Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (71)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata...

Azaz..la mine am intrebat la serviciu si chiar daca lucrez 6 ore voi fi platita ca pt 8 ore.Problema cu overtimeul o am si eu..clar si eu voi sta,dar prefer sa stau de luni-joi si sa stau vinerea acasa..Astea sunt inca planuri,sa vedem ce va zice si sefa mea!!!

Somleac si mie imi era teama de mama si simteam ca nu pot comunica cu ea.Am luat 7 in teza la mate si nu i-am spus de teama..ea fiind cadru didactic la aceeasi scoala iti dai seama ce penibil s-a simtit cd i-a zis profa......Pot spune ca pana m-am maturizat am avut o relatie mai tensionata dar acum ne intelegem super!!!Si mi-a prins tare bine severitatea ei...
Si eu consider ca tu ai procedat corect..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi!

somleac nu mai fi suparata...e bine ca totusi ti-a spus cum ar dori sa fie relatia dintre voi si in masura in care se poate va adaptati la "reteta"...in ceea ce o priveste pe mama colegei...fiecare isi creste copilul cum considera ca e mai bine...dar sa incurajezi copiii altora in conditiile in care parintii lor ar avea alta parere...
cred ca o discutie intre tine si daria ar prinde bine...sa spuneti fiecare ce asteptari aveti una de la alta si sa cautati o cale de mijloc, sa fie bine pentru amandoua

sper ca nu te-am suparat cu ce am scris



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

lalely - bubitele lui david pot fi de la ceva ce a mancat.am patit si eu si au trecut de la sine fara sa facem nimic

ce o fi patit strumph???

la multi ani petra de cami!sa fii sanatoasa, mancacioasa si cuminte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

La multi ani Petra, sa fii sanatoasa, voioasa si mancacioasa!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

La multi ani Petra, sa fii sanatoasa, voioasa si mancacioasa!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011



La multi ani si din partea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Catank incearca sa ii dai cate un fruct sa vezi pe care il papa mai bine, iar daca asa ii dadeaimcombina mai multe fructe, poate vrea sa simta un alt gust. Felicitari pt cumpararea hainutelor pt finuti

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Catank incearca sa ii dai cate un fruct sa vezi pe care il papa mai bine, iar daca asa ii dadeaimcombina mai multe fructe, poate vrea sa simta un alt gust. Felicitari pt cumpararea hainutelor pt finuti

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011



Da, ai dreptate. Numai combinat i-am dat pina acum...hmmm, avea zile cind papa si 80-100 chiar. Mda...trebuie sa incerc, ...
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Fetelor multumesc mult. Nu ma supara nici o parere, ba din contra de abia am asteptat parerile voastre pentru ca de multe ori un altul neimplicat emotional vede mai bine rezolvarea problemei.

Catank incearca sa-i schimbi consistenta poate asta nu-i mai place.

La multi ani Petra de Cami, sa cresti mare si fericita in familia ta frumoasa.

Si la multi ani si lui Arsenie ca am uitat sa-l felicit.

De fapt eu mai tot timpul uit de sarbatoriti si imi cer scuze ca mai tot timpul sunt pe fuga.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

am reusit sa dau comanda de stemer. Ieri nu m-a lasat..nu stiu ce se intimpla. Dupa ce completam datele imi dadea eroare
Acum am reusit! am luat acelasi model ca al tau mandreeac si happynes. E mai ieftin, dar daca tot i-ati facut atita reclama, am mers pe mina voastra sa am in cine arunca cu rosii AM GLUMIT!!!
Imi facea cu ochiu si modelul madutzeidar,...dar...pina ii scriiam lu'Mosu... Si un model postat de miki mi-a placut dar am ales ce voi aveti deja. Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

somleac , iubita, eu cred citind printre randuri ca ea incearca de fapt sa-ti ceara atentie, timp.....cu mama Roxanei.... hmmm , nu stiu ce sa zic , se cam baga tanti , iar faza cu parintii-prieteni am inteles ca nu e recomandata de psihologi...
Eu iti spun din punctul Dariei de vedere, ca fosta tocilara ce ma aflu, ca si pe mine ma deranja cand imi zicea mama dc ai luat nota asta(de obicei era 8?),.... poate a fost o chestie colectiva... a dat 5 la mai multi pt ca...noua ne-a dat asa nota ca n-am raspuns la o intrebare din teme la romana vreo 20 de copii.
Si mama a fost mai severa desi era afectuasa, si de comunicat am comunicat greu mereu...si eu ma intelegeam mai bine cu alte doamne de varsta ei..., dar o iubesc mult si intotdeauna i-am cautat aprobarea ...
Nu fi suparata, bucura-te ca ti-a zis, putea sa tina in ea...si sa se indeparteze si daca te vede abatuta spune-i dc esti...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput