Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (20)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Si noi cu suzi,daca s-ar putea toata ziua.
Suzi e iubita caci sta cu ea zilnic iar tita e amanta caci apeleaza la ea numai la nevoie
La cresa cica educatoarele il dezvata,sper sa si reuseasca cu el.

ALICE simplu:nu o dai la bebe si poate Mara va uita de ea.Doar mai sunt delfinasi fara suzi.ISA stiu ca e unul din ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

La multi ani Vlad!

Alice, f. frumos filmuletul! Asa mi-e de drag de bebei mici si moi si mirosul lor de lapte!
Cu suzeta poate ai noroc si nu o sa ai nevoie la bebe mic. Eu zic sa nu-i dai daca nu e plangacios si doarme bine. Daca nu, o sa fie destul de greu cu Mara. Fetele sora-mii beau lapte la biberon ca nu poate sa le dezvete pe amandoua. Au 4,10 ani si 3,4 ani si nu vor sa renunte la bibe!
Of, greu cu soacrele, dar mai greu cu feciorii lor care le vad asa ideale. Am si eu un exemplar acasa. Sper sa nu fie cazul si la fi-miu cand s-o insura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Eu am zis ca la al bb2 nu mai dau suzi! se poate si fara,acuma,na! cum il dezvat? mama spune ca eu mergeam la gradi cu suzi in gurita cam la 2 ani si ceva,cind intr-o zi mi-a aruncato intr-o groapa si mi-a zis ca a papato soarecele! eu veneam des la acea groapa si rugam soricelul sa-mi intoarca suzetauite asa o sa pateasca si vlad al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Referitor la soacre, eu zic ca toate-s "bune" acolo unde stau si nu-si baga nasul in viata copiilor! am si eu una super"buna" sper ca ati inteles,noroc ca sotu e de partea mea si o lasa sa talancaiasca cit vrea ea! sa-i treaca vremea!
Soacra,soacra, poama acra !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Stefi foloseste suzeta doar la nani, dar cand se trezeste n-ar mai scoate-o din gurita. Atunci ii dau biberonul cu apa si imi da suzeta, o spal si o ascund. Ziua nu e nici o suzeta la vedere ca altfel o cere. Si eu sper sa renunte la ea la cresa.
Btz, ce tare Paul, deja are si nevasta si amanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Mai...sunt copii si copii...Tudor a refuzat la 7 luni suzeta. Eu am tot incercat sa i-o dau macar noaptea dar nu a mai vrut-o sub nici o forma. Ba mai mult cand vede copii cu suzete se duce glont si le-o scoate din gura si o da pe jos....

Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Bravo Tudor! Vino si la Vladut si i-o scoate din gura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Am dormit si eu cu Antonia aproape 2 ore...m/am cam invatat cu somnul la pranz si eu

Antonia nu a vrut deloc suzeta...pana pe la 2 luni o tinea doar dupa baie cat o masam si imbracam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Nici Cristi nu a vrut suzeta.Urla de foame dupa baita si am incercat dar a scuipat-o din prima.eu am zis ca e mai bine fara :D.Eu i-am scos bibe de vreo 2 saptamani, ii dau ori cu canita ori cu cana din aia cu pai si e foarte incantat.

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Salutare!
Noi am fost toata ziua pe drumuri, Sasha nu a apucat sa doarma decat vreo jumatate de ora in masina si pe drumul de intoarcere vreo 10 min. Cand am ajuns acasa, s-a culcat imediat dupa ce l-am schimbat. O sa-l trezesc peste vreo ora, el cred ca ar dormi pana spre dimineata...

Alice, eu zic sa incerci de acum sa nu-i mai dai suzeta, pana nasti sigur o sa renunte de tot si nu o sa o mai vrea nici pe a fratiorului. O pupam pe decoratoarea mica

Tot am vrut sa va intreb: voi ce scutece folositi? Lui Sasha de multe ori ii iese kk din pampers, m-am saturat si nu stiu ce sa fac, tin minte ca si cu Bogdan la varsta asta aveam aceeasi problema, o fi vreo problema cu pampersii nr 4 sau fac ei mai mult la varsta asta??

Mergi la inceput