Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

am citit, dar neuronul meu e pe moarte.
azi stateam la laptop si nu intelegeam de ce nu ma inteleg cu mouse-ul ... pana mi-am dat seama ca il tin invers a durat ceva timp
prin preajma, va citesc, fara prea mult chef de ... nimic.
asteptam vremuri mai bune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Offf laura,sigur sigur o sa vina si vremuri mai bune!!!te pup cu drag!

Fetelor a facut soacra-mea niste sarmale de pui cu varza...daca dau varza la o parte,pot sa pap?adik ma gandesc ca nu o avea nimic...dar compot de ananas avem voie???

Azi sunt un pic mai bine si rares e bine...

Ana nu stiu de transpirat,posibil sa ii fie cald!

Ramona am vazut ca ti-ai luat si tu manduca???boala grea manduca asta...ne-a apucat pe toate!!!

andra mersi de raspunsul cu pampersi,maine cred ca ajung la dm!ce bine ca e eva mai bine...

o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Offf laura,sigur sigur o sa vina si vremuri mai bune!!!te pup cu drag!

Fetelor a facut soacra-mea niste sarmale de pui cu varza...daca dau varza la o parte,pot sa pap?adik ma gandesc ca nu o avea nimic...dar compot de ananas avem voie???

Azi sunt un pic mai bine si rares e bine...

Ana nu stiu de transpirat,posibil sa ii fie cald!

Ramona am vazut ca ti-ai luat si tu manduca???boala grea manduca asta...ne-a apucat pe toate!!!

andra mersi de raspunsul cu pampersi,maine cred ca ajung la dm!ce bine ca e eva mai bine...

o seara buna!



Mami de Razvan si Rares


Eu zic ca este ok sa mananci sarmalutele fara varza si compotul zic ca este ok. din cate stiam eu, parca ananasul stimuleaza lactatia.

Mi-ai facut o pofta de sarmaleeee

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

si eu stiu ca tot ce e compot se poate manca, fruntul e fiert si e ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Am revenit.
Cat despre ultimele noutati:
- am avut parte de 4 nopti superbe cu somn adanc de 4 pana la 6 ore, o singura trezire pe noapte si activitate intensa ziua;
- azi noapte treziri mai dese; culcare ora 21, trezire 1, 3, 6, 7; azi fara somn, ieri la fel;
- in ultimele 10 zile a pus 300 g (acum are 5.400 g); o fi fost vreun puseu?, nu stiu.
- are momente cand striga cat o tine gura, iar daca vede ca poate striga o face si mai tare, parca ii place sa se auda; cateodata striga si 1-1.30 h;
- face podu de fiecare data cand o dezbrac sa o schimb, cred ca ii place goala nespus; a, si face pisu in direct de multe ori;
- cand o imbrac pentru iesit afara plange si nu suporta caciula;
- cand o pun pe o paturica si o ridic ea prinde si paturica, nu o lasa jos;
- mai nou a descoperit ca poate sa scuipe si o face frecvent;
- se joaca cu mingea si alte jucarii pe care eu le-am agatat pe manerul de la scoica; isi foloseste mainile sa le plesneasca;
- are o jucarie ca un cap de soricel prins de o bucata de material ca o batista cu noduri la colturi; cand o revede dupa o zi doua ofteaza ca si cum i-ar fi simtit lipsa;
- cand sta pe burta ridica picioarele si mainile sus iar capul il tine foarte sus; ma mir cum sta in pozitia aia;
- la baie da cu picioarele in apa si stropeste peste tot;
- azi dimineata cand am verificat gingia de sus am descoperit doi dintisori ce urmeaza sa creasca, mai au vreo 3 mm pana sa iasa afara; cam devreme, nu?
- de bagat mainile in gura nu mai zic, de cateva zile isi musca buza de jos;

Miha ma bucur ca si voi a-ti avut pace pe timpul noptii. Au fost cumplite noptile trecute pentru amandoua. E frustrant sa nu poti dormi k lumea.


Ceai bun pentru alaptare e si cel de anason. Conteaza sa nu fi obosita prea tare, sa dormi suficient, sa mananci bine si sa nu ai mult stres si atunci e lapte mai mult. Si la mine difera din cauzele astea volumul laptelui, dar oricum as fi vad ca bebe are suficient. Corpul produce doza necesara si nu in exces.

Cele operate cand pot face sport moderat?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Gliana, scuze, eu inca mai am de citit cateva capitole si probabil ca nu am ajuns acolo unde spuneai de povestea lui Eric. Multumesc de raspuns si uite pupici.

Eu numa ce am incercat noul sling prin casa. Imi plangea, probabil ca i dau dintii, si am zis sa mai fac si eu ceva treaba, o pun in sling. Dupa 20 de minute, a inceput sa schiaune si sa maraie, dupa care a inceput sa planga tare. Ai vostri suporta mai mult sa fie carati in casa, sau doar afara le place mai mult?

MihaelaV, eu am primark in orasul in care stau. Nu cred ca mai vin anul asta in Romania, caci sotul zice ca o sa fie bolnav de ingrijorare daca ma duc din cauza frigului si a felului de a conduce in Romania, dar la anul la sfarsitul lui aprilie vin sigur. Deci tinem legatura, pana atunci eventual sa ma interesez maine la nasa lui Imi daca stie ea cum se trimit pachete ma ieftine.

Anaemi, nu am mai auzit sa transpire in timp ce suge. Sorry.

Adra, au incercat aia sa ne vanda asa ceva, dar sotul n a vrut sa cumpere. Ce ne asteapta la un an si ceva? Am crezut ca se cumintesc in timp. Te referi ca fug prin toata casa ca sa i imbraci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Mady, cand bunica mea a fost aici si mi a facut sarmale, eu am mancat cu tot cu varza. Si Imi a fost tare cuminte saptamana aia!!! Si eu cred ca compotul de ananas e ok.

Omibaba, da, intr adevar, ce bine e sa te odihnesti!!! Azi dimineata eram atat de fresh cu culcare la 22.45, trezire la 2.30 si la 6. Nemaipomenit!!! Bravo pentru strumfita ca la carte! O fi avut, cum ai zis tu un puseu de crestere. Azi era progam de cantarire, dar nu m am dus, ca ma simt mai bine sa ma duc la 2 saptamani. Si asa pune cate 140 gr la 2 saptamani. Ma duc ditamai drumul pentru a afla ca a pus 70 gr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Anaemi, sa sti ca si a mea a transpirat la supt inainte, in special dupa baita, iar noi la baita nu marim temperatura in casa ci doar inchidem usa sa nu fie curent.
Acum nu mai transpira ca am renuntat la caciulita de dupa baita si deschid usa imediat dupa ce o imbrac si o usuc la par. Oricum restul zilei e fara caciula, doar la baita ii mai puneam pentru a i se usca parul. In casa avem in general cam 20-21 grade nu mai mult.

Iar cu sarmalele, eu le mananc si frunzele, iar ea nu are nimic. Nu resimte acea varza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Miha, stii tu proverbul ala "copii mici, probleme mici, copii mari, probleme mari", e adevarat, sa stii

Mady, eu am mancat varza, inclusiv salata de varza cruda. Si vinete, si usturoi. Filip n-are nimic. Daca tu esti ok cu alimentele astea, si copilul va fi bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

ce parere aveti de cerealele care se dau de la 4 luni, de la nestle?

eu as incerca sa i dau cate o cupa seara, dizolvata in lapte. mai are o sapt si implin 4 luni. a mai folosit cineva?
ce parere aveti?

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput