Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (72)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

mai, cand am spus ca revin si eu pe forum sa scriu iar romane, nu stiu pe ce pisici de taste mi-a apasat piscoata ca mi-a venit calare pe laptop si nu ma mai pot conecta la wireless, nu stiu ce naiba are, acum scriu de pe tel. Am incercat toate butoanele si setarile, nu vrea! dar de pe tel ma pot conecta la wireless, buba e la laptop! Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Multumesc.

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

happi, dar Andrei cum se poarta cu Maria? Cristi a inceput sa mai respinga acum ca a vazut ca merge si ii ia jucariile. Ii place sa stea langa el, dar sa nu se joace cu nimic de-al lui Daca vrea Catalina sa plece, o atrage cu o jucarie sa ramana langa el sa se joace. Cateodata o mai impinge..o mai transteste in fundulet, dar Cata nu zice nimic, nimic cand e cu el. Banuiesc ca si Maria e lipita de Andrei, nu?
Ce grijuliu e Andrei sa astepte sa adorma Maria..nu cumva sa placi tu de langa el dupa ce adoarme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, nu stiu ce laptop ai, dar eu inainte de asta am avut un MSI care avea un buton de conectare la net fara tasta undeva deasupra tastaturii, iar cand stergeam latopul si treceam deasupra lui ma deconecta mereu de la net.. La inceput nici eu nu stiam de "butonul " ala..care nu era buton..era un semn ..puneai deshtu' pe el si se conecta/deconecta...ai inteles ceva ?
edit: poate ai si tu vre-un "buton din asta"...

viss, vroiam sa-ti mai spun ca eu am dat Catalinei doar cod (congelat si salau(proaspat) ..si eu am citit chestii nashpa despre pangasius...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

maduta m-am jucat si cu butonul ala de mi-a iesit pe ochi, il apas zice wireless on si cand dau click pe conexiune apare x ul rosu si neconectat la nici o retea si de obicei se vad pe putin vreo 3 de prin vecini. Am incercat aproape tot, nu merge, o sa mai incerc ce mai spuneti daca mai aveti idei, daca nu trebuie sa il astept pe Nick pana diseara, la 7-8 cel mai devreme

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

maduta m-am jucat si cu butonul ala de mi-a iesit pe ochi, il apas zice wireless on si cand dau click pe conexiune apare x ul rosu si neconectat la nici o retea si de obicei se vad pe putin vreo 3 de prin vecini. Am incercat aproape tot, nu merge, o sa mai incerc ce mai spuneti daca mai aveti idei, daca nu trebuie sa il astept pe Nick pana diseara, la 7-8 cel mai devreme

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


ma mai gandeam ca poate s-a busit wirelessul ..dar daca ai pe tel...e ok. Cu tel te conectezi tot la wirelessul din casa, nu? nu ai separat conexiune pe cartela?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetele, ne-am luat bilete la Stefan Banica. pe 17 decembrie mergem la concertul de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Am mai citit si eu cate ceva ..dar nu tot
In legatura cu vopsitul...eu am fost cam toata viata blonda si combinatia perfecta pt mine era garnier 111 la radacini apoi nuantam tot parul cu Loreal Casting in nuanta dorita. Ultima este fara amoniac...deci nuantator. M inteleg f bine cu combinatoa asta. Daca doriti blond misto fara decolorare mai este si de la Syos o vopsea cu una blonda platinat,...nu stiu nr
Vopseaua fara amoniac si bio nu decoloreaza,doar nuanteaza

Strumph- si eu eram sigura ca te a suparat ceva! Imi pare rau sper sa ne zici ce sa nu mai repetam!

Ailed,roxy,maduta,mandreac,dya,happy, catank Sigur am uitat pe cineva..scuzeeee
Acum ma grabesc sa plec afara la o mini plimbare

Fetele cand pot sa fierb carnea cu legumele?
Catank- eu as baga iaurtelul...si eu intentonez sapt viitoare

Feteke nu mai pot sta...ma striga sis ca a imbracat o pe teea


Vb diseara

Puuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ailed da, cu cartof este o idee buna...as mai pune totusi ceva...sa nu se simta foarte tare gustul de ficat.

madutza poti merge la cumparaturi si cu carucior si cu carut? eu as greu merg cu amandoua, de aia nici nu mai merg singura ca daca mai nimeresc si un carucior din ala care merge aiurea, cu rotile strambe.... nu mai veniti la munte? poate facem si noi o intalnire vreodata, cand mai vii.

gata, am plecat la bucatarie ca asa...nu mai fac nimic.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




roxy, am luat 2 carucioare de cumparaturi..Cand mergem in Cora la cumparaturi nu luam niciodata carutul catalinei. Pana acum o puneam cu tot cu scoica pe carutul de cumparaturi, iar aseara am pus-o direct pe scaunelul de la carutul de cumparaturi.
Mi-as dori tare mult sa ajung la munte, dar nu cred ca mai am sanse. imi place tare mult sf lui octombria cand au muntii toate culorile
Poate reusim sa gasim in final ceva pt revelion sa mergem in gasca...nu ne-am miscat la timp si nu stiu ce mai gasim acum...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!



aaa...iei 2 carucioare, ca esti si cu sotul(ca initial m-am gandit cum mergi tu cu 2 carucioare?) numai tu cu puiutii ai fost?
eu inca nu am pus-o pe Anastasia in caruciorul de cumparaturi.
dar urmeaza in curand eu iau si caruciorul ei, eu o duc pe ea si sotul carutul de cumparaturi.
super ca mergi la concert

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

happi, dar Andrei cum se poarta cu Maria? Cristi a inceput sa mai respinga acum ca a vazut ca merge si ii ia jucariile. Ii place sa stea langa el, dar sa nu se joace cu nimic de-al lui Daca vrea Catalina sa plece, o atrage cu o jucarie sa ramana langa el sa se joace. Cateodata o mai impinge..o mai transteste in fundulet, dar Cata nu zice nimic, nimic cand e cu el. Banuiesc ca si Maria e lipita de Andrei, nu?
Ce grijuliu e Andrei sa astepte sa adorma Maria..nu cumva sa placi tu de langa el dupa ce adoarme

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Cand abia se nascuse,facea ce facea si- i tragea una, din senin ca nici nu apucam sa reactionam, atuni o tineam si numai in brate, il certam cand facea galagie etc.
Acum stie ca bebe Maria e a noastra si se moaca amandoi, independent iar din cand in cand, cand ea se joaca in treaba ei si nu- i ia jucariile lui, ii mai da cate un pupic A. Au si ei momente cand M- i ia masinute, autobuz si A o impinge, dar ea- si vede de treaba.
Oricum M e topita upa l, hiar daca el nu o prea baga in seama. Ea se catzara pe el, se duce sa se joace u el, dar el ii da ignore. Daca il intrebi unde este ea, iediat arata si rade.
Sunt dulci tare impreuna.
Aa si cand are el chef, ii canta Mariei, ne imita pe noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

eu am terminat 'trebile', mai am de sters pe jos. Anastasia doarme a doua tura, prima adormit vreo ora asa. apoi ii dau papa si iesim afara.
ii fac pana la urma ficatel+cartof piure cu unt+dovlecel.

alexina plimbare placuta.

strumphitza eu nu stiu sa te ajut. dar sper sa rezolvi repede sa ne scrii

dya si ce mai astepti? fa testul hai ca te asteptam cu rezultatul....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput