Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(99)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

DOLORESS sa stii ca eu cred doar putin in treaba asta cu astrele... se poate, da! dar cred ca ulterior influenteaza la fel de mult mediul(parinti, scoala, prieteni, etc) in care creste persoana respectiva si experientele de viata pe care le are. Dar este cumva nu stiu cum sa-ti spun curiozitate, cand intalnesti pe cineva nascut in aceeasi zi cu tine, tocmai pentru ca vine in minte exact asta, comparatia; oare e la fel, cum vede lucrurile, cum simte, etc...
Edit ca am uitat.... uite sotul meu si cu mine suntem din acelasi an si aceeasi zi, doar luna difera, el fiind cu 2 luni mai "mare" si totusi.... suntem diferiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

DA, LORI numai la asta ma gandesc, sa se adevereasca odata! Tu stii ce mult astept eu plecarea asta... si de atunci situatia inloc sa mearga in sus, merge tot mai jos, tot mai jos! vorba cantecului, numai ca pe dos. las, nu-i bai, o sa vina soare si pe strada mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

aditza ai pm !

I-am dat prima doza de stodal azi-dim pe la 8 si nu a mai tusit deloc ! trebuie s aii mai dau acum,ideea e ca nu mai stiu cat zile se dadea ca nu pot s aii dua odata si gata. mi s epare ca 3 zile...fetelor care ati dat stodal, help ca dr mea nu raspunde !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

SIMO, moamaaa, nu m-am gandit...de la aia cu sexul zilnic ti s-o fi tras? Pfiuuu, mi s-a facut frica, nu mai zic nimica-nimicutza pe tema asa! [emoticon care isi pune fermoar la gura]




aha...deci ai grija cand mai spui la fete din astea

Edi a facut febra intre 38.6 -39.4 cu o zi inainte si in noaptea in care au spart dintii.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

seara buna!

Mai, Simo, m-am gandit eu ca e vb de ceva probleme de sanatate de ne-ai lasat in paragina 2 zile...hm, eu iau o jordie, mai strang cateva fete si venim sa-ti explicam mai bine daca nu-ntelegi!
Sa te faci bine repede si sa ai mai multa grija de tine!

Eu nu am avut apa 2 zile mari si late...am crezut ca-nnebunesc, e oribil.Mi-a venit cojocelul de pe bazar, e super fain, mai sport asa, ma bucur ca l-am luat.Azi m-am suparat pe matza ca mi-a dat mancarea inapoi printre dinti, a mancat numai 100-150 gr, lapte papa abia 400 ml in 24 de ore, cum sa se ingrse? Am pus-o intr-o sacosa si am cantarit-o cu cantarul de bucatarie: 8.200 gr la 8 luni jumate, deci 200 gr intr-o luna...putin. Eh, sanatoasa sa fie.

Suflet pereche... cred ca exista si mai cred ca poate sa nu fie sotul, poti sa nu-l intalnesti toata viata. Nici la noi nu e dragoste cu nabadai, n-a fost niciodata in schimb ne completam, ne citim gandurile desi suntem total diferiti: eu calma-el agitat, eu calculata-el pripit, el nu vede solutiile simple si complica totul- eu simplific totul, mie-mi place caimacul de la lapte - el nu-l suporta nici sa-l vada, el se enerveaza repede si-i trece repede-eu ma enervez greu si-mi trece greu, etc. E sprijinul meu si-l iubesc cu calm si cu tihna.

Multa sanatate la bebei si mamici!
La multe lunite sarbatoritilor zilei!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Monika nu te stresa de greutate ca e ok. De acum nu mai iau cate 1kg pe luna, ci in jur de 250g. Eu ce sa mai zic, ca Stef s-a nascut cu 3700g si acum are abia 8700g(la aproape 10luni).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

eu ca sa mai zic...s-a nascut cu 3300 si are acum 7800 la aproape 10 luni ! dar, e voios toata ziua, cu tot cu operatialui, refluxul si/sau intoleranta lui ...

bai ca sa vedeti ce inseamna creierul noastru. acum 1-2 luni mi se parea ca nu prea mai am lapte, parca aveam sanii mai goi , mai imi zicea si socrela, mai si sotul , ca nu se satura. incepusem sa cred ii dadeam de cele mai multe ori lp seara inainte de culcare. in serile cand nu ii dadeam lp gaseam pampersul cu 1-2 pipi, cand ii dadeam lp era pliiiin. acum de doua zile de cand nu ii mai dau lp si stiu ca trebuie sa am lapte in titi pt el...gasesc scutecul fuuul . si am niste sani super plini si el trage mult si se aude ca lumea cum inghite. deci ... ce poate face creierasul nostru !!! cat noroc pe mine cu titi si stau si asculat incolo si incoace la toata lumea ca nu am lapte , bla bla bla !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui missmj

eu ca sa mai zic...s-a nascut cu 3300 si are acum 7800 la aproape 10 luni ! dar, e voios toata ziua, cu tot cu operatialui, refluxul si/sau intoleranta lui ...

bai ca sa vedeti ce inseamna creierul noastru. acum 1-2 luni mi se parea ca nu prea mai am lapte, parca aveam sanii mai goi , mai imi zicea si socrela, mai si sotul , ca nu se satura. incepusem sa cred ii dadeam de cele mai multe ori lp seara inainte de culcare. in serile cand nu ii dadeam lp gaseam pampersul cu 1-2 pipi, cand ii dadeam lp era pliiiin. acum de doua zile de cand nu ii mai dau lp si stiu ca trebuie sa am lapte in titi pt el...gasesc scutecul fuuul . si am niste sani super plini si el trage mult si se aude ca lumea cum inghite. deci ... ce poate face creierasul nostru !!! cat noroc pe mine cu titi si stau si asculat incolo si incoace la toata lumea ca nu am lapte , bla bla bla !!

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


Am patit si eu asa(sa mi se para ca nu am laptic). Cel putin de cand mi-a venit cm-ul, zilele alea se simte clar ca e mai putin, dar stef isi vede de papa lui acolo. Eu ii dau lp cu cereale seara(cu lingurita, ca biberonul nu-i mai place) si nici nu mai adoarme la tzitzi(deobicei si fara suzy)(CRA-CRA-CRA!!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

carmen citesc indata stodal 3 zile se da eu asa stiu

vb de kg ? eheee dc tot va plangeti eu ce naiba sa mai zic???????? cand copilul meu s.a nascut cu 3180 si acum are 6900? la app 10 luni !!!!! ma ia groaza ! DAR ma linistesc ca este sanatos , in afara de prb cu colonul iritabil , am facut multe analize , e vioi , atent , energic si face destule pt varsta lui . Azi in parc am vz o fetita imi parea mica , slabutza si totusi avea destui dinti , am intreb cat are si din vb in vb cu bunica am aflat ca fetita era de.o seama cu fimiu , avea 6500 kg , au fost la multi dr cu ea , papa san si nu are nici o prb ....asa este ea. Sincer va zic sunt mai linistita ..asa este el si nu am ce.i face !
ASA ca Nu va mai plangeti de ei ca sunt ffff bine asa cum sunt ! IMP e sanatatea .

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

carmen ai pm

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput