Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (72)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

strumphyincearca si asa...fierbe un morcovel, patrunjel... eu in joaca i-am dat intr-o zi si l-a ras. Imi faceam griji ca se ineaca, de unde...era moale si musca cu gingiutele. Daca ai sin e perfect, totusi...te sfatuiesc si eu la fel ca si unele mamici sa nu renunti, chiar daca refuza. Si o lingurita-doua daca iti ia tot e bine ma gindesc. Schimbi fructul sau leguma dupa 2-3 zile, totusi sa se obisnuiasca cu gustul, ca si varietatea o zapaceste.

bb_yasmieu mi-am notat de la miki:

''colargol sau pivalone daca curg..cand devin vascosi si nu poate respira merge vibrocil ca desfunda
cel mai bine incerci cu colargol ca e cel mai "permis" ca sa zic asa si poate scapati doar cu atat''(miki )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

catank vreau si eu sa vad hainutele si zi-mi de pe unde ai [procurat
ca tocmai am aflat ca vom boteza la anul
finuta ultima sta in austria are sot mexican si vor avea un baietel
are dpn in aprilie
o nebunie si o frumusete
in apropiere de ziua lui petra
abia astept
al patrulea finut de bootez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Am revenit si noi!

Lavinia, am citit eu din urma dar nu inteleg de ce te-ai hotarat IARASI sa intrii mai rarut . Ce te-a deranjat,suparat? Eu zic ca suntem aici sa vorbim deschis! Hai vino te rog si spne ce ai pe suflet.
Strumpitz,eu am la laptop 2 butoane de wireless unul sus deasupra la ”f7 ,f8 ” si altul jos sub sift, sau cum se scrie. Cu sigureanta le-ai incercat. Sau, in bara,dreapta jos da click dreapta pe cele doua calculatoare o sa apara mai multe optiuni trebuie sa alegi conexiune al o retea, este a doua optiune de sus in jos.Si acolo iti arara 3 optiuni : toate,wireless si inca ceva dar imi scapa.Trebuie sa selectezi toate. Si gata! Imi doresc din suflet sa mearga ....Am deconectat de la mine si am conectat sa vad daca functioneaza si a mers. Sper sa aiba acelasi succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui viss

- buna dimineata! si de la noi.
- am vazut ca manndreac parca- propusese sa ne intalnim in parcul tineretului duminica? cred ca vroiai sa-mi aduci niste chec?oricum eu stiu ca lumea in week-end e mai putin disponibila,-de, mai putin noin-am stitut unde sa mergem, asa ca sambAta am fost in Cora si duminica in carrefour.in rest am facut curat,am mai reparat un sertar, o usa dulap care nu se deschidea de covor..
- Sonia are o tuse productiva.i-am dat Eurespal de ieri, picaturi vitc. C, putina lamaie in apa de baut, si altceva ce as putea sa-i dau? stranuta rar, dar tuseste uratbinenteles ca azi dim. tusea un pic si sergiuo sa mai iau oscilococcinum,mi-a mai zis cineva de Zyrtec?! ati dat asa ceva?

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



mami.Pentru tuse productiva Ambroxol picaturi i+am dat eu si i+am dat si Zyrtec tot la fel, ca sa elimine mucisorii. Daca sunt albi spumosi CH15Hydrastis, e un tubulet galben , remediu homeopat, e super super bun.Multumim Somleac de pont, ca lui Rares i+au trecut. Cate 5 bulinute, de 3 ori pe zi in 3+4 ml de apa, dupa ce papa ca nu mai au voie sa bea nimic dupa 30 de minute.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011



remediu asta homeopat se gasest la farmacile normale? e scump?as vrea si eu sa ii dau lu cristian ca nu mai trec mucii astia o data. cred ca ii avem de vreo luna jumate.
strunf bine ai revenit. eu zic ca ar fi mai bine sa zici cine si de ce te-a suparat ca sa nu se mai repete.

va pooop

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011


Eu am gasit la farmacia Remedio 9 lei un tubulet cu 90 de bulinute, parca atat are.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Roxy, si noi il punem pe Duracell tot in carutul de cumparaturi cand mergem. Sigur am cateva poze cu el acolo de acum vre-o cateva saptamani, daca vrei le caut.

Madutz,te mega invidiez pentru acel concert. Ce super atmosfera se creeaza si ce bine te relaxezi cand asculti colindele sufletului si nu numai.

Catank,mie dintre toate culorile optez pentru cea cand era-i gravidoasa, super nuanta si te prinde de minune.Daca nu ma insel este culoarea ta naturala.

Alexina,bine ai revenit mami de superba gogosica!

Andreea,cum mai doarme Rares in patut? A inceput sa-i placa?Tu ce mai faci?

Lavinia, acum am vazut pozele cu puiutii tai! Sunt minunati! Ce tare imi doresc si eu al doilea copilas dar ceva mai tarziu si sa-i vad jucandu-se,iubindu-se asa ca ai tai/vostrii. Am observat ca au aceeasi culoare la par,identica. Ochisorii cum sunt ca si culoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Delia, mai pe seara ma ocup de ceea ce ti-am promis! Acum nu am timp de concentrare, sunt iarasi la coafor. Varta a ta ce mai face??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia, mada nu vreau scandal

strumf bine ai revenit!!! pupam mica piscoata!!!

heeelloo

helpppp ce picaturi erau pt mucutii transparenti/curgatori???? daca stie cineva si este online sa imi spuna va rog ca ne imbracam sa iesim.
multumim.

delia, catank multumim frumos pt complimentele adresate copilAsilor mei!!


mamica implinita cu 2 comori !!



colargolul usuca mucii..si pivalone..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

strumphyincearca si asa...fierbe un morcovel, patrunjel... eu in joaca i-am dat intr-o zi si l-a ras. Imi faceam griji ca se ineaca, de unde...era moale si musca cu gingiutele. Daca ai sin e perfect, totusi...te sfatuiesc si eu la fel ca si unele mamici sa nu renunti, chiar daca refuza. Si o lingurita-doua daca iti ia tot e bine ma gindesc. Schimbi fructul sau leguma dupa 2-3 zile, totusi sa se obisnuiasca cu gustul, ca si varietatea o zapaceste.

bb_yasmieu mi-am notat de la miki:

''colargol sau pivalone daca curg..cand devin vascosi si nu poate respira merge vibrocil ca desfunda
cel mai bine incerci cu colargol ca e cel mai "permis" ca sa zic asa si poate scapati doar cu atat''(miki )

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ally tu vb de lucruri sfinte. Am mai luat pauza cu operatiunea ca nu a mers, o sa mai incerc, plus eram f obosita, m+am si patat pe fata de la ficat, d+astea. Printul Eddy ce mai face? dulci pentru amandoi

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

viss chestii antialergice se dau la fiecare raceala pana sa dai panadol sau nurofen
sunt preventive
si sunt zyrtecul sau ketoful
ei si se dau indiferent ce simptome sunt
pt tuse recomand sa-ti iei un aparat de aerosoli mai ales ca ai doi bebici
si scapi de antibiotice
daca faci cu ser simplu
sau daca asculta un medic la p[lamani
sa vada daca se aude ceva se mai adauga alte medicamente in aerosoli
daca nu de tiuse sunt f multe siropuri
noi am folosit
eurespal
stodal
sau sirop de patlagina


mandreeac subiectul autism
este unul f delicat
este f sensibil
noi tot urmarim atitudinea antoniei care nu vorbeste
decat f putin pt varsta ei dar ea raspunde la toate comenzile pe care i le adresam
problema e ca sunt f multe semnale care pot fi interpretabile
sunt f multe stadii de autism
etc.
dar nu le raspunde la comenzi sau doar nu vorbeste
tu ai vazut copilul?
cum il descrii
nu stiu un medic anume sau un centru dar din cate am auzit pt constanta de exemplu iti iau si pielea dde pe tine
ca stiu ca esti obligat sa il duci la terapii etc.
deci e greu
doamne fereste pe toata lumea si pe noi!


Mergi la inceput