Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(99)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

la fete!!!

Ieri am muncit pe branci, dupa targul ala,a facut sarmale, am tras o tura la metro, und eam gasit o oferta buna la pampers (la 3 baxuri venea ceva mai puitn de 1 leu/buc, la 4+), noi trecem la 4+ , mai era o oferta buna si ffffff variata la jucarii (abia astept sa craesca Ana, sa-i iau - Doamne ajuta s aam cu ce!!- bucatoarioara!) si cu reducere ieri si azi la TVA , adicanu-l plateai, 24% e o red importanta, acu ma oftic ca n-am luat jucarii de Mos Nicolae&Craciun.

Asa, acasa hranit pui, smotruit bucatarie si cand ziceam si eu "hop!" pac il pocneste pe Robert o febra de aia,c a-n filmele de groaza, ardeaaa...se vaita ca-l dor toate, ca-i e cald...termometrul de fructe a murit la baterie, in fund nu m-a lasat, i-am dat nurofen si l-am culcat...toata noaptea a ars, spre dimineata s-a racorit si a dormit f bine. Deci, Roxx parca are acelasi virus ca si Catalina! Apropo, cum mai e puica?

Pupicei, o duminica frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Neata si multam mult de cafa!

A dormit fiica-mea pana la 8, sunt fresh. Acu doarme iar...recupereaza.

o zi frumoasa!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

sarumana de cafea

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatza shi de la noi!!!

Lori eu am comandat deja bucatarioara , am gasit una completa cu 120 ron, shi inca cateva chestii de pe un site, asta va fi de Mos Nicolae, ,la cel mare i-am luat tot felul de cutii cu gelarti shi alte prostii de-astea , una de facut magneti , une de facut abtibilduri, acum le-am dus la apartamentul cel vechi ca sa nu le depisteze ca se plictiseste tare repede de ele. Acum ma omoara ca vrea un Garfield urias ma omoara cu asta , shi nu gasesc.

De la ce a fcut asa febra mare? Inexplicabil.
Al meu umbla cu niste muci dar stiu sigur ca e de la inghetata e nelipsita inghetata din meniu, nu mananca vara atata cat mananca iarna.

Carmen era destul de mare hemangiomul, bine ca s-a dus naibii sa nu il mai chinuie pe copilas.Cum sunteti cu vindecarea?

Tunde am vrut sa-ti scriu de 1000 de ori treaba asta ca is minunate cremele de la tine shi serul ala e super bun .
Azi mergem la Terra park se mai baga careva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Missmj, noi nu vomitam deloc, noaptea se trezeste si ea tipand si adoarme la loc cu suzeta (rar), sau cu lapte, drept dovada ca ea nu doarme toata noaptea, mananca in cel mai fericit caz la 5, iar in ultimul timp pe la 2 si apoi la 6.30, cam asa. Ea in schimb are whizzing (nu stiu daca am scris corect). A avut o data asta vara insotit de muci, nu mai scapam de el (nu era astm sau bronsiolita), si acum a revenit. Intre timp eu nu i-am dat lactate deloc, in afara de laptele praf, acum am inceput iar sa ii bag lactate si coincidenta sau nu a facut iar treaba asta , deci si la noi e legat de lactate. Eu ii dau un plic de nexium pe zi, dimineata la prima ora. Pe mine m-a intrebat medicul daca e agitata, ea e energica, agitata nu cred ca este, nici nu stiu, si a zis ca daca e agitata sa ii dau Alinan Kids. Uff, asa m-am saturat si de mucii astia, nu mai scapam de ei de 3 saptamani, si cica si astia au legatura cu refluxul

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Angie bratara intarzie un pic, nu am reusit sa o pun decat vineri, din cauza ca nu a avut cine sa mearga la posta

Tunde second nu e indicat, ca nu stii prin ce evenimente a trecut, si nu e sigur



PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Sa va mai destindeti putin:


Organul sexual masculin solicita o crestere salariala din urmatoarele motive:
1. trebuie sa lucreze din greu
2. lucreaza la mare adancime
3. trebuie sa lucreze cu capul in jos
4. nu are ventilatzie sau aer conditzionat la locul de munca
5. trebuie sa lucreze intr-un mediu cu umiditate mare
6. lucreaza la temperaturi inalte
7. nu are weekend-uri si nici vacantze
8. nu are liber daca presteaza ore suplimentare
9. poate contacta boli profesionale.

Cererea i-a fost refuzata din urmatoarele motive:
1. nu munceste 8 ore neintrerupt
2. nu satisface toate cererile
3. nu are studii
4. dupa o scurta perioada de activitate, adoarme la lucru
5. nu dovedeste fidelitate fatza de locul de munca
6. iese la pensie prea devreme
7. nu lasa locul de munca curat dupa ce termina treaba



**** Tipurile de salarii din Romania:
~Salariul Ceapa: il vezi, il iei in mana si iti dau lacrimile. ~Salariul Nenorocit: nu te ajuta la nimic, doar te face sa suferi, insa nu poti trai fara el.
~Salariul Dietetic: te face sa mananci din ce in ce mai putin. ... ~Salariul Ateu: te indoiesti de existenta lui.
~Salariul Magic: face cateva miscari si dispare.
~Salariul Furtuna: nu stii cand o sa apara si nici cat o sa tina. ~Salariul Umor Negru: razi ca sa nu plangi.
~Salariul Prezervativ: iti taie pofta.
~Salariul Impotent: atunci cand ai mai multa nevoie te dezamageste. ~Salariul Menstruatie: vine o data pe luna si tine 4 zile.


Lori pupicuti la Robertel, sa fie bine! Ce ciudatenie si cu febra asta fara alte simptome...


Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Irina bune, bune!!!
da, vad ca iar s-a pleostit, lui ii citesc iemdiat in ochi raul, dimineata era super fresh, a mancat oua de prepelita fierte, lapte cu miere...acum iar pleostit! I-am mai dat o doza de nurofen si acum, ca-n reclama aia ...we wait!

Magne nu am idee [inca] ce-o fi, doar ca sigur e de la gradi!! Eu nu cred in inghetate si alte chestii, virusi si virusi, eu pe astia dau vina (oricum, Robert nu papa inghetata). Bucatarioara nu i-as lua-o acum nici picata cu ceara, vreau s-o constientizeze, sa se joace...hihihihi, sa ne jucam...abia astept...deocamdata doar ar roade la ea. Ma gandesc la jucarii tot din gama lamaze pt ea anul asta. Vedem...
Sanatate puiului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

neata si de la noi

Doamne cat ati mai putut scrie credeti ca am retinut ceva dintr-un cap jumate??? nuuu

nati e bine, am fost vineri la control.8750g la 10 luni..a scazut de cand cu mucii si dintii care nu au lasat-o samanance.cu o sapt jumate inainte avea 9200g. asta e..sanatoasa sa fie
inca ne mai chinuie niste muci care s-au cuibarit bine. ieri a inceput sa behaie ca magaru. i-am dat eurespal mai rau facea. asa ca i-am bagat stodal si s-a linistit. sper sa fi fost doar atat. de asera nu a mai tusit.
rahitism nu are toate analizele ff bune.
vineri a stat singurica in picioare vreo 30 de sec. cu mainile in sus si incerca sa-si gaseasca echilibru.

aseara m-a luat si pe mine raceala. adica nasu mom.am inceput sa iau oscilo si mi-e mai bine un pic.

in rest..nimic nou sub soare.

aa

Angi multi ani fericiti impreuna. sunteti o familie superba, iar micutul buburuz e demential. mor de dragu lui

sanatate multa buburuzelor bolnavioare

si mai vroiam sa zic multe, dar mi-au fugit ideile
revin pe parcurs
o duminica frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza.
Urat afara, ba e soare, ba se inoureaza. Acu iar e intunecat.
Magnetism am fi mers noi, dar din lipsa de bani stam cuminti in casa. Acolo fara 50 lei nu poti intra.

Sanatate multa puiutilor bolnavi, sa scape repede de febra, muci si alte alea.

Legat de cadou pt Craciun, noi i-am luat lui Stef o masuta de la Chicco cu trenulet.

Pupicei si o duminica placuta.

Sa nu uit azi schimbam prefixul, facem 10 luni.

Mergi la inceput