Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns senty_mary spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Salutare!

Vlad Mihail
Sanatate si fericire! Mami scumpa, voi ce mai faceti?

Otilia, felicitari Iuliei pt ca a cerut olita!
De Ana nu ai mai spus, ce ma face? E la scoala?
V a cerut-o de cateva ori, dar de vreo luna doar imi spune DATA si se uita spre pampers sau chilotel (in casa il tin mai mult in chilotel si pantaloni, pt ca s-a iritat f nasol..)

Paula, , ati prins intrusul!

Baietii mei au plecat la plimbare, eu n-am mai iesit ca am avut meci cu tati , de la ce...? venise mai devreme viitoarea finuta si se plangea ca soacra-sa e cum e (si e tare greu acolo..) si-mi spune la sfarsit ca mie asa imi trebuie una si bineinteles am luat foc si eu si tot am luat-o, ca eu spun despre ma-sa, ca ea nu zice nimic (evident, nu lui, pt ca altora a mai spus) ca eu ma cred buna dar de fapt sunt rea.. Si ce m-a terminat a fost ca a spus ca noi doi ne certam f tare pe acest subiect, pt ca eu nu vreau sa las de la mine, si intr-o zi sa nu-mi plang in pumni.. Eu am luat foc si mai tare si nu am ajuns nicaieri. Ma dispera, niciodata nu am pozat in rolul de inocenta, in rolul de neprihanita, niciodata nu m-am martirizat, pe ea nu am facut-o sa para a fi desprinsa din filme de groaza, dar i-am explicat punctual unde si ce ma doare si parca vorbesc pe alta limba, el nu ma aude.. Ma doare sufletul ca el o baga atat de tare la inaintare, nu inteleg ce vrea de la mine? De prietena la catarama cu soacra, nu pot, nu simt asa ceva, nu ma cert cu ea, nu reusesc pt ca nu-mi sta in fire sa afisez o afinitate deosebita fata de ea, dar niciodata nu i-ar rapsuns la atacuri, doar am inghitit si am adus cearta acasa.. Ma deranjeaza cel mai tare pt ca ma cert cu el, si ea nu a avut nicio interventie in cazul de fata, dar noi tot ne certam pe acelasi subiect..
Va rog din suflet sa ma scuzati..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+


offfff daca ai sti cat de bine te inteleg
si la noi e aceeasi situatie cu mentiunea ca al meu sot se ia de mama, in sensul ca face comparatie intre mama si ma-sa si pe mine asta ma dispera rau de tot. adica maica-mea e vai de capul ei operata de cancer cu ambii sani extirpati si a facut un efort colosal sa ma ajute cu conservele pt iarna (adica mile-a facut ea )iar ma-sa care nu are nici pe dracu, si care nu m-a ajutat niciodata cu nimic, nici macar n-a fost in stare sa ia un maxi sa vina la taierea motului la copil, aia e maica Tereza frate
nu mai este femeie in lumea asta ca ma-sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

La Multi Anisori fericiti, Vlad-Mihail! Sa cresti mare si sanatos!

Otilia, felicitari pentru Iulia! Uau! kk la olita. La noi olita tot de decor e, nici nu cred sa am vreo sansa sa o foloseasca vreodata, in schimb face kk in pampers si apoi vine si iti spune si arata pampersul.

Va pup dulcic


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 4 maselute
26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Salutari de pe litoralul insorit si vantos

Bumble, LIV52 i-l dau pentru cresterea apetitului - e un efect secundar, de fapt e un medicament pentru imbunatatirea digestiei si protectia ficatului. Sa zicem ca mananca ceva mai bine, in sensul ca reusesc sa-i dau toata papica, de cele mai multe ori. Am incercat si cu lamaie in supa si cu putina sare, ii dau si ciorbite, la absolut toate e acelasi comportament. Daca nu are ceva interesant de facut cu manutele in timpul mesei nu mananca! Denisa, sunt de acord cu tine, si eu zic ca sunt mofturi, dar ma gandesc ca daca ii crestem putin apetitul il va determina sa manance cu mai putine nazuri. Oricum iarasi stam mai mult de 30 min la masa (pranz si cina).

Michelle, siropul pe care i-l da Histamina lui Sebi mi se pare ca ar fi totusi prea mult pentru Raducu, el are totusi un raport bun greutate-inaltime, a luat in greutate de la 1 an incoace, chiar daca cu mari eforturi de a-l face sa manance... O sa vedem ce zice pediatra la controlul de 15 luni. Niste analize tot i-as face, sa vad cum stam cu anemia.

Denisa, sper ca sunteti la Budapesta si ca veti folosi la maxim acest week-end!

Paula, felicitari pentru evacuarea lui Jerry! Asteptam si noi cu sufletul la gura diagnosticul medicului din Spania! Iti trimit si un PM.

Histamina, felicitari pentru reusita lui Sebi! Ai sa vezi ca va fi tot mai bine de acum! Imi aduc aminte si eu aminte cat m-am chinuit si stresat sa-l aduc pe Raducu la 3000 gr. in prima luna...am reusit abia in a doua.

BTZ, ce emotii pe voi! Paulica e baiat mare de-acum, merge la cresa...of, cum zboara timpul!

Alice, superb filmuletul! Am si eu ceva de genul, dar nu se misca atat de evident. Mi-e dor de un bebe in burtica

Victo, sper sa ii dai gata la examen!

Azi fac ciorbita de perisoare de curcan, din care ii voi da si lui Raducu. Sper sa ii placa. Nu v-am spus ca e innebunit dupa ce nu are voie: pastrama, sunculita, ma pufneste rasul! Cand vede sunculita pe masa se linge pe buze si chiuie nerabdator! Desi nu gustase niciodata pana atunci! Si la gogosarii la otet la fel! Cred ca l-a atras si culoarea sau mirosul lor

gata, plec la bucatarie, va pupam dulce pe toate mamicile si pe toti delfinasii!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79
ofer si capucino pentru toata lumea Baietelul meu s-a trezit si ieri si azi inainte de 6, a baut lp-ul si gata somnul L-am culcat adineaori ca deja era maraiala maxima iar eu stau si-mi injectez cofeina aici cu voi, ca sunt rupta


mda, si noi suntem exact la fel dar suntem in mijlocul unei eruptii dentare - restul de 3 premolari ramasi cu 1 sau 2 colturi iesite

cineva intreba de meniu - frigarui de curcan, broccoli si rosii cu mozzarela la cuptor+cartofi natur

Bumblebee offf cred ca sunt nasoale discutiile astea
la noi situatia e diferita: soacra-mea nu indrazneste sa ma critice ca Marius o taxeaza rau de tot...asta s-a intamplat acum vreo 10 ani si de atunci a inteles ca nu are rost sa zica ceva si pot spune ca ne intelegem foarte foarte bine, ma ajuta cu tot ce poate si nu-mi iese din cuvant niciodata


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Noi gata cu somnul de 1 ora si 20 min! sintem treziti si nustiu ce facem pina la somnul de noapte? Credca ca iesim putin afara ca e soare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

La multi ani, Vlad (anca_vlad)!


Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Alina draga mea...eu de fel tac dar si cand se umple paharul le zic intr-un mod nu tocmai diplomat. Eu mi-am rezolvat "problema"
De ce nu il intrebi atunci daca e asa perfecta de ce te-a luat pe tine de sotie si nu s-a insurat cu ea??????Daca alta mai buna pe lume nu este!!!!!!
Eu cred ca in astfel de situatii nu ar trebui sa tinem gura inchisa si sa strangem in noi...La mine a fost clar Eu sunt sotia si mama copilului ea e acolo la ea ce vrea cu cine vrea...Iar la al meu i-am spus clar ca daca nu ii convine sa se duca la raiul pe pamant..adica la mama lui.....iar la noi este binevenit cand doreste
De atunci s-a schimbat atitudinea sotului si simt ca noi suntem pe primul plan
Iar in rest...mai rarut ca este mai dragut



Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eu am facut o fasole cu afumatura si prajitura cu ananas :)
Maine mergem la soacramea la masa asa ca voi gati luni pt mai multe zile.

Bumble, si eu m-am mai racait cu marius din cauza mamelor lui dar eu ii zic ce nu imi convine, bineinteles ca nu imi da dreptate dar macar stiu ca mi-am zis oful. Oricum pe mine mai tare ma enerveaza ca nu isi da seama (mai ales acum) ca nu mai pot face anumite chestii, ca obosesc repede sau ma doare spatele. Ma vede un fel de wonderwoman cred. El nu imi reproseaza sau nu imi cere sa fie curat sau mancare gatita in fiecare zi, dar nici nu ma ajuta la treburi

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Adriana, si la noi tot de decor e olita. Si as vrea sa o invat sa faca dar nu stiu cum. Ea nici caca nu zice, eu ii tot repet cand o vad ca face sau dupa ce a facut da degeaba.
Alta problema am. As vrea pe la 1an jumate sa o dezvat de suzeta dar nu stiu cum voi face cu bebele nou si suzetele lui.
Rebeca foloseste suzeta?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Si la noi e problema cu suzeta! prin somn o cauta si daca n-o gaseste e mare galagie! Nustiu cum sa-l dezvat caci si ziua o.cum o vede indata o pune in gurita si cind nu mai vrea papa,aceiasi situatie,astupa gurita cu

Mergi la inceput