Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (72)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Alexina bine ati revenit si ma bucur din suflet ca v+ati distrat. Teea a papat bine si cat ati fost plecati? Pupam dulce

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Am ajuns si la etaj si am scanat pozele ptr roxy. Sa vezi cum eram inainte si cum dupa...pun doua. Regret ca scanate nu se vede f clar...dar oricum eram naspa. Galbenus de ou

Acum le atasez.

Mamici, voi cit timp mai stati cu bb afara acum? Am stat cam 40 min, dimineata, si I doarme si acum....cei drept s-a trezit si la 5, dar a mai dormit 50 min de la 7 la 8. Ieri la fel, a dormit 4 ore legate, o fi de rau? Vesela e, papa titi f bine in rest nu se da prea in vint. Ieri supa abia amincat cam 160 dar asa...cu rugaminti

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






catank, eu stiu ca ei secreta hormoni de crestere cand dorm..., de mancat cat timp ai titi nu te criza, si deaerul deafara... si mie imi e dor de cum stateam cu maria in curte la socrii la tara...cand citesc posturile lui irinuk... imi aduc aminte de mine...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, ma bucur ca ati petrecut frumos in 3 Ieri m-am gandit in mod special la tine cand ieseam de la cumparaturi, am trecut pe langa Bamboo si era pliiin de decoratiuni de Craciun si ma gandeam tb sa-i spun Strumphitzei ca au aparut si la noi . nu am reusit sa intru in magazin ca eram cu toata trupa si 2 carucioare..in unul statea Cristi, in unul Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fugla treaba... am papat acum si de aia am stat...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui catank

Am ajuns si la etaj si am scanat pozele ptr roxy. Sa vezi cum eram inainte si cum dupa...pun doua. Regret ca scanate nu se vede f clar...dar oricum eram naspa. Galbenus de ou

Acum le atasez.

Mamici, voi cit timp mai stati cu bb afara acum? Am stat cam 40 min, dimineata, si I doarme si acum....cei drept s-a trezit si la 5, dar a mai dormit 50 min de la 7 la 8. Ieri la fel, a dormit 4 ore legate, o fi de rau? Vesela e, papa titi f bine in rest nu se da prea in vint. Ieri supa abia amincat cam 160 dar asa...cu rugaminti



catank, eu stiu ca ei secreta hormoni de crestere cand dorm..., de mancat cat timp ai titi nu te criza, si deaerul deafara... si mie imi e dor de cum stateam cu maria in curte la socrii la tara...cand citesc posturile lui irinuk... imi aduc aminte de mine...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Da, e tare fain la curte din pct acesta de vedere. Ma rog...unul din anataje Dar daca stam mai mult de o ora afara o fi rau? Avea obrajorii reci si nasucul..dupa 40 min

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Buna ziua si de la noi!

Ieri am absentat dar cu motiv! Vorbeam la tel cu sora cea mica care momentan se bucura de concediu in tara si imi spunea printre altele ca sora cea mare a facut ardei umputi(la mine nu gasesc ardeii,doar gogosari mari,imensi) si binenteles ca ne-am urcat in masina in plina seara si am fugit prin ploaie pana la Milano la o portie,hai doua de ardei umpluti. Ne-am intors aseara...

Ma bucur ca a aparut Strumpitz ! Mi-am dat eu seama ca esti suparata ca nu mi-ai mai rasp la al 2-lea measj. Eu totusi sunt curioasa cine si cu ce te-a suparat??? Nu tine in tine...Hai si spune te rog ! Sper sa nu fiu eu aceea . ....

Bine ai revenit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am pus si eu la foc ciorbita de curcan, am stat cu mama la o cafeluta si acum a plecat.

strumphitza ai revenitttttt hai nu te supara pe nimeni si pe nimic ca n-are rost. sa stii ca si pe mine m-a deranjat o chestie pe aici, si oricat as fi vrut sa nu, tot m-a deranjat, dar nu mai bag de seama toate nimicurile ca nu merita. treci peste si gata.
ma bucur ca esti bine, ca ati petrecut frumos toti 3, este cel mai frumos asa in familie

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank am vazut pozele... hai ca nu iti iesise culoarea chiar asa naspa cum zici. te prindea blondul doar ca iti iesise un blond mai pui asaserios ca te prindea bine blondul
noi stam afara cam 1,5-2,5 ore asa. si cand este frig tot atata stam.

strumphitza zic si eu ca ally ... sper ca eu te-am suparat, nu? ma gandesc si eu...dar nu cred ca n-am avut cu ce.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally daca asta este motivul, te-ai scos... deci ai mancat si ardei umpluti

alexina bine ai revenit

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui viss

- buna dimineata! si de la noi.
- am vazut ca manndreac parca- propusese sa ne intalnim in parcul tineretului duminica? cred ca vroiai sa-mi aduci niste chec?oricum eu stiu ca lumea in week-end e mai putin disponibila,-de, mai putin noin-am stitut unde sa mergem, asa ca sambAta am fost in Cora si duminica in carrefour.in rest am facut curat,am mai reparat un sertar, o usa dulap care nu se deschidea de covor..
- Sonia are o tuse productiva.i-am dat Eurespal de ieri, picaturi vitc. C, putina lamaie in apa de baut, si altceva ce as putea sa-i dau? stranuta rar, dar tuseste uratbinenteles ca azi dim. tusea un pic si sergiuo sa mai iau oscilococcinum,mi-a mai zis cineva de Zyrtec?! ati dat asa ceva?

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



mami.Pentru tuse productiva Ambroxol picaturi i+am dat eu si i+am dat si Zyrtec tot la fel, ca sa elimine mucisorii. Daca sunt albi spumosi CH15Hydrastis, e un tubulet galben , remediu homeopat, e super super bun.Multumim Somleac de pont, ca lui Rares i+au trecut. Cate 5 bulinute, de 3 ori pe zi in 3+4 ml de apa, dupa ce papa ca nu mai au voie sa bea nimic dupa 30 de minute.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011



remediu asta homeopat se gasest la farmacile normale? e scump?as vrea si eu sa ii dau lu cristian ca nu mai trec mucii astia o data. cred ca ii avem de vreo luna jumate.
strunf bine ai revenit. eu zic ca ar fi mai bine sa zici cine si de ce te-a suparat ca sa nu se mai repete.

va pooop

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput