Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Mihaela vezi ca pe site-ul dat de Ireth jos ai o adresa de email al Mirelei.Scrie-i ca-ti raspunde fata imediat si sunt 50 Ron,adik aprox. 10 lire

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,3 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png


Ha, in legatura cu colacelul...... Am discutat cu sotul aseara sa i l cumparam........ Vai draga, cica sunt impotriva mediului.... Nu sunt environmently friendly.... Cum sa umplu in fiecare seara o cada de apa, caci in felul asta planeta va ramane fara apa!!! Nu este de acord sunb nici o forma cu colacelul si cu aceasta idee... Asta e unul din defectele celor din vest, ei sunt obisnuiti sa recicleze, sa fie buni cu mediul.... Eu la mine in casa, pentru ca am un obsedat de mediu, avem vreo 3 cosuri in care punem in felul urmator: 1. gunoiul normal; 2.resturile de la mancare cruda (organic - food compost); 3. reciclying, unde punem plastic, carton si sticla. Va dati seama ce e cand vine familia din romania, unde noi nu suntem obisnuti cu asa ceva!!! Au senzatia ca tot timpul le stau in coada, dar si mie asta al meu imi face efectiv capul calendar cu mediul inconjurator!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Burtocika, Imi a mea la 3 luni si 2 saptamani are 5,220 g, deci tu stai mult mai bine decat noi! Si a mea e doar pe LM. Eu zic sa te calmezi, ca multe suntem in acceasi situatie si sa i dai in continuare ce i dai ca faci bine.

Roberta uite lui Gabriel, azi dupa intepatura. Cum a fost?

Adra, atata timp cat baclavaua e gustoasa, asta e tot ce conteaza.... Nu pica cerul daca nu sta legata!! Mie tare imi place baclavaua, yam yam.... Dar ce dulciuri nu mi plac mie? Poate sa arate oricum, atata timp cat e dulce!!! Si eu umblu tot cu parul doar strans din aceleasi motive, Imi atenteaza tare la el si nu mi place!

Mady, Adra, se pare ca acusi acusi incep dintii... Si a mea roade de numa... Dar nu m am uitat sa vad daca apar si alti dinti (stiti ca ea s a nascut cu un dinte, care acum e cam pe jumatate crescut si doamne, vad stele verzi cand ma mai musca cateodata de tzata!!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

tu Miha, deci asa tare ma faci sa rad ca eu dupa ce citesc tot ce zici tu de barbatu tau, am lacrimi de ras..si asta nu ca nu i-as da dreptate, dar stiu cum suntem noi aici in Suceava si cum sunt ei si ce crezi ca nu are el dreptate cu apa...sa umpli tu o cada de apa numai pt balaceala plodului..hahahahaahahah
da auzi, vezi ca au si un fel de piscinuta speciala, uita-te pe siteul care ti-am dat eu..si poate iti iei colacelul si piscinuta aia:)))))))


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Mady, insanatosire grabnica lui Rares!

Mara, multumesc de intrebare, Imi e ceva mai bine, nu ideal, ca la carte, dar ceva mai bine. Cica sotul m a anuntat azi ca mergem la caravana in seara asta si stam pana dumineca... Sa speram ca acolo va fi mai bine. In legatura cu bebele tau care se trezeste din ora in ora si Imi e la fel. Doarme ce doarme pana la 1, dupa care incepe showul... Aseara m am muls si i am dat biberon, si mi a dormit legat de la 1 la 5. Poate ii este foame bebelui si nu se satura?

PUFI, bravo pentru parametrii lui bubu. 7 kg??? Wow ce mare e!!! Pufi te referi la floricica de la vaccinul TBC? Ca nici lui Imi nu i a aparut si l a facut pe 7 oct. Nu mi a zis ca ar trebui repetat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Miha, la care caravana te duci la ,,caravana din dragoste" :)))))))) a lui Mircea Radu?


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

nu stiu daca ati urmarit povestea Liei, de la noiembrie-decembrie. a avut cerclaj rupt inca din sapt. 20, stat prin spitale... cam ca babyblue a noastra.
in fine, a nascut azi un copil perfect sanatos si la termen (sapt. 39). of doamne, ce bine e cand se termina totul cu bine! imi dau lacrimile, sincer...



Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Bravo ei

Dumnezeu face minuni





mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Salutare fetelor!


Miha, sincer mie imi place de sotul tau. Nu iti spun ca si noi reciclam TOT. Cand a venit mama s-a invatat si ea, e drept ca m-a intrebat in prima luna de toate, dar s-a invatat. Acum strange si ea sticlele in Rom. Si da, noi inchidem apa cand periem dintii de exemplu...asta e...fiecare cu fixurile lui. La mine Cristi e mai fixist decat mine...eu mai uit


Adra, nu vreau sa te dezamagesc, nuci de spalat rufe am avut si eu, defapt si acum le am ca le-am folosit de vreo 3 ori. Rufele miros si nici nu sunt spalate cum trebuie. Parearea mea. Acum tu incerci, poate o sa iti placa sau poate nucile sunt mai de calitate. Bravo ca incerci!

Lulu...hmmm, stiu exact prin ce treci. Urat din partea soacrei. Lasa supararea si mergi mai departe, nu pune la suflet ca nu merita. lasa-o sa ca tot degeaba, bine ca sotul e langa tine si te sustine.

Am urmarit si eu poveste Liei si tare ma bucur ca s-a terminat cu bine. Doamne Ajuta!

Va pupam!

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

Buna mamici

Semnam si noi condica.
La multte luni cu sanatate tuturor celor care s-au sarbatorit si multumesc de urari celor care ne-au felicitat.

Despre noi nu am mare lucru de zis, servim cocteil de virusi ca e de sezon. Saracu Paul s-a facut frate cu tusea tocmai ce juniorul a terminat cu crop-ul. Ultimele nopti au fost horor nervii intinsi la max urlat si eu la copii, teste de sfarsit de quart plus ca m-a calcat si sotu pe batatura bine.

Adra se pare ca Filip-ii nostri sunt de acelasi calibru si personalitate-de fapt sunt nascuti la o zi diferenta. Si al meu e lipitoare, doarme pe mine iar cand e vorba de mers cu masina


Mai fetelor si eu ma invinovatesc pentru orice se intampla copiilor cu toate ca fac tot ce pot sa ii feresc sa li se intample ceva. Si dau cu plansul la greu cateodata. Sa vedeti ce frumos sunam pe 3 voci

gata ca s-a trezit, suntem mai sictiriti in ultima vreme si nu am descoperit inca de ce.

Sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Da cineva fier la bebelusi? Ca mie mi-a dat fier hausmann, dar fara sa fie anemic, fara o analiza fara nimic. Am inceput sa ii dau in prima zi o picatura, a doua doua si tot asa pana la 6 picaturi si continuam asa. Dar parca am inima indoita. Acum rau presupun ca nu ii face ca nu i-ar fi dat asa aiurea. Mai vedem. Cred ca o sa merg si la cea de la medlife sa vad ce zice.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Noi i-am dat Irinei, nu mai tin minte de la ce varsta, si Mirunei o sa-i dam de la 4 luni, asa ne-a zis pediatra. Tot fara analize ... Vezi ca fierul poate da probleme digestive de genul greata, lipsa poftei de mancare, constipatie sau diaree.

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput