Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (71)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

La multi ani Miki, sa ai parte in viata numai de lucruri minunate, si sa ai credinta, putere si intelepciune toata viata!

LA MULTI ANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

a papat juniorul meu azi ceva de speriat...lapte dimi 240ml.....fructele 240 gr....supica de gaina de casa si cu taitei 200 gr

happy, multumesc frumos de link. merg sa il studiez!!!

cris, si tipa la care ma faceam eu (de cand am nascut a doua oara am cam rarit-o si m am cam facut singura ) tot cu wella prof ma facea blond superrrr fara decolorare!!

ioanna, nu este suparata iasmi ca nu mai are broscutele!!!





mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy, o fi nu o fi marketing cu l'oreal,wella dar sigur este mai de calitate decat locolor, londa, geroccosen...etc..etc...

delia, e rau la gust ceaiul de urzica??? momentan am amanat-o din nou pe maine....azi iarasi am mancat la "magarii" iar acum am in fata o cioco cu caramel

mada bravo pt kg in minus!!! cat ,mai vrei sa dai jos???

dya cand erai mai tinerica?? pai cati ani ai mami??? mai mult de 24 de ani nu cred ca ai, nu??



si tot de vopsele...citisem undeva ca nu amoniacul este problema...ci apa oxigenata, ea deschida culoarea parului!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

bb_yasmi e baiat mare deja, ii trebe papa multa si buna. A micat si I cam 60 de fructe astazi... acum astept sa se trezesca si sa pape piure, i-am pregatit 180, parca vad ca vrea 240, ieri mi-a mincat doar 10 linguri

ailedmultumesc mami, ma bucur ca va plac si voua hainutele. Le-am luat din Tirgoviste, este un magazin mai dragut...singurul gasit de mine cumva vis-a-vis de piata 1 mai, happynes cred ca stie, nu stiu cum se numeste. Sunt lucruri frumoase, dar cam piperate. Am dat pe o caciulia si un fular ptr I 1 mil, dar sunt de calitate, moi...mi-au placut. Sunt convinsa ca in bucuresti sau pitesti gaseam poate ceva mult mai vesel si de ce nu mai ieftin.... dar asta e situatia. Vazut-placut-luat! Cam asta e stilul meu, nu e sanatos dar...na
roxydaca ma stradui, caut pe niste cd foto cu mine blonda, bruna si roscata din anii precedenti...poate gasesc, oricum, ...nu ma recunosti
Viata de sportiv m-a facut sa fiu libertina, nestatornica...acum aveam parul lung, acum tuns periuta... ba blond, ba unghii verzi...ba bruneta, ba unghii rosii ca focul. Acum sunt tare cuminte, si culmea...imi cunosc sotul de la 14 ani, am copilarit impreuna, imi stie toate toanele, ...cind aveam unghii verzi ma alinta reptila, apoi ...tomata (ptr ca eram roscata)etc...diverse. Acum, vb ta, ''nu mai dansez pe mese''(eu nu dansam ) ma facui fata de casa dupa 12 ani de maritis...acus 13
Ehee..ce vremuri, deplasari in toata lumea, competitii, emotii, lacrimi, munca, transpiratie.......nu as schimba nimic din toate acestea. Toate se intimpla cu un scop!

Mai doream sa scriu cuiva, ceva...dar oare ce? Amintirile m-au tulburat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

daaaa catank tare as vrea sa te vad si eu in poze!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

catank, au fost mosii de toamna si se face pomana pt toti mortii

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


dar eu de ce nu am stiut oare? La mama soacra nu am vazut nici o miscare in acest sens
hmmmmm, ....Multumesc Madutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi


catank, dar daca iti spun ca eu folosesc DOAR rimel si creion negru aproape zilnic si atat!!!! stii cumva un remediu naturist pt regenerarea parului???stiu clasicul ulei de ricin+ulei de masline+vit A etc.

Te cred, esti tinara si frumoasa, de ce te-ai face ca un pom de craciun? Arati superb naturala..am vazut eu in poze, ca dehhh am ochiu format . Deci, te cred si f bine faci!

Legat de regenerarea parului, nu stiu ce sfaturi sa-ti dau in afara de cele mentionate de tine. Eu in general transpir f tare la cap....deci parul meu vara e vesnic ud...cind eram sportiva, faceam 3 dusuri pe zi si tot atitea spalari pe par ptr ca oricum era ffffff ud, tot. Acum la 2 zile il spal, altfel nu am suport. Nu este gras deloc, arata ok, dar ...asa l-am invatat.
Oricum, conteaza si alimentatia f mult ptr a avea un par sanatos..si nu numai. Ia mai lasa prostioarele si pune mina si maninca sanatos.
ok? promiti?


mamica implinita cu 2 comori !!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

happy..ce case...ce desing-uri cat open space fff frumos!!!! de vis!!

delia, , ioanna , multumim de comentarii!

strumf.....ai plecat in concediu in tarile calde????


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Catank nici eu nu prea m-am protejat la viata mea (ochelari buni, palarii) si la ce verge am pe burta, e clar ca nu am pielea ok...am inceput sa am si eu riduri...dar ce sa facem, e deja si varstaLa vara imi iau si eu niste ochelari fitzosi, na sa am o scuza. STai tu linistita ca esti frumoasa tare si nu-ti trebuie nici o crema.
Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Ehe...esti tu draguta, si mai ales ca din pozele postate de mine nu se observa. Dar nu sunt ok crede-ma! Dar asta e..vb ta, imi iau si eu o pereche de ochelari fitzosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank hai cu pozele alea o data ca sunt curioasa daa..cred ca un prim pas in regenerarea parului il voi face prin renuntarea la blond.

pisuc, voi pe unde va plimbariti??

deea...ai uitat de noi?????????

ufff cate fete dragi nu au mai dat nici un semn!!!!! haideti fetelor!! macar salutati!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput