Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Tigruta, ma omori. De unde fac eu rost de slanina acum? Neaparat mananc diseara de pe undeva. Imi trimiteti si mie parola, va rog?
Am baut o gura de cafea, fug la munca... Of...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Titi, ai putea sa-i cumperi o iconita pentru bebe, daca parintii sunt ortodocsi sau o rama foto draguta.
LE: am vazut ca deja ai cumparat album foto, deci nu mai merge si rama. Poate o zornaitoare, ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Hai mai Aever ca sigur ai si tu poze frumoase..eu am pus ce poze aveam in calculator..alea sunt de prin iulie..
Anita chiar n-am vrut sa fac pofte, imi pare rau..dar si eu tot de la magazin am cumparat-o desi o prefer pe cea de casa..
Va las ca fuge casa si trebuie sa profit ca mi-a scos cumnata baiatul la plimbare..

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anitta_O

Tigruta, ma omori. De unde fac eu rost de slanina acum? Neaparat mananc diseara de pe undeva. Imi trimiteti si mie parola, va rog?
Am baut o gura de cafea, fug la munca... Of...


Anitta te rog sa iti activezi mesajele private ca alfel nu pot sa iti trimit parola.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Ftelor imi pare bine ca vorbiti de mancare, asta inseamna ca o duceti mai bine cu raul.
Eu va spun sincer ca inainte de sarcina nu eram asa de pofticioas, dar acum sunt dezastru, trebuie sa gust din orice vad. Se vede, deja am luat juma de kg in greutate. Nu e mult dar mai am timp sa ma ingras mai tare.
Eu ieri am mancat sarmale cu o pofta mama, mama (apropo mama mi le0a facut ca eu nu sunt acum capabila de asa ceva) si pe urma cine moare ca eu sigur mor. M-ia fost rau si ma durut stomacul, si sa nu mai vorbesc de gaze. Deci astazi nu ma ating de ele.
Apropo de pofte, cumnata pe timpul sarcinii avea pofta mare pe ceapa, a ajuns sa manance ceapa cu paine si gem. Va vine sa credeti ce combinatie.
Eu acum pota imi e pe cartofi la ler cu unt. Sau macaroane cu branza. Dar nu am timp sa imi fac. Toata ziua sunt plecata

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Anitta din pacate ei sunt reformati, sunt neamuri din partea sotului. Deci iconite nu pot. Alceva chiar nu am idee ce sa ii duc. Si cu bani nu prea as vrea sa ma duc.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui titi143

Anitta din pacate ei sunt reformati, sunt neamuri din partea sotului. Deci iconite nu pot. Alceva chiar nu am idee ce sa ii duc. Si cu bani nu prea as vrea sa ma duc.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 14+


Titi, chiar daca stii ca "are de toate", o hainuta draguta, ori o jucarioara nu e niciodata in plus! Poti sa ii iei ceva mai special din categoria asta, ceva care ti-e drag de prima oara cand vezi.

Sau poate un tort cu numele bebeului? Nu e chiar pentru bebe, dar e o solutie de compromis.

Dar nu du bani! Mi se pare asa de impersonal...

Diana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

multumesc de sfatyuri, nu voi lua antibiotic, nici eu nu am fost de acord cu acetea de la bun inceput.

oricum eu ma simt bine, pe mine aceste contractii care se vad la eco nu ma dor, stiu ce inseamna sa ai contractii de pierdere de sarcina ca din pacate am avut parte la inceputul acestui an, asa ca atunci cand ma mai inteapa sau ma deranjeaza stiu ca nu sunt chiar tragice.

oricum voi lua nospa de 80 3 pe zi pana la urmatorul consult si stau cat pot de cumintica in pat.

:*:*:*

ps eu am mancat ardei umpluti cu ceapa :)))...mmm o bunatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Hey, burtici! Sunteti asa de dragute toate, ma tot uit din ora-n ora sa vad cine a mai pus poze, ca o baba de aia de la tara care sta pe banca-n fata casei si fileaza cine si cu cine trece pe ulita .

Ella, Tigruta, Ramona, aveti niste baietei superbi, "musai" sa scot si eu la raport pozele cu Printesa ca deh!...e de unde alege hihi! Glumesc, de citeste taica-so ma alunga de-acasa, ii spala de pe acum creierul ca ea se va marita doar pe la 40 de ani, asa ca..no chance de lipeli de pe acuma.

Cuchilici si Josefine, si ai vostri bebei se vede ca vor fi niste scumpicei si frumusei, chiar daca sunt mai micuti deocamdata, ca doar au cu cine semana!

Deea, sincer ma depaseste deja discutia cu streptococul asta afurisit, eu peste tot am citit ca se determina in secretia vaginala, cel putin aici nu-l cauta nimeni in urina. Eu zic ca daca nu te costa prea mult - timp, efort, bani, poti sa mai consulti un ultim medic ca sa fii sigura ca sunt toti de acord. Oricum, linisteste-te, ai vazut ca nu sunt motive de ingrijorare daca e tratat.

Titi, din proprie experienta ( si cred ca stii si tu) iti spun ca o hainuta sau o jucarie in plus nu strica niciodata, asa cum zicea si Diana! Si noi am luat tone de hainute si parca tot mai aveam nevoie mereu de cate ceva. Daca te opresti cumva la ideea asta, cumpara hainuta/jucaria pt o varsta mai mare ( ex 9 luni, 1 an) pentru ca de obicei parintii si "vizitatorii" cumpara chestiute pt folos imediat. Dar ce bine-ti prinde o hainuta/jucarie noua cand iti dai seama ca bebe nu mai incape in hainutele de ieri sau s-a plictisit de jucaria de 3 luni!

Fetelor, va pup, ma duc sa-m termin micul dejun si sa vedem ce zice stomacul azi- raman la pat sau ma duc sa-mi fac si eu primul set de analize. Si puneti pozeeeee, ca sunt cu ochii pe voi!

Corina, mami de Bubulina 11 luni si acum 7+ (?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

VirgiL, sa nu crezi ca te-am scapat din vedere! V-am zis ca sunt cu ochii pe voi - ai o familie minunata si tu esti o frumu! Cati ani are Printesa ta?

Corina, mami de Bubulina 11 luni si acum 7+ (?)

Mergi la inceput