Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele.

Felicitari pt bebeii grasunei

Cred ca o sa trecem si noi la nr. 4 ,dupa ce le terminam pe astea nr. 3.

Aly si Petru se mai da pe spate cateodata cand plange, in special cand este agatat de parul meu .

Miha, in general cand plange si il pun in manduca (asta cand trebuie sa plecam), se linisteste.

Adra f frumoasa poezia.

Multa sanatate copiilor.

Cred ca ma pocneste si pe mine o raceala. Azi nopate am adormit cu greu pe la 3, din cauza unei dureri cumplite de cap . Petru a fost "alaturi" de mine cu treziri la 2 ore .

Intrebare: In ultimul timp, Petru transpira ffff tare cand suge. E leoarca pe caput. O fi normal?

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui V

Adra de unde iei scutecele Babylove? Mie nu imi place mirosul scutecelor Pampers si as vrea sa schimb marca, dar cu Happy si Huggies nu s-a inteles bine.
grasunei si de la noi (bine ca nu suntem singurii grasani din gasca)

Miha multumim pt ceai Tu cu ce firma trimiti colete din Anglia? Vreau sa comand haine pt noi si Alex si jucarii ca am gasit la sfert de pret fata de Romania, dar prietena mea sta la 200 km de Londra si nici o firma gasita pe net nu imi accepta colet sub 20 kg de acolo si ma costa 30 lire Merci.




, eu nu trimit niciodata colete din Anglia. Stiu ca este un magazin PRIMARK. Acolo gasesti haine pentru copii si la 1 lira. Daca ai pe cineva care vine din Anglia cu avionul, la wizzair costa 10 lire pentru un bagaj de 25 kg. Am sa intreb si pe nasa lui Imi daca ea trimite pachete in tara.. Daca ai nevoie, putem vorbi cand vin in Romania....

, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Mi-a zis si prietena de Primark, dar este departe de ea si de abia s-a mutat in Anglia si nu are masina inca. Sta la 200 km de Londra si nu are prea multe magazine pt copii in zona. La voi sunt superoferte fata de ce preturi sunt la noi si m-am gandit ca mai fac economie Am comandat chiar si pt sot si pt mine. Merci pt oferta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara_d

Nu stiu ce sa fac cu colacelul de inot, sotul zice ca parca l-ar tine de gat, nu-i prea incantat de pozitie.hm...ce parere aveti?

Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump(5.08.2011)


poti fii sigura ca bebe va fi primul care-ti va "spune" daca ii este incomod . Merita sa incerci daca tot l-ati cumparat, s-ar putea sa-i placa la nebunie .
Si noi am avut aceiasi senzatie, sunt zile cand n-are chef de colac si atunci ii ascultam dorintele, il scoatem si ii facem baita traditional insa sunt zile cand face niste valuri de zici ca suntem la mare .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Ana multa sanatate, da-i repede cu miere, ceai si oscillo .
Si nepotelul meu transpira cand mananca, dr. nu i-a dat nicio explicatie .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ana, eu as zice ca e normal, Eva asa transpira. Dar stiu ca poate fi si un semn al lipsei de calciu. Verifica si sa nu-i fie cald.

Miha, exista o imbracaminte speciala, http://www.hiphip.ro/products/protectie-de-iarna-pentru-copiii-purtati-in-wrap-sling-mei-tai-etc , mie mi-a placut ca aspect, se pune peste dispozitivul in care o porti. Niciunui copil nu-i place procedura de imbracare cu haine groase, si inca sunt mici acum, protesteaza doar prin plans, sa vezi ce urmeaza pe la un an si ceva:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Salutare!

Uram si noi bebelusilor :
GABRIEL-CONSTANTIN de Rammy
MATEI ALEXANDRE de Vn_edelweiss
TUDOR-ANDREI de Ilida
NATALIA de Anca-28

la multe lunite,sa fiti sanatosi si sa aveti parte de mult noroc!



Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Salutare!

Uram si noi bebelusilor :
GABRIEL-CONSTANTIN de Rammy
MATEI ALEXANDRE de Vn_edelweiss
TUDOR-ANDREI de Ilida
NATALIA de Anca-28

la multe lunite,sa fiti sanatosi si sa aveti parte de mult noroc!



Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png


SI DIN PARTEA NOASTRA MULTA SANATATE SI NOROC BEBELUSILOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

fetele.

Felicitari pt bebeii grasunei

Cred ca o sa trecem si noi la nr. 4 ,dupa ce le terminam pe astea nr. 3.

Aly si Petru se mai da pe spate cateodata cand plange, in special cand este agatat de parul meu .

Miha, in general cand plange si il pun in manduca (asta cand trebuie sa plecam), se linisteste.

Adra f frumoasa poezia.

Multa sanatate copiilor.

Cred ca ma pocneste si pe mine o raceala. Azi nopate am adormit cu greu pe la 3, din cauza unei dureri cumplite de cap . Petru a fost "alaturi" de mine cu treziri la 2 ore .

Intrebare: In ultimul timp, Petru transpira ffff tare cand suge. E leoarca pe caput. O fi normal?

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Multumim Petru cum sta cu greutatea si cm?
Si Alex mai transpira din cand in cand in timp ce suge pt ca se agita tare.
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

fetele.

Felicitari pt bebeii grasunei

Cred ca o sa trecem si noi la nr. 4 ,dupa ce le terminam pe astea nr. 3.

Aly si Petru se mai da pe spate cateodata cand plange, in special cand este agatat de parul meu .

Miha, in general cand plange si il pun in manduca (asta cand trebuie sa plecam), se linisteste.

Adra f frumoasa poezia.

Multa sanatate copiilor.

Cred ca ma pocneste si pe mine o raceala. Azi nopate am adormit cu greu pe la 3, din cauza unei dureri cumplite de cap . Petru a fost "alaturi" de mine cu treziri la 2 ore .

Intrebare: In ultimul timp, Petru transpira ffff tare cand suge. E leoarca pe caput. O fi normal?

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Si al meu la fel transpira de numa...eu ma gandeam k mi au dat drumu astia la caldura si de asta la fel ca Petru e ud tot pe capsor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Multumim frumos Oana si Andra pentru poezii!Superbe amandoua !

Luca m-a disperat azi noapte:de obicei se culca pe la 22.30.Adoaarme la san dupa care eu il pun in patut si..gata.Dar aseara nu frate.Zici ca-l manca patutul.In brate dormea bustean,cand il puneam in patut zicea-i ca musca din el
In final l-am luat cu mine-n pat si a adormit bine-merci numai ca la 1 s-a trezit iar, la 4 iar dupa care mi-a cantat ceva,mi-a vorbit si asta cam o ora .La 6 s-a trezit din nou si...gata somn.Abia a adormit acum iar la 9.30 si sper sa-l tina ceva
Vreau sa cred ca -i de vina faptul ca s-a schimbat si la noi ora ca de nu...
Cam ata .Maine mergem la doctor sa ne cantareasca, masureasca,vaccineasca .Speram sa iesim cu bine din asta!
Va uram o saptamana minunatata cu bebelusi cuminti si SANATOSI!

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput