Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (72)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- buna dimineata! si de la noi.
- am vazut ca manndreac parca- propusese sa ne intalnim in parcul tineretului duminica? cred ca vroiai sa-mi aduci niste chec?oricum eu stiu ca lumea in week-end e mai putin disponibila,-de, mai putin noin-am stitut unde sa mergem, asa ca sambAta am fost in Cora si duminica in carrefour.in rest am facut curat,am mai reparat un sertar, o usa dulap care nu se deschidea de covor..
- Sonia are o tuse productiva.i-am dat Eurespal de ieri, picaturi vitc. C, putina lamaie in apa de baut, si altceva ce as putea sa-i dau? stranuta rar, dar tuseste uratbinenteles ca azi dim. tusea un pic si sergiuo sa mai iau oscilococcinum,mi-a mai zis cineva de Zyrtec?! ati dat asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, bine ca n-ai sunat... oricum cred ca se trezea Nick sa plece la munca asa ca....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- buna dimineata! si de la noi.
- am vazut ca manndreac parca- propusese sa ne intalnim in parcul tineretului duminica? cred ca vroiai sa-mi aduci niste chec?oricum eu stiu ca lumea in week-end e mai putin disponibila,-de, mai putin noin-am stitut unde sa mergem, asa ca sambAta am fost in Cora si duminica in carrefour.in rest am facut curat,am mai reparat un sertar, o usa dulap care nu se deschidea de covor..
- Sonia are o tuse productiva.i-am dat Eurespal de ieri, picaturi vitc. C, putina lamaie in apa de baut, si altceva ce as putea sa-i dau? stranuta rar, dar tuseste uratbinenteles ca azi dim. tusea un pic si sergiuo sa mai iau oscilococcinum,mi-a mai zis cineva de Zyrtec?! ati dat asa ceva?

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


da-i niste paracetamol, si fa-i lapticul un pic mai cald... si apica fai-o ceiut tot mai cald .... se zice ca lichidele caldutze sunt f utile in tuse

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neataaaa

Cafeluta o dau si eu azi dimineata ca banuiesc ca va era dor
Ne am intors aseara acasa. A fost un wkd fff frumos cu toata familia...de la verisori mici la bunici
Asta mica a fost cu ochii cat cepele toata ziua,nu prea a vrut sa doarma si cadea la 21 rupta pana a doua zi. Am dormit cu ea in pat si m a foit cam rau...deci eu nu m am odihnit f bine
Acum vad ca da ceva semne de raceala..tuseste si stranuta cam rau azi dim...plus ca a si vomitat in jet tot lapticul baut azi la 6 dim
Am vrut sa i dau oscilo dar nu vrea sa bage nimic in gurita. Acum doarme ca s a trezit cu noaptea in cap
La cap mancare stam destul de bine,sa vedem azi ca nu prea are o dispozitie f buna...mititica....

Nu am apucat sa citesc din urma...ma bag acum la lecturat. Am vazut doar ca o strigati in disperare pe strumph....unde e?? Poate a patit ceva? Eu zic sa o sunam ca e cam ciudat. Voi incerca eu sa accesez tabelul cu nr de tel ...desi nu stiu unde e..undeva pe picasa docs banuiesc


Ma bag la citit si revin mai tarziu

Va puuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina, chiar ma gandeam ca azi tb sa revii

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

vis eu i-am dat zyrtec ptr o alergie..cind ii dadusem pepene. Dar ptr tuse??eu nu am auzit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

zyrtec-ul e anti alergic, merge pe urticarii si rinite alergice, la tuse nu stiu ce ar folosi...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata fetele

catank, alexina, multumim de cafelutza, servesc cate una de la fiecare

delia sa sti ca am pus pe mine sambata vre-o jumatate de kg si nici acum nu l-am dat jos...poate maine Oricum ma simt f bine cu regimul si asa imi place cand simt ca mi-e foame si bag apa, simt ca fac ceva bun pt mine...ca atunci cand simti ca iti ard muschii de la abdomene. vezi ca alea trimise de tine s-au ratacit pe la posta, ca nu au ajuns la mine

miki, acum e d-na la mine si calca camasile sotului Ma apuc si eu de una alta..ca imi e aiurea ea sa faca treaba si eu sa stau pe net

catank, daca nu raspunde strumph pana la 12, ii trimit si eu sms.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

happi, pup o Mariutza mica si maraita . Si eu ii dadeam Catalinei Nurofen cand nu reusea sa adorma din cauza durerilor de dintisori.
Inca nu i-au iesit maselutele, sunt din ce in ce mai umflate dar vad ca nu o mai dor, in schimb s-a invatat sa o tin in brate cand adoarme si am scandal in fiecare seara cand o pun in pat. Cum atinge patul cum incepe sa planga o mangai, o pup, ii urez noapte buna si ies din camera. Pana ajung jos si adoarme, deci plange cam 1-2 minute. Dar scandalul de pus in pat tot ramane, off.
Tu cu cine o lasi pe Maria cand esti plecata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-da, nu vroiam dar pana la urma m-am gandit si am ales intre panadol si nurofen, am dat nurofen.mi se pare cam naspa, ultima data au racit la 6 luni, si dc o tin asa,din 2 in 2 luni,ei inghit porcarii de astea? si fara, sa se complice..cum o dai..azi nu iesim din casa, am decis
-miki- la multi ani si din partea mea! cu intarziere, dar decat delocLA multi ANI!!!! sa fii fericita, iubita, sanatoasa,si sa ai un an frumos de pus la activ

Mergi la inceput