Strugurasi de sept-oct 2011 **02**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza

la noi la colici merge mersul cu ea in brate si leganat in acelasi timp si bagat suzi in gurita ca sa o roada cand o doare burtica.
astfel nu urla incontinuu.
la noi perioada e 21-00. dar azi noaptea a avut pana la 00:30 si apoi a cascat okii la mine pana la 1:30. e a doua oara cand face asa. nush ce vede ea la fata mea :D

am luat un carusel. o gramada de bani. si are sonorul f tare. daca il pun seara sa doarma, o sperie.
asa si la voi?

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei,jade, ce curajoase sunteti..

eu vreausamai si profit un pic de avantajul de a avea un singur copil...mai ales ca nu ma ajuta nimeni cu printesa. jade, tie iti da unda verde asa repede dupa ceza?

Cu hemangimul nu imi fac probleme..exista laser, exista posibilitatea sa se remita spontan..deci nu e chiar asa neagra treaba.cum zicea si may...mi as fi dorit sa nu fie...dar daca este trebuie sa ma dau peste cap si sa fac tot ce imi sta in putinta sa scapam de el.

hemangiomul de pe frunte arata ca un M intors...cred ca asta e semn ca trebuie sa o strigam maria si nu ecaterina.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatza

ce fac mamicile si bebeii? sper ca de la bine-n sus
eu azi am o gramda de treaba, in primul rand tre sa fac suepr curatenie, ca m-am apucat de ieri dar nu ama vut timp sa termin, tre sa mergem si la cumparaturi si sa gatim fel de fel,ca maine e o sarbatoare la indi, si ma ba sa incerc niste prajituri indiene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

opaaaa, si patutul nostru are ace care mi-ati contagiat patutul bre¿¿ aseara de la 8 pana dupa 11 nu era chip s-o culc. Fata mea nu urla mai deloc, insa e in stare sa se foiasca si sa scanceasca 3-4 ore in sir, in special la inceputul serii sau dis de dimineata. Noroc cu mama, ca eu n-am mai linistit-o nici la tzatz, nici pe burta nici in brate nici nicicum.

Stiu c-ati mai vb, dar n-am retinut: ce inseamna caca verzuie la bebe alaptat¿ gugal zice. bebe supraalimentat sau bb infometat, deci, taman acu ca mananca la tzatz, eu nu mai stiu cat papa bebe...daca n-ar fi asa agitata nu m-ar fi pasat prea mult culoare cacalelilor, dar totusi, dar daca scancelile se trag de la ceva problemo stomacal¿¿¿

may eu am 2 carusele, unul cu muzica suava, iar celalalt fara muzica...se invarte doar. deocamdata l-am pus pe cel fara muzica..

am de pregatit mancarica pt maine pt 15 pers si copii, o binecuvantam pe Noa, apoi facem gratare in curte.Sper sa ne permita Noa sa facem de toate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

Neatza !
Dbunny mie asistenta mia spus ca caca verde se mai asociaza cu durerile de burtica si daca spui ca e agitata poate aia e
sau Ionela mai zice poa sa fie ceva ce ai papat tu verde
Eu pana acum vad ca sa aplicat teroria cu durutul de burtica mia facut kk verde doar dupa o serie serioasa de crampe noi nu am avut colici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

Hellena, si la puiul meu is se vad oasele mai proeminente, eu nici nu m-am gandit ca e problema cum zice si sei cu timpul bebelusilorli se formeaza frumos capul

Sei, eu as vrea doi ani sa fie diferenta intre ei... sa vedem acum
O sa ma uit pe prima pagina sa vad linkul cu detalii despre depunerea dosarulul

Merg sa-i dau papa la micut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

may3... ei tot e bine ca vrea suzi... macar asa se mai calmeaza , dar amea nu vrea nimic... nici suzi, nici biberon... deci eu nu plec fara ea nicaieri,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

may , are vreun efect saculetul cu samburi ?
ma duc acum la targ , poate iau si eu
si la noi suzi e de baza , nu stiu ce m as face fara ea

lali multumim

helena si T are dealuri prin cap

oana da , dr mi a dat unda verde la un an de la nastere
eee...dar mai e pana atunci , cine stie , poate ma razgandesc

seidana eu m am hotarat sa bag dosarul pt 2 ani
sigur nu voi sta atat , dar sa fie acolo pt orice eventualitate
este exclus sa semene cu soacra ta o asa papusica gingasa
si eu m as enerva daca mi ar zice cineva asa

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

jade, inca nu mi am dat seama. aseara a fost prima data cand i l-am pus ca au fost cam neseriosi aia si mi-a intarziat comanda. abia ieri mi au venit.

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Si Maia are dealuri in cap . Pediatru a spus ca asa e normal

Mergi la inceput