Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Roberta, sunt sigura ca totul va fi bine, Dzeu e mare si bun si cand ne rugam cu sinceritate...EL ne asculta. Doamnevajuta si fereste-l pe Gabitzu sa nu se imbolnaveasca


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

mara..iti spun sincer ca nu stiu si nu va luati dupa noi...cica fata aceea de pe forum vinde mai ieftin....sotul meu s-a ocupat de asta, eu doar i-am spus de colacel, apoi el a investigat si a cumparat....


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Neata buna toate fetele
Anaemi ma bucur ca esti bine, chiar ma gandeam la tine in dimineata asta sa te intreb de raport, dar vad ca mi ai luat o inainte.
Ma duc s o adorm pe Imi si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara_d

Buna dimineata. Cu toate ca n-am mai scris zilele astea v-am urmarit.Nu am avut o stare exclenta asa ca am stat pe tusa...
MihaH, imi pare bine ca ai moralul mai ridicat, cum mai este Imi?
Omibaba, si al meu tot in jur de 500-600 ia pe luna, asta de la inceput, oricum intervalul este intre 500-1000g/luna
Adra , te rog sa ne impartasesti si noua impresii despre "noile achizitii".Am luat la citit blog-ul tau...f util.Multumesc
Anaemi, cum te mai simti?
Gliana, m-am uitat si eu pe site-ul dat de tine?Sunt mai buni colaceii respectivi?calitativ ma refer.Si pe noi ne tenteaza sa luam, dar nu stiu de unde
Laura, cum mai este Dani?
La multe lunite celor sarbatoriti astazi

Noi Ne trezim noapte pe la 2-3 si apoi din ora in ora...nu pot sa inteleg de ce....
sper sa scriu mai des...

Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump(5.08.2011)


Eu am comandat chiar azi de la Mirela..e mai convenabil la pret e 50 ron ..calitatea nu o stiu am sa vad cand ajunge dar poate sa iti zik fetele care au comandat de la eaabia astept sa ajunga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

[quote]citat din mesajul lui mariaruxi

Neatza!

Fetelor, am vazut nebulizator la sensiblu in oferta, omron c28. Din asta avem si noi si e ok. Dupa ce am inceput gradi l-am folosit destul de des. Prefer sa inhaleze medicamente decat sa le ingurgiteze.

Poti sa mai spui o dta pretul te rog?ca nu se intelege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Eu am comandat chiar azi de la Mirela..e mai convenabil la pret e 50 ron ..calitatea nu o stiu am sa vad cand ajunge dar poate sa iti zik fetele care au comandat de la eaabia astept sa ajunga

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


am calcat o tura .....

Deci calitatea colacului no offense Mire este aceea a oricarui lucru fabricat in China. Pare ok, singurul lucru care ma deranjeaza teribil este mirosul specific de "chinezism", dar eu oricum am o problema cu mirosurile asa ca .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Deci...luni cand a fost pediatra la noi,caci rares tusea atunci asa putin,ne-a dat numai eurespal de 2 pe zi,azi am sunat-o si i-am spus ca tuseste mult mai des si mai tare plus mucii f multi si profunzi plus un ochi care curge,a zice sa ii dau antibiotic caci e posibil sa se suprainfecteze,mai ales ca de luni pana azi a dat-o in mai rau,acum sunt tare ametita si nu stiu ce sa fac.
mai stiti ca ma plangeam ca avea limbuta alba?i-a trecut limbata dar e alb pe buza in interior si nu ii trece...cand a fost pediattra luni a zis sa ii dau cu glicerina cu stamicin(eu il dadusem doar cu glicerina boraxata),acum mi-a zis sa ii dau si cu albastru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Sa va zic si eu rapid de noi, caci am prins gustul de telenovela 'Impreuna pentru totdeauna'. Eu in viata mea am urmarit doar 2 telenovele, dar asta pare interesanta.

Aseara am gatit pana la 22.40, caci in timpul zilei nu am avut cand. Dupa, am inceput sa ma mulg. Din punctul meu de vedere, m am inteles mult mai bine cu pompa manuala, cu medela swing aveam senzatia ca pierd foarte mult lapte, adica curgea pe laturi. Am reusit sa ma mulg intre 22.45 si 00.00 120 ml. Imi a adormit la 8.30 si s a trezit la 00.10 sa pape. Si a baut tot biberonul. Apoi am tinut o la verticala si am pus o la ea in patut la ora 1 cand am mers si eu sa ma culc.
A dormit de la 1 la 5. Apoi s a trezit si a mai motait doar.... Dar nu a mai adormit cumtrebuie. Poate daca as fi muls 150 ml mi se trezea mai tarziu. Am sa vad in alte seri poate pot trage mai mult, dar am senzatia ca uneori nu produc cat trebuie. Dar acum, daca stimulez mai mult lactatia cu pompa, poate vor produce mai mult.
Acum a adormit. Are program de dormit intre 9 si 11 sau ceva de genul. Ieri mi a adormit la 10 pana la 12, dar acum am s o pun la nani la 9 sa ma uit si eu la telenovela aia linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Alymih era cu 250 si ceva, redus de la 300 si. Eu, pe el meu l-am luat acum 3 ani cu 290, redus de la 390 sau ceva de genul. Se pare ca helpnet-ul e mai scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Is tare suparata...am senzatia ca este vina mea ca, copiii mei se imbolnavesc...asa a fost si razvan f des racea,apoi i-am scos polipii la 2 ani si s-a mai potolit.... unde gresesc???ca eu nu mai stiu,sincer....

Mergi la inceput