Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (72)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miki mii de scuzeeeeeeeeeeee
LA MULTI ANI DRAGA MEA
SA FII SANATOASA
SA II BUCURI PE CEI DRAGI TIE
SI O IMBRATISARE MARE PT O MAMA PUTERNICA DIN PARTEA NOASTRA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Micky, Am absentat ieri dar iti spun astazi...La multi ani fericiti scumpa! Sa ai parte de tot ceea ce este mai bun si mai frumos pe lumea asta alaturi de toti cei dragi tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

noi am fost dimineata la orl-ist, ne-a schimbat tratamentul dar n-am scapat..nici nu aveam cum, ca dimineata sarcu sufla nasul si umple un servetel de muci galbeni scuzati detaliile si inca il mai tin acasa, sper eu pana miercuri
andra e putin mai bine, daca ieri erau gingiile rosii si umflate, azi sunt albe..eu zic ca intr-o zi doua sparg si scapam..de cei doi lopatari de sus e inca mucioasa , iar aspiram la greu..

mandreac, nu stiu ce sa fac cu homeopatul, oare daca merg la cel care mi-ai spus tu cum o fi procedura ? e de ajuns o consultatie pe luna sa zic.. sau ii trec pragul saptamanal daca al meu se imbolnaveste mereu ? ca mi-e ca dau faliment..stii tu am mai cautat pe net si alte variante si nu prea gasesc nimic concret..

apropo, tot cautand pe net homeopati, am gasit o fundatie care trateaza autismul ca tot intrebai..ia arunca un ochi pe siteul asta, mie mi s-a parut f interesant
http://www.napocensis-mc.ro/
si tousi ma gandesc ca exista solutii si fara bani multi, poate o fundatie ceva..cineva in domeniu totusi va poate indruma, macar o intrebare nu strica..

edit: ma gandeam acum ca incerc sa ma mai interesez si eu in legatura cu autismul pe unde se paote merge..intind antenele pe unde cunosc si eu si o sa-ti spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

cami,ally

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-cami-da, ne-am cumparat de la 3 luni aparat aerosoli=nebulizatorl-am mai folosit la 6 luni cand am avut muci cugatori garla,si nu puteau respira noaptea,bagam inainte de culcare mai alesacum e doar tuse productiva rara.uneori stranut.dar tusea nu-mi place cum se aude.azi parca a fost mai rara ca ieri, vedem maineoricum trece azi Laur pe la pediatru, sa ia o trimitere si intreaba si despre acest aspect, sa vedem ce recomanda ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Cami, multumesc ca mi-ai amintit de ziua lui Micky!

Andreea, nu te lasa cu operatiunea patut. Pune.l acolo de cate ori ai ocazia...Chiar daca nu te lasa sufletul trebuie sa-l mai lasi sa si plang putin. Nu mult dar, treptat trebuie sa stie ca are un pat numai si numai al lui. Eddy,se joaca acum cu o cutie desii este inconjurat de jucarii nu ii plac deloc.Doar ce a terminat de papa legumele si lapticul si daca bateriile sunt incarcate la maxim trebuie sa isi inceapa activitatea. Repeta la greu TA-TA-TA-TA. Va pupam scumpa mamica pe amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-cami-da, ne-am cumparat de la 3 luni aparat aerosoli=nebulizatorl-am mai folosit la 6 luni cand am avut muci cugatori garla,si nu puteau respira noaptea,bagam inainte de culcare mai alesacum e doar tuse productiva rara.uneori stranut.dar tusea nu-mi place cum se aude.azi parca a fost mai rara ca ieri, vedem maineoricum trece azi Laur pe la pediatru, sa ia o trimitere si intreaba si despre acest aspect, sa vedem ce recomanda ea.

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



o tuse productiva se trateaza f bine cu eurespal..banuiesc ca i-a ascultat cineva la plamani si n-au nimik grav pe acolo, nu ? eu zic ca e bine ca e productiva..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ALLY multi pupici si vouaaaaaa
abia astept sa vin la anul prin italia
poate asa apiucam sa ne vedem
am o finuta in roma
si m-a invitat la ea
si daca tot nasim prin austriaq
poate dam o fuga si in italia
ca e la asvarlitutra
fetele vor mai creste
duracell ce mai face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Madutza..ce super ca ai prins bilete..si eu cautam dar nu stiam ca s-au suplimentat zilele..acum ma uit pt sambata si iarasi nu gasesc 2 locuri unul langa altul..Te rugam daca mai auzi de suplimentat de zile anunta pe forum,poate apuc si eu 2 bilete!!

Strumf bine ai revenit!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

lalely ce-ai mai facut cu bona ? si eu trebuie sa ma pun pe cautat ma gandesc cu groaza..vreau s incep la februarie pt a lua si suplimetul de la stat ( s-i ia naiba de criza) si in ianuarie ar trebui sa stea o luna cu mine acasa si bona..deci in decembrie sa o gasesc sunt cam disperata..
va trebui sa-mi incerc norocul cu anunturi de pe net

Mergi la inceput