Strugurasi de sept-oct 2011 **02**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Jade, eu intrebam de perna, ce model ti-ai luat?

Micutul plange, merg sa-i dau papa si apoi sa iesim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

seidana si T face prapad cand face kk
mai are putin si ii iese pe la guler
murdareste tot , body , costumas , tot ce are pe el
pampers noi purtam nr 3 , voi ?


_


bb T. 28.08.2011





si noi 3 , deja am "papat" 2 baxuri..si haine 3-6 luni corect?
tu cat ii pui 1/2 supozitor sau mai putin?

Imi pica aseara fisa cu protectia.. pai cine alapteaza nu e teoretic protejat? Mie de la AC imi e rau si vars , cauciucul nu il prea agreez, deci ce ramane?

Didiana.
a mea sta si cate 10 h treaza , de fapt toata ziua, prima data cu veghe de 8 h am avut la 3 saptamani... In per asta vrea numai brate sau va multumiti si sa stati in pat?

ALAYNA, BUJO, MARRYAN,ANDREEA-T, CATY, NANNA, MIKKA, ALEX, IRIS,ELLY, STEFI,... SE striga catalogul ...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

bine ai revenit, oana!

si noi concuram la pozitia de bebe colicios

marina, ai un mp

neatza

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

pinkysor de aici am luat http://www.pernedealaptat.ro/
la targ a costat 130 ron

seidana si noi tot 2 baxuri de pampers am papat pana acum si haine da , 3-6 luni
cu alaptatul si protectia...teoretic esti protejata , practic nu prea
mie dr mi a dat pt perioada de alaptare Cerazette si dupa ce nu mai alaptez Yaz
dar eu n am de gand sa iau , deci nici eu nu stiu ce o sa fac...

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

JADE CU CE E UMPLUTA PERNA? bile sau material obisnuit? as lua si eu insa cel pai comod e sa stam amandoua in pat , culcate una langa alta, nu stiu de ce nu ma pot obisnui sa o tin in brate cand ii dau papa..
T rade cu zgomot?

de dimineata am pus-o cu tati in pat, asa se distra ca suna in toata casa rasul ei, dar de gangurit...nu vrea si gata, decat cu portia de purice..

Lena
multumim... , cum ne pregatim de plaja? cum mai e Maia cu bubitele? tot bine doarme?

Noua ne-au aparut niste pete rosii in care sunt multe bubite mici rosii, in zonele respective pielea e ff uscata, seamana cu un herpes oarecum, insa bubitele nu au cap si nu supureaza, avem pe frunte, obrajori si de dimineata una pe bartita..LORE asa ceva are si Mara de la lapte? ca am reinceput de 2 zile sa beau

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

seidana si T face prapad cand face kk
mai are putin si ii iese pe la guler
murdareste tot , body , costumas , tot ce are pe el
pampers noi purtam nr 3 , voi ?

irinush asta cu cere botezul etc , e un babism
T a urlat dupa botez o saptamana non stop , nu mai stiam ce sa i fac
cred ca a avut un puseu ceva , ca manca de rupea dar si urlaaaa
si noi concuram la locul 1 pt cel mai colicios struguras
eu deja m am inarmat cu rabdare , ca parca vad ca l tine pana la 6 luni
nici semn sa i treaca prea curand

marina asta este unul din efectele secundare ale AC
din motivul asta nu vreau sa iau nici eu
in tinerete am mai incercat sa iau si nu mi trecea ciclu pana nu opream pastilele
se zice ca ar trece cam in 3 luni , dar pe mine nu m au tinut nervii si de fiecare data am renuntat dupa o luna
tie ti a venit menstruatia pana acum ?
sau ai inceput sa sangerezi de cand ai inceput sa iei pastilele ?

_


bb T. 28.08.2011




Eu zik k mi.a venit k incepuse sa curga rosu aprins... dar vd k nu se mai opreste...

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana uite ce zice despre umplutura :

umplutura antialergica Wellman HealthGuard™ cu ac#355;iune dual#259; anti-acarieni #351;i anti-bacterii, testata independent de organisme de control ca: Intra Tech HealthCare - London, Insect Investigations Ltd - Cardiff, The Liverpool School of Tropical Medicine - The University of Liverpool, Department of Health Sciences, University of Technology - Sydney, Australia, Faculty of Science, University of Technology - Sydney, Australia, School of Public Health and Tropical Medicine, James Cook University - Queensland, Australia. Fara silicon.
HealthGuard™ este o fibr#259; de poliester de înalt#259; calitate ce incorporeaz#259; un finisaj de suprafa#355;#259; cu ac#355;iune antialergeni care profit#259; de ac#355;iunea dual#259; HealthGuard™, tehnologia anti-microbi #351;i anti-acarieni.
Testarea la TEC Fran#355;a a demonstrat c#259; aplicarea tehnologiei HealthGuard™ la fibre reduce popula#355;iile de acarieni cu pân#259; la 99% în 6 s#259;pt#259;mâni.

Spre deosebire de pernele umplute cu bilute de polistiren, perna umpluta cu fibre de polyester are urmatoarele avantaje:
ramane ferma, nedeformandu-se in timp chiar si dupa o utilizare indelungata
avand un grad minim de tasare, nu are nevoie de completari ulterioare cu umplutura
nu face zgomot atunci cand este manevrata, asa cum se intampla cu pernele umplute cu bilute de polistiren. Zgomotul produs de reasezarea permanenta a bilelor de polistiren poate fi deranjant mai ales in timpul noptii

T rade cu zgomot dar numai cand e f bine dispus si are chef
de obicei , cel mai bine dispus este dupa masa de ora 7 dimi , atunci face spectacol , rade si gangureste
il tine vreo juma de ora dupa care da in bazaiala
la noi e rasu-plansu

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade .. am citit de umplutura, nu am vrut sa editez raspunsul.. multu..

Si la noi dispozitia e de dimineata, si uneori si seara inainte de baie/masaj.. noi ne manifestam cu ras, mai o gangureala mica, pedalari in disperare.. insa dupa baie intotdeauna plange..niciodata nu ne ajunge balaceala..
cum dormiti noaptea? in afara de cu ochii inchisi si pe spate?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade..ce jucarii de laLamaze au trecere la T? am vazut ca aveti girafa.. vreau sa ii mai iau ceva dar nu stiu ce ar incanta-o..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Fetelor eu sunt aici, va citesc mereu, nu pot sta fara sa stiu ce faceti zilnic dar am fost cam suparata, m-am certat rau cu sotul me zilele astea, am plans de mi-au iesit ochii, bebelina nu mai doarme bine noaptea si-a facut un obicei prost sa se trezeasca la 4 si nu mai doarme pana la 7-8. Eu ziua nu pot sa dorm si deja sunt ametita toata de atata oboseala. Plus ca noaptea cred ca ii vine rau lapticul in gurita, se sufaca asa cu el, cred ca si prin nas ii ajunge, am inceput sa o pun pe o pernita cand ii dau sa suga si o mai las juma de ora dupa aceea pe ea, stiu ca nu fac bine dar decat sa se sufoce...nici nu stiu ce sa ii mai fac.
Am citit si eu povestile voastre, chiar ca viata bate filmul, este incredibil prin ce ati trecut unele dintre voi, aveti tot respectul meu
Nu mi-a venit sa cred prin ce a trecut Hayat cu Razvan, dragul de el, stiam ca au fost probleme dar parca nici chiar asa, bine ca acum lucrurile s-au mai indreptat
Am vazut noile poze cu bebeii, absolut superbe toate, sunt nste minuni de copii toti, unul mai frumos ca altul.
Ionela, ma bucur mult ca ai avut parte de nasterea pe care ti-o doreai
Revin.



Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput