Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (71)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, poate nu a stiut mama soacra..mosii de toamna sunt in prima sambata a lunii noiembrie.

yasmi, mai vreau sa dau jos minim 5-6 kg, maxim 10 sa vedem cat reusesc pana de sarbatori, cand o sa fac pauza si am sa reiau in ianuarie. de ziua Catalinei vreau sa fiu manechin dar fara abdomene nu cred ca-mi iese

azi fata mea a stat numai pe jos langa cristi si nici nu i-am auzit gurita. Daca o las sa faca ce vrea nici nu am treaba cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, mult succes!! hai ca esti o ambitioasa si ce iti propui iti iese!!
buburuzele tale cata si cristinelu'!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Ioana inca doarme, este nemincata de la 11...cred ca trebuie sa fac schimb de pahare de la 180 sa trec pe 240.Macar sa-l manince pe acesta. Il am la incalzit deja...buna inventia cu incalzitorul de biberoane. Tare comod.

Sunt suparata pe voi, tot sariti peste intrebarea mea
In conditiile in care maninca I cantitatile pe care le-am mentionat mai devreme, oare sa incep sa-i dau iaurt la ora 17?
Ce parere aveti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank poti incerca macar sa vezi cum ii place si cum accepta! are 8 luni deja!! nu vad de ce nu i-ai da iaurtelul! au si ei zile si zile cu pofta mai mare sau mai mica de papa.....


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce bine este sa iti doarma copilasii cate 3 ore....sa ti se rupa de vasele de spalat si sa stai creanga pe net oricum vasele nu pleaca niciunde.. tot pe mine ma asteapta


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cred ca de maine incep sa o mai raresc cu forumul....ca o data intrata la barfa greu ma mai las


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

madutzade mosii de vara noi stim, vase impartite, udat morminte, etc...dar cu mosii de iarna, nici in anii precedenti nu-mi amintesc sa fi facut ceva. Si nici prietena mamei soacre nu, mai ales ca e preoteasa. Cine stie?
bb_yasmiacum nu ma pot misca ca doarme I, cind se trezeste papa si plecam la un tirg sa cumparam brinza de burduf, ...mai pe seara poate, oricum trebuie sa le caut bine in arhiva. Si nu garantez nici calitatea lor, ...sunt scanate, na...moda veche acum 14-16 aniDar voi cauta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

catank poti incerca macar sa vezi cum ii place si cum accepta! are 8 luni deja!! nu vad de ce nu i-ai da iaurtelul! au si ei zile si zile cu pofta mai mare sau mai mica de papa.....


mamica implinita cu 2 comori !!



are 7, implinite pe 1. Nu am introdus inca carnita, nici ou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

upss nu stiu ce am calculat eu.....


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Ioana inca doarme, este nemincata de la 11...cred ca trebuie sa fac schimb de pahare de la 180 sa trec pe 240.Macar sa-l manince pe acesta. Il am la incalzit deja...buna inventia cu incalzitorul de biberoane. Tare comod.

Sunt suparata pe voi, tot sariti peste intrebarea mea
In conditiile in care maninca I cantitatile pe care le-am mentionat mai devreme, oare sa incep sa-i dau iaurt la ora 17?
Ce parere aveti?



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







catank, nu fi suparata nu conteaza cat mananca la restul meselor. E destul de mare sa poata papa iaurt. Am mai spus ca dr mi-a recomandat sa-l bag la 5 luni si jumatate-6 luni, fara legatura cu cant de mancare la restul meselor. Eu l-am bagat putin dupa 6 luni.

Mergi la inceput