Strugurasi de sept-oct 2011 **02**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Am revenit
Nu mai stiu ce sa fac, am facut prostia incomensurabila sa nu punem centrala anul acesta, desi intentia a existat la un anumit moment.
Dau astia caldura ca nebunii, nu stiu ce au , nu avem robinet la calorifere pentru ca parca pana acum nu a fost asa problema, avem 26 de grade in casa. Ma tem pentru Mariuca, deja o tin in body cu maneca scurta si atat, deoamdata nu afacut bubite de caldura si nici nu a racit desi o scot zilnic afara, insa stiu ca nu e bine asa cald. Sa ne fie invatare de minte pentru la anul

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana mai avem un elefant , un catel , o omida
taica su le a pus nume la toate :
girafa rodica batzaita , catelusul chiupi cel tantalau , elefantul miky zburator , vacuta bety ametita , omida emil , ursuletul pufy etc
lui ii plac toate , le admira pe rand si rade la ele , cea mai mare trecere o are insa o nashpeta de zanganitoare care canta melodia de la pomul de craciun si licaresc trei luminite
am obs ca lui ii place tot ce zangane , fasaie , scoate zgomot
dar pe primul loc si fara nici o sansa de egalare sunt cele 3 tablouri de deasupra canapelei , este cu totul fascinat de ele
o sa pun poze cu ele sa le vedeti si voi

programul lui este cam asa :
se trezeste in jur de 7 , mananca , apoi are program de ras , vorbit , pedalat , gangurit , mai atipeste , mai plange , o tine asa pana pe la 10 cand mananca iar
de acum este f obosit si devine f smiorcait si agitat ,nimic nu i convine , abia il adorm si daca doarmne , doarme cam 30-40 min
la 12.30 maxim 13 , mananca iar , apoi ne imbracam si iesim afara cam o ora jumate - doua , poate si mai mult , depinde de vreme
acum doarme si el linistit si profund
pe la 15 - 15.30 mananca iar , iar agitat , bazait , mai atipeste 10-15min , mai sta etc
mananca iar in jur de 17 , acelasi program ca mai sus , apoi mai mananca pe la 19.30 -20 si acum incepe bazaiala in toata regula ce da in urlete si tipete
baie in jur de 21.30 ,cand ne dezbracam si ne pregatim de baie avem din nou program de ras si pedalat, dupa baie plans isteric , colici la greu , ar vrea sa manance dar nu poate , cum ia o gura de lapte incepe sa urle isteric si se zbate , da din picioare isi freaca mainile de durere ca un om mare
eu imbatranesc cate un an in momentele astea
mai mananca pe la 22.30-23 , uneori adoarme , alteori nu , ba sta cu ochi pe pereti , ba se smiorcaie asa aiurea
intr un final adoarme profund si se trezeste pe la 3-4 , mananca , adoarme iar , dar nu profund , ci asa cu frichineli si scrematuri
apoi se trezeste la 7 , mananca si o luam de la capat...

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

poze: https://picasaweb.google.com/108578660653110075445/BebeTudorPrimeleZile?authkey=Gv1sRgCMaSjPvZ-brpqgE


Mami fericita de http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png" target="_blank">Mihnea si de Tudor
http://mihneapuimic.blogspot.com/" target="_blank">blogul meu cu amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ce vorbarete fete ! Mi-a luat ceva timp sa recuperez.
Noi am fost in deplasare la bunici
In sfarsit am ajuns la calculator, bb doarme dus.
Am dat join la grup, am adaugat cateva poze si...vor mai urma.
Lali, eu alaptez. Dr. mi-a dat Cerazette sa iau pe perioada alaptarii, fara pauza. Dupa aia vreau sterilet

O zi frumoasa va doresc !
Ma duc ca grup sa va admir pozele

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Ionela ff fain.. ce baieti dulci are mami....

Mikka.. da de ce va certati si voi acuma? Eu la Ela ii dau sa pape cu perna sub cap (ma dor de la jumatatea spatelui) de pe la 1 luna.. nu se mai ineaca decat cand e ff flamanda , insa tuseste odata si gata..

Jade astia 2 sunt pe aceeasi lungime de unda...
Cam acelasi program il avem noi .. insa acu am invatat sa o prostesc sa adorarma pe la 11 sa bage somn de 3-4 h.. adica 7 -8 trezirea, pedalat , gangurit, ras.. la 10-11 papa, ca sa o adorm o scot in carucior si adoarme pana la 13-14, apoi papa in disperare, pana la 17 ne distram, apoi papam, apoi baga somn pana la 20 , apoi baita sau masaj, la 21-21.30 mananca cam 30 min, si apoi o pun in pat si adoarme, se trezeste la 3 si apoi la 7 (mai nou)
Si eu i-am botezat "prietenii"

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

ionela sunt super pozele, ma ales cea cu ambii baieti la sani e super , super tare!Filmuletele sunt extraordinare, Ce isi mai imbratiseaza Mihnea fratiorul si il pupa, e un dulce

jade faza pe care o povestesti tu dupa baie se petrece si la noi, exact, fata mea tipa cu sanul in gura pana se invineteste, mai ia o gura iar tipa, freaca mainile si picioarele intr-una si capul il suceste in toate partile, mie imi vine sa mor cand face asa. Eu am presupus ca e prea obosita...

sei ne certam pentru ca presupun ca suntem cam obositi amandoi, nu imi pot da seama, ori eu ii dau prea multa atentie fetei si prea putina lui, Mariuca plange si plange si plange si uneori este tare greu, s-a intamplat in unele momente sa ne acuzam unul pe altul ca nu reusim sa o linistim, el m-a jignit de cateva ori si asta m-a deranjat cel mai mult, i-am spus deja ca daca ma mai jigneste o sa vina intr-o zi acasa si nu ma mai gaseste.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

si la mine la fel face dupa baie. asa ca ma mulg si ii dau biba atunci :(

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Oanab, bine ai revenit mami. De unde citesti tu prospectul la vaccin?, as vrea si eu sa arunc o privire.

Sei, pai va rostogoliti. ca la plaja... pe o parte pe alta, pe spate, pe burtice
I-au trecut bubitele partial. EU spun k e ok. De dormit, asa si asa, dar imi mai lasa pauze :), noaptea asta a dormit chiar 5h, de obicei se trezea la 3-4h.

Mikka




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, ce program fain aveti.
Eu daca o scot pe Maia cand nu doarme strans afara revin in 5 minute :))). Ca incepe a urla de numa numa... :(
Azi pana la urma am iesit doar la balcon :(

Noi inca nu avem program :(



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna seara mamici,

vin la apelul Seidanei,

nu am cu ce ma lauda, irinush si jade zic ca ele au cei mai coliciosi copii....pai stati ca noi suntem primii, am obosit si fizic si psihic si sunt darimata....DAR ma readun, beau muuuult ceai de tot felul si mergem inainte.
Lera e o fetita cu caracter asa cum am mai scris si la odisee, obtine tot ce isi doreste, doar prin plinsu ei isteric mama cedeaza, dar las ca trecem noi de perioada asta.

Noi incontinuare regurgitam cind mai mult cind mai putin, imi spuneti si mie daca stiti mamicile cu experienta cit dureaza regurgitarea la copii, pina la ce virsta am sa stau si eu mai calma sa imi beau cafeaua linistita dimineata si nu la 12 cind nu mai pot de foame, inca mie frica sa o las sa doarma nespuravegheata
Kaka facem si noi rar, mai nou facem verzui e greu se screme de numa la fiecare besinuta, off nustiu ce nu ii ajuta nimika pu burtica, nu aveam prb de facut kk pina la 2 luni, dupa a inceput sa faca rar si mai consistent, diferita de culoarea cu care eram obisnuita.
Vineri am fost la oftalmolog ca mai avem urme de conjuctivita, lacrimeaza un ochisor si mai are si secretie galbuie uneori, vad ca deja in 3 zile ia disparut lacrimarea si puchinutii cu picaturile administrate de dr.
Eu nu cred in babisme, de cele mai multe ori ne dau peste cap de cit sa ne ajute, uite ca si eu nu cred ca copilul se cere botezat....si noi dupa botez am plins mai mult, ni sa schimbat vocea la plins, doamne ca mi se face rau pe lok cind o aud cum plinge asa....uneori isteric ca lesin linga ea.
Nu mai tin minte ce si cum ati scris ca eu chiar nu reusesc sa deschid PC sunt zile cind citesc seara pe la 1-2 pe diagonala macar sa stiu ce mai fac bebei vostri, insa de scris sunt frinta rau...
acum mi-a dat sotu 5 minute de forumeala, fetita nu sta cu el plinge si eu nu pot sa scriu si sa raspund, sper sa ma scuzati, cum ma reamenajezi cu Lera, atunci voi fi mult mai prezenta decit acum...insa nu ezit sa raspund daca cunosc, si sa va povestesc despre ce face fetita noastra. Noi nu mai tine capul sus atit de bine, de gingurit a uitat, acum are un tipat deosebit ca se sperie si ea cind il face
va pup pe toate si va doresc un sf de weekend cit mai relaxant

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput