo si mie imi este tare, tare dor de tine sper sa ne mai vedem si noi, desi stiu cat iti este tie de greu cu 3 baieti. Esti foarte frumoasa, eu ti-am mai zis sicand ne-am intalnit noi aveai parca 61 si aratai mortal, asa ca acum la 59 esti super, super. Mie nu imi place , ca sunt asa slaba, drept sa spun nici nu m-am mai urcat pe cantar si as vrea sa mai pun ceva pe mine, dar nu se lipesc kilogramele de mine nici in ruptul capului.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ATENTIE! FACETI TREABA DE AZI CA MAINE E SARBATOARE MARE....SF. MIHAIL SI GAVRIL!....MIKI mai faci un tort si maine? si miercuri e sf Nectarie , asa rau imi pare ca nu pot sa ma duc......

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- buna dimineata! si de la noi.
- am vazut ca manndreac parca- propusese sa ne intalnim in parcul tineretului duminica? cred ca vroiai sa-mi aduci niste chec?oricum eu stiu ca lumea in week-end e mai putin disponibila,-de, mai putin noin-am stitut unde sa mergem, asa ca sambAta am fost in Cora si duminica in carrefour.in rest am facut curat,am mai reparat un sertar, o usa dulap care nu se deschidea de covor..
- Sonia are o tuse productiva.i-am dat Eurespal de ieri, picaturi vitc. C, putina lamaie in apa de baut, si altceva ce as putea sa-i dau? stranuta rar, dar tuseste uratbinenteles ca azi dim. tusea un pic si sergiuo sa mai iau oscilococcinum,mi-a mai zis cineva de Zyrtec?! ati dat asa ceva?

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



mami.Pentru tuse productiva Ambroxol picaturi i+am dat eu si i+am dat si Zyrtec tot la fel, ca sa elimine mucisorii. Daca sunt albi spumosi CH15Hydrastis, e un tubulet galben , remediu homeopat, e super super bun.Multumim Somleac de pont, ca lui Rares i+au trecut. Cate 5 bulinute, de 3 ori pe zi in 3+4 ml de apa, dupa ce papa ca nu mai au voie sa bea nimic dupa 30 de minute.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi.

A raspuns Strumphy_ Ma apuca nervii cu tastatura asta, nu stiu ce i+au facut, ca nu mai e nimic lalocul lui.

Da maine si poimaine avem si noi un sarbatorit pe cumnatul si totodata finul nostru Mihai de sfant pe 8 si zi de nastere pe 9.

Ma duc sa ii fac si eu fructele lui Rares si bine ca mi+ati amintit sa ii dau si eu Zyrtec ca tot are niste bubite, de la caldura zic eu si nu ii mai trec.

tuturor

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi fetele!

am trecut sa va salut, sa vad daca a aparut strumph si sa spun la multi ani sarbatoritilor, poate mamicile citesc si intra sa ne salute

deci, la multi ani Petra de salo_sama, Anna Theodora de Deea99, Benyamin de danielle02

eu ascult de sfatul deliei si fac treaba muultaaa azi...
am bagat la spalat, fac mancare si pentru noi si pentru gogo, tre sa bag si niste curatenie...

ma duc sa fiertb un ou, azi vreau sa-i bag galbenus lui gogo+branzica+cartof copt.sa vedem daca am "succesuri"

va puppp, o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Am fost afara,(pina la posta sa-i trimit poze cu I lui bunicu de la moldova) aer rece dar curat.Inainte sa iesim afara a papat 80 de para, acum laptic si doarme deja...a lovit-o aerul, am fost pe jos.

strumphy nu mi-a dat inca nici un semn. Daca o va face, intru negresit si va dau de veste, daca nu,... poate ai tu mai mult noroc madutza.

Pupici, fug la treburi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Sa va mai povestesc ceva si fug, Am niste veri extrem de saraci si unul dintre ei are 2 copilasi. Am fost ieri la cumparaturi cu sotul si le+am luat si lor cate ceva printre care si o bentita gen blanita cu Hello Kitty pentru fetita care atunci, cand a primit+o a zis vezi tati, de acum nu imi mai ingheata urechile M+a emotionat atat de tare si m+am bucurat atat de mult ca i+am luat cum nu va inchipuiti. Ma rog sotul a vayut+o si mi+a yis hai sa o luam si pe asta si chiar a nimerit+o.Au si un baietel care are sigur autism din ce am vb eu cu ei si am sa caut pe forum un centru sau un dr unde sa ii trimit. daca stie vreuna dintre voi astept sa imi scrie si am sa caut si eu ca e nevoie de ceva cu costuri mai reduse, intrucat sunt f saraci.Offff Doamne cata suferinta sa ai un copil bolnav. Umbla cu el de la un an si jumatate, acum are 2 ani si 4 luni, dar au fost la o dr care i+a tinut in loc, acum la alta care spune ca nu crede ca e autist, insa semnele sunt absolut clare din ce am citit eu.Stie cineva ceva despre acest subiect?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput