Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Ajutooor cum dau uleiul de peste innainte sau dupa masa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata. Vad ca nici mara nu prea mai adoarme dupa lapte. Noroc ca azi s-a trezit la 8 sa il bea

Ilinca, stateam pe o parte. Pe stanga :)

Mara dezlipeste toate figurinele de pe pereti, si le lipeste ea in alte parti. Ciufulite bineinteles. Eu aatept sa se trezeasca marius sa mergem la piata ca nu am nimic de mancare. Idei?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata...multumim pt cafea..buna tare

Vlad

Alice ce valuri face baietelul...asa facea si Antonia dar cand vroiam sa o filmez se oprea

Paula am ras cu lacrimi la postarile tale despre soricel ...ma bucur ca ati scapat de el

Btz sper sa se acomodeze Paul la cresa si sa ii placa

Am vazut pozele de la intalnirea din Iasi...mamici superbe si delfinasi scumpi foc

Am observat ca si Antonia a devenit o alintata si daca nu faci ce vrea ea imediat se pune pe plans...offf sper sa fie doar o faza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

matusa, uleiul eu il dau cum apuc, de obicei la masa de pranz, in timpul mesei, printre inghitituri (ca sa pot sa i-l strecor in lingurita ).

Alice, ieri am facut supa cu galuste dintr-un cucosel de curte. Azi scot carnea, o toc si o fac cu spaghete. Mai am la dezghetat niste carnita de purcel, fac mancarica cu multa ceapa, morcov si ardei gras. Desert am facut ieri, prajitura turnata cu visine (pe viitor nu mai fac, nu merge, ramanem pe varianta cu branza si mere).

Asa, acum sa mai strigam catalogul ca sunt multe mamici care absenteaza , sa intre macar 1 data pe sapt sa zica ca-s bine

tanti, mov, lalala, coteasca (nu v-ati intors acasa?), beluistef, imaya, ramonasin, sorina_goga (chiar daca ne-am mai conversat pe fb), CarmenAlbu, ramo (cum se mai simte Sabina?), goldstück, bambi_bv, larissa, mya85, ciristina_serban, miha13gina, stefania_97, maurice, princess, bubster, enik, Dragaica, pufescu, Cata, aelita, kata, mousel, shoshika.

Fetelor, s-au adunat cam multe absente, dam preaviz de exmatriculare. Cum mai sunteti? Ai vostri ce nazdravanii fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata!

n-am reusit sa intru ieri, a fost zi de curatenie...

Cris2010, iti trimit acu PM, daca nu e prea tarziu...

Alice, ce tare misca bbloo... mi-e dor de perioada aia...

michelle, yummy...musai sa fac si eu, mai ales ca ador pastele... si astia micii la fel...

oana, stiu ca ma intrebai acu cateva zile, da baba a uitat...budinca aia cu branzica la cuptor e ff simpla...peste pastele fierte (puse in vas de yena uns cu unt) am turnat compozitia de brnazica de vaci, amestecata cu ou si putin zahar vanilat si scortisoara, apoi la cuptor cu ea...daca ai imaginatie, poti rade putin mar, para, gutuie in compozitie...iasa si mai gustoasa...

ieri a cazut F de pe scaunul lui, se juca in camera si am auzit un urlet...nu stiu cum a cazut sau de ce s-a lovit, dar a dat cu coltul ochiului..noroc ca n-a fost mai rau, putin umflat si o urma de buna purtare... nu sta locului o clipa...se catara peste tot...

azi a fost f matinal, a trebuit sa-l schimb pe la 6 ca era ud... asa ca mergem in curand la nani....Eric e la bunici la Turda..

va pup! weekend fain sa aveti!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Vlad-Mihail!

Matusa, teroretic se da dimineata inainte de mancare. Practic, eu sunt multumita daca il iau si printre lingurite cu mancare ca sincer nici mie nu-mi place si e musai sa beau iaurt dupa.


Si daca tot am intrat sa o laud pe Iulia. Azi-noapte cand o vedeam ca se screme i-am zis daca vrea sa mergem la baie la olita si fata mea s-a dus glont ca doar stia unde se aseaza Elisa. si culmea a facut acolo. S-a ridicat si s-a uitat in oala si cand a vazut israva a inceput sa zica in premiera kaka asa in soapta timid. La asa bucurie am uitat complet de oboseala si ca era ora 1 noaptea. Mie nu-mi venea sa cred ca asa devreme a mers la olita constienta de ce trebuie sa faca acolo caci o am pe Elisa care si ieri a facut pe ea si de maxim 3 luni face la baie. Totusi diferenta intre ele nu e foarte mica, este de 20 de lun,i iar Elisa are scutec la culcare si il si foloseste de multe ori. Ce inseamna sa ai frate mai mare si puterea exemplului sau. O fi Iulia precoce dar si ca a vazut la sora-sa ce si cum face a contat.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Crissy bv ca ai strigat catalogul cu absenti ...poate isi fac curaj fetele si mai intra

Otilia bv pt reusita Iuliei...si Antonia a inceput sa se ceara la olita singura si chiar face cand o pun...de cateva ori m/a pacalit ...iar cand ma vede pe mine pe wc(nu pot sa inchid usa ca plange) vine si arata cu degetul si zice caca

Am reusit de am aspirat,sters praful,schimbat patul,bagat la spalat si periat covorul...cred ca iesim 1ora afara ca e soare...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Bravo Iulia!!! Si noi facem la olita,dar noaptea tot cu pampers! ziua cere olita doar pentru caca,pishu mai face pe el daca nu-l pun pe oala! E bine si caca la olita,ca nu se murdareste
Ai vostri de cite ori dorm pe zi? noi am trecut inapoi la 2 ori,o ora cam pe la 11, si o ora cam la 15! si am observat ca doarme rau noaptea, de azi trecem la o data somn sa vedem noaptea cum va fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Salutare!

Vlad Mihail
Sanatate si fericire! Mami scumpa, voi ce mai faceti?

Otilia, felicitari Iuliei pt ca a cerut olita!
De Ana nu ai mai spus, ce ma face? E la scoala?
V a cerut-o de cateva ori, dar de vreo luna doar imi spune DATA si se uita spre pampers sau chilotel (in casa il tin mai mult in chilotel si pantaloni, pt ca s-a iritat f nasol..)

Paula, , ati prins intrusul!

Baietii mei au plecat la plimbare, eu n-am mai iesit ca am avut meci cu tati , de la ce...? venise mai devreme viitoarea finuta si se plangea ca soacra-sa e cum e (si e tare greu acolo..) si-mi spune la sfarsit ca mie asa imi trebuie una si bineinteles am luat foc si eu si tot am luat-o, ca eu spun despre ma-sa, ca ea nu zice nimic (evident, nu lui, pt ca altora a mai spus) ca eu ma cred buna dar de fapt sunt rea.. Si ce m-a terminat a fost ca a spus ca noi doi ne certam f tare pe acest subiect, pt ca eu nu vreau sa las de la mine, si intr-o zi sa nu-mi plang in pumni.. Eu am luat foc si mai tare si nu am ajuns nicaieri. Ma dispera, niciodata nu am pozat in rolul de inocenta, in rolul de neprihanita, niciodata nu m-am martirizat, pe ea nu am facut-o sa para a fi desprinsa din filme de groaza, dar i-am explicat punctual unde si ce ma doare si parca vorbesc pe alta limba, el nu ma aude.. Ma doare sufletul ca el o baga atat de tare la inaintare, nu inteleg ce vrea de la mine? De prietena la catarama cu soacra, nu pot, nu simt asa ceva, nu ma cert cu ea, nu reusesc pt ca nu-mi sta in fire sa afisez o afinitate deosebita fata de ea, dar niciodata nu i-ar rapsuns la atacuri, doar am inghitit si am adus cearta acasa.. Ma deranjeaza cel mai tare pt ca ma cert cu el, si ea nu a avut nicio interventie in cazul de fata, dar noi tot ne certam pe acelasi subiect..
Va rog din suflet sa ma scuzati..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Liuda, Victor al meu are un singur somn pe zi, dar doarme bine, cam 2-3 ore in fiecare zi.
Cand avea 2 somnuri pe zi dormea mai putin de o ora la fiecare somn.
Cand avea 3 somnuri pe zi, dormea 30-40 de min la fiecare repriza. Asadar, la noi o fff bine acum!
Mi-l si imaginam pe Vladut cum spunea apa, asta dupa ce evident era pe el.

Mergi la inceput