Votarea la concursul Vara 2011

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

si eu sunt de cord cu asta...absolut!
si eu am votat pozele care mi-au placut..si da, am votat si pozele ..ei...mai ales prima poza..chiar imi inspira vara..
dar din pacate, nu s-a rezolvat nimic, eu asta spun...ok, L nu mai e in concurs..dar uitati-va numai cine ocupa primele locuri...tot te ia cu dureri de cap..

Votati-ne www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/vi1.jpg" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias

L nu mai e in concurs..dar uitati-va numai cine ocupa primele locuri...tot te ia cu dureri de cap..

Mamica lui JR

Votati-ne www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/vi1.jpg" target="_blank">aici


Pai si ea o face parte tot dintr-o odiseesi tot pe acolo spa-mu-ies-te probabil!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

ma duc sa ma razbun o sa votez toate pozele de pe ultimile locuri cu 5 puncte.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!





Mamica lui JR

Votati-ne www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/vi1.jpg" target="_blank">aici


vezi ca o sa fi acuzata de incorectitudine la votare pt ca n-ai votat pozele adevarat artistice...




Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu n-am participat niciodata cu poze in concursurile de pe DC, intotdeauna am votat doar pozele care mi s-au parut mie ca reflecta tema subiectului!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

laura 25 nu am vrut sa jignesc imi cer mi de scuze , doar ca asa am apreciat eu unele discuti de aici,.

vias mama calm, calm ca oricum nu mai rezolvi absolut nimic, ceea ce trebuie sa se intample o sa se intample adica pe sleau cine trebuie castiga asta cu ajutor din partea recalmei dar si altfel

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:


calm ca oricum nu mai rezolvi absolut nimic, ceea ce trebuie sa se intample o sa se intample adica pe sleau cine trebuie castiga asta cu ajutor din partea recalmei dar si altfel

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik





Getik...ce vrei sa spui?Stii tu ceva ce forumul nu stie,sau vorbesti si tu asa...in virtutea inertziei?

Cum adica"ceea ce trebuie sa se intample o sa se intample adica pe sleau cine trebuie castiga asta cu ajutor din partea recalmei dar si altfel "?
Cum adica "altfel"?

Imi place cum a fost aprobat mesajul lui Marius,desi ce spune el,spun si altzii(dezaprobatzi bineintzeles)la subiect!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Tocmai ce am approbat si eu mesajul lui Marius. Pana acum, din ce am citit, pare sa fie singurul care a specificat (fara sa judece pe altii) ca fiecare poate sa voteze exact asa cum considera/doreste, fara sa trebuiasca sa se justifice in fata nimanui.
Regulamentul de altfel nu a cerut nicaieri ca pozele sa fie de nu-s ce calitate... Banuiesc ca cele sub un anumit nivel nici nu au intrat in concurs. Trebuiau, de asemenea, sa fie insotite de o descriere.
Parte din puncte le dam noi, majoritatea nepriceputi in ale artei fotografice, dar nu uitati ca 60% din punctaj va fi dat intr- o ultima etapa de moderatori, admini si "membri de baza" ( care-s aia?). Deci, cine e acum pe podium poate sa cadac usor pe un loc mai mic, si Vice- versa.
Pacat ca din cauza comentariilor referitoare la calitate si la corectitudine facute mai devreme cineva a fost fortat sa se retraga dezamagit (e specificat undeva in concurs ca nu poti sa- ti faci reclama la poze?) in conditiile in care eu cred ca podiumul va fi hotarāt de juriul final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Laura, nimeni nu a fost eliminat din concurs.
Deci nu stiu la ce te referi.
Un membru s-a retras (cum adica fortat???) pentru ca aparent nu a agreat criticile la pozele ei. Asta e tot / in rest e obisnuita furtuna in pahar care vine cu fiecare concurs.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Prin " nimeni nu a fost eliminat" sa inteleg ca ati acceptat toate fotografiile primite? Ok, frumos..
Cat despre partea cu fortatul, pai m-am pus in pozitia ei. Reciteste primele pagini: (redau cum am inteles eu, fara sa citez pe cineva anume) nu s-a votat corect/fair, poze nu de calitate au adunat voturi, cersit/rugaminti/spam, slaba cultura fotografica:) - si eu, in locul lui L., daca primeam asa critici as fi cerut sa ma retrag... Dar nu m-as fi retras doar pentru ca nu stiu sa pierd, ci pentru ca m-as fi intrebat imediat daca merita sa īmi expun familia si propria persoana in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Laura, asta e realitatea: poze mai slabute din diferite puncte de vedere au adunat voturi ca urmare a faptului ca au fost solicitate aceste voturi.

Daca ai fi participat si ai fi cerut voturi probabil ceilalti "s-ar fi prins" (fiindca e foarte evident). Si nu vad de ce nu ar trebui sa spunem asta. Daca cineva cere voturi probabil considera ca asa e corect sau este gata sa faca orice pentru a castiga premiul. Au fost mesaje la inceput gen "cel mai bun sa castige". Cel mai bun la ce?

Si, cand expui niste poze (sau pareri) pe un forum te astepti sa primesti si felicitari si critici (sau critici si, eventual, felicitari).

Povestea cineva ca a participat la un concurs, a cerut voturi si apoi nu s-a simtit bine ca a facut-o, dar a vrut sa vada cate voturi primeste. Eu am zis ca nu mai particip la niciun concurs dar de cand am citit mesajul acela ma bate gandul sa particip la urmatorul concurs cu niste poze complet aiurea (vad eu din ce punct de vedere, am obiceiul sa nu sterg nimic din aparat si sa pun totul pe calculator inclusiv pozele facute prin declansarea accidentala; mai am niste poze din care nu se intelege nimic, doar eu le stiu povestea; am una alba - sotul meu se dadea cu baietii intr-un soi de montagne-russe pe apa; eu stateam si ii asteptam sa le pozez mutrele cand ajung jos dupa cea mai mare coborare; cand au ajuns jos eu, cu aparat cu tot, am fost udata de o perdea de apa si asta e poza!). Si dupa ce pun pozele alea aiurea ma bate gandul sa incep sa trimit PM si sa vad cate voturi strang. N-o fi frumos dar gandul asta nu-mi da pace; si, de unde ieri eram frustrata, azi sunt foarte amuzata de acest plan al meu.

Mergi la inceput