Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

nu-l cunosc Miha pe acest doctor.

fetele , eu fac tocinei...moldovencele trebuie sa stie ce gust au......iaaamiiiii, cu smantana...bestiale, poate va dau o idee sa faceti la cina si voi.





mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Lulusor bine ati revenit in tara! Imi pare tare rau de patania voastra si iti inteleg gustul amar. Parca te intelegeai bine cu ea inainte, nu?
Pe mine ma enerveaza bunicile, rudele etc. care isi dau cu parerea vis-a -vis de copilul meu. Si eu, daca as fi fost casatorita cu un barbat al carui religie difera de a mea, as fi botezat copilul tot in rit ortodox.
Sper sa va impacati, desi nu cred ca vei mai avea vreodata aceleasi sentimemte fata de ea.

Maria (27 nov. 2007) si Matei (27 iunie)


Da, mariaruxi, uite sotul e catolic, eu ortodoxa, Imi e botezata ortodoxa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

tu Miha, deci asa tare ma faci sa rad ca eu dupa ce citesc tot ce zici tu de barbatu tau, am lacrimi de ras..si asta nu ca nu i-as da dreptate, dar stiu cum suntem noi aici in Suceava si cum sunt ei si ce crezi ca nu are el dreptate cu apa...sa umpli tu o cada de apa numai pt balaceala plodului..hahahahaahahah
da auzi, vezi ca au si un fel de piscinuta speciala, uita-te pe siteul care ti-am dat eu..si poate iti iei colacelul si piscinuta aia:)))))))


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Gliana, ma bucur ca razi.
Hm.... nu stiu daca mai vreau sa deschid subiectul cu colacul, ca poate nu as castiga niciodata si mai tare m as hartui cu el!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Miha, la care caravana te duci la ,,caravana din dragoste" :)))))))) a lui Mircea Radu?


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Ha, as vrea eu, dar de unde??? Fetele stiu ce sot am.... Dificil, etc.... Parintii lui al meu sunt din Cardiff si au o caravana langa malul marii si mergem acolo. O sa punem in functiune caldura ca e frig acum. E foarte frumos... Eventual am sa fac poze si le pun pe FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

nu stiu daca ati urmarit povestea Liei, de la noiembrie-decembrie. a avut cerclaj rupt inca din sapt. 20, stat prin spitale... cam ca babyblue a noastra.
in fine, a nascut azi un copil perfect sanatos si la termen (sapt. 39). of doamne, ce bine e cand se termina totul cu bine! imi dau lacrimile, sincer...



Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)


Ireth, nu am urmarit povestea Liei, dar o stiu de la aspirante, cand eram si eu pe acolo! Am s o felicit cat de curand! Multa sanatate si ei si bebeului. Multumesc de veste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lauramulta putere in continuare!

Ramona felicitari pentru bebe sanatos.

Lisssa, vai, cum sa ti placa de sotul meu? Sincer, as vrea sa ti l dau pentru o saptamana, ca la 'schimb de mame' si dupa aia cred ca l scoti cu matura din casa. Ba, efectiv 'he tells you off for everything and naggs' continuu..... Este exagerat. El se caracterizeaza MOG (miserable old git) si asa e!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lisssa, si eu inchid apa cand ma perii pe dinti, cand spal vasele le spal mai intai cu detergent si apoi le clatesc.... El de exemplu, pune intr un lighean detergent, spala toate vasele acolo si numa le trece un pic peste apa sa le clateasca.... Tot felul de ciudatenii!!!

Burtocika, multumesc de varianta. Stii si tu, daca ceva functioneazasi bebe doarme da dependenta... Adica o sa vreau sa repet cat mai des ca sa doarma si sa ma odihnesc si eu. Dar oricum am renuntat la idee, ca MOG ul nu e de acord!!

Omibaba, citind nostalgia ta si anuntul dat de Ireth ca a nascut Lia, sincer mi s a facut si mie dor de iulie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Salutare
Azi sunt si eu foarte obosita, am fost la serv de dimineata apoi am avut ceva treburi prin oras, apoi a trebuit sa fac cumparaturi iar acum sunt fff obosita. Abia astept sa o culc pe Natalia si sa ma culc.Ma duc sa-i fac baita si apoi
Maine poate scriu mai mult
la toate fetele.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(5ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ruxiiii, bravo bravo ca ai inceput sa ai grija de tine. Ma uitam si eu la povestiri adevarate pe Acasa si am vazut ca si Luciu s a apucat de slabit, Andra la fel si cam toate si comentatorul a zis: ' Uitati femei care au grija de ele si nu le a uitat Dumnezeu in fata televizorului'. Uf, m am simtit cam rau!!! Sper si eu sa incep sa am grija de mine!!!

Pufi, asta am incercat sa zic BCG ul.... Scuze daca am zis TBC, am vrut sa zic de fapt BCG.

Anaemi, si mie imi vine sa rad de ceea ce scriu de el, dar crede ma sa traiesti cu asa om e greu!!! Probabil ca l am cunoscut cand si eram si eu disperata sa ma marit si sa am copii. Asta dupa experienta nasoala cu cel dinainte!!! Are si el partile lui bune in schimb!!! Vorba ta, bine ca nu intelege romaneste si nu intra pe forum!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

nu-l cunosc Miha pe acest doctor.

fetele , eu fac tocinei...moldovencele trebuie sa stie ce gust au......iaaamiiiii, cu smantana...bestiale, poate va dau o idee sa faceti la cina si voi.





mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Bunica mea face tocinei.......... Sincer, niciodata nu mi au placut!! Sorry!!! In schimb pofta buna voua!!!!

Mergi la inceput