Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(99)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Neata!

Nu am mai reusit sa intru de doua zile... am tot alergat. Vineri la intalnire cu o prietena, ieri am fost la aqua gym de dimineata si cand am ajuns acasa m-am apucat de trebaluit. Am terminat seara la 6-7. L-am lasat pe sot sa-l culce pe Tudor. Dupa ce a incercat toate metodele, l-a bagat in Mei tai si cica inainte sa termine de legat, Tudor deja adormise

Zumzu, venim la ce ora hotarasti tu. Noi cam dormim la ora aia, dar nu-i problema, ca il pun in mei tai si doarme acolo. sper.... vedem..,ne orientam

Roxx, nu eram noi cu scriningul la ochi. Dar ne gandim si noi ca ar cam trebui sa-l facem.

cam atata. Astept sa se coaca painica si sa mancam si noi. Nu mai aveam paine si cum ne era lene sa iesim din casa, am bagat o painica la masina. Mai sunt 5 minute si e gata. Miroase tare bine.

Dupa amiaza cred ca iesim putin prin parc, mergem si noi la Targul brancovenesc bucovenesc din IOR, ca am visat asta noapte ca eram acolo si mancam paine unsa cu o crema de nuca si supa de ceapa caramelizata. arata tare bine in vis. ma duc sa vad ce gasesc la astia. Probabil ca nu ce am visat eu

Azi nu cred ca mai ajung la sala, maine seara de acum.

Va pup si weekend placut! sanatate puiutilor bolnaviori!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

buna

Roxx si Stefan mai strange din ochi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

buna gagici!

Magnetism;maica!!!!!!!de ce nu ne faci tu niste poze cu before si after WELEDA?????

Ocsanica;se pare ca blondinele acelea frumoase le voi vedea doar pe youtube..Mama pleaca inapoi pe miercuri..joi este spectacolul..n-am cu cine sa-mi las puiutii..Mi-ar fi placut sa merg

Roxx;cum stati cu temperatura CATALINEI?

Suntem la tara..la socrii

Irinuka;cate scrii despre organul acela important

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Pup fetele!

Catalina a avut 38.7 aseara, i-am dat nurofen inainte de culcare si de atunci a fost ok. NU i-am mai dat nimic. Dimineata avea 36.5..Om fi scapat?In continuare, fara alte simptome...

SIMO, ce sa explic, bre? nush despre ce vorbesti, n-am vazut, n-am auzit io vreau sa raman intacta, nah, asa ca de-au tac chitic!
(zic doar sa te lasi de mutat mobila si sa-ti vezi de treburi mai...placute in continuare, care sigur nu provoaca astfel de traumatisme...nu, nu ma refer la ceva anume, zic asa...)

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Tunde dar de ce sunt asa de ieftine?si de ce doar produsele astea?(astea sunt intrebarile lu' barbatu meo), am retinut ca e farm de-aia Caritas, dar chiar asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

Pup fetele!

SIMO, ce sa explic, bre? nush despre ce vorbesti, n-am vazut, n-am auzit io vreau sa raman intacta, nah, asa ca de-au tac chitic!
(zic doar sa te lasi de mutat mobila si sa-ti vezi de treburi mai...placute in continuare, care sigur nu provoaca astfel de traumatisme...nu, nu ma refer la ceva anume, zic asa...)

_



Ahaaaa...am inteles bre




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Tot m-am tinut sa va zic si am uitat,in special pentru fetele din zona,Loutzy,Zumzu,Magnetism,Shubu.
de asta vara se face un targ eco aci langa mine, de joi pana vineri. ''vara asta mancam sanatos'' se numeste..are sigla lu tanti Udrea pe el.
sunt numai tarani si maramuresence din alea cu fuste largi si chiloti creti (am vazut si chilotii cand batea vantul si le-au urcat poalele in cap).
e pe prelungirea ghencea,aproape de iesirea din Bucuresti,dupa ansamblul Primavara tot inainte vreo 300m,pe dreapta.
au dulceata si compot fara zahar,diverse mezeluri,branzeturi,fructe,legume..
am luat o data dulceata de prune fara zahar si mi-a placut.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

ce linite pe aici...si nici nu e frumos afara...dar e dumunica...tatii pe acasa...e normal. al meu doarme, ca intra de noapte
bebelusi si al meu are wheezing...de mult timp ,cam de pe la 2-3 luni, chiar si cand imi doarmea toata noaptea fara treziri tot avea wheezing-ul acela ziua.mai ales dupa masa. d'aia eu cred ca e reflux sigur , nu intoleranta. si sper sa fie asa . mie mi-e frica sa nu fie amandoua ...
roxx bine ca a trecut febra si nu a fost nimic ... ma asteptam sa fie vreo bazaconie de la febra aia asa mare.
bebelu ma bucur tare ca buba nu are rahitism !!! bravo, sa fie sanatoase sa creasca maaaaaaare si din ce in ce mai frumoasa.
irinuka tare rau de tot



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Simo, eu ii dau Irinei magiun de prune de Topoloveni, ii place la nebunie, se gaseste prin plafaruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

missmj, pai din cate am inteles se poate declansa refluxul de intoleranta. Eu i-am facut radiografie si am aflat ca are reflux, dar din cate stiu eu sunt si metodemai simple de a afla. Ceva cu bariu....Eu i am facut ca era suspecta ca a inghitit ceva, si uite asa am aflat ca altfel nu ii faceam, desi eu banuiam de mult ca are reflux. Din cate imi spui tu si voi aveti sigur reflux. Eu ii dau si ventolin acum

Mergi la inceput