Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Miha, chiar imediat de a doua zi mi-a crescut productia de lapte.
Va pup pe toate, azi am avut musafiri, iar de maine dimi sotul imi ia IPad-ul ca pleaca la Bucuresti 5 zile si o sa-mi fie mai greu sa merg in birou la computer sa-l deschid...bla,bla..plus ca raman numai eu cu bebe si nu-mi place..dar nu am de ales....probabil mai sun la soacra sa vina ziua sa ma ajute cu ceva daca am nevoie, Deci posibil sa nu mai fiu activa zilnic...depinde si de bebe.
Pupici

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Gliana, merci de raspuns.

Imi pare rau ca esti singura 5 zile! Stiu ca sotii ne ajuta mult, chiar daca e doar cateva ore seara! Avem si noi o pauza!

Dar unde e fata ta Cristina? Nu locuieste cu voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Neata!
Eva e mai bine, fara febra dar cu muci. Filipel mucaie si el, dar lejer, data trecuta la stadiul asta a ramas, sper sa fie si acum la fel

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Adra, sa speram! Multa sanatate la toti 3!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Fetele

Noi am venit de la vacc de 4 luni...a plans un pic ..are 6,600gr,63 cm...in rest ne a zis ca pana la 6 luni sa nu i dau nik doar titi

Al meu cand e suparat sau il doare ceva se indoaie de zici ca mai are putin si face podumai pateste cineva asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Oana, faina tare poezia aia!

Gliana, eram si eu curioasa cum de e asa de mare diferenta intre copii tai? A fost programat Eric?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Ah, ce va mai invidiez pentru caravane. Florina, voi mai mergeti, sau e prea frig d-acum?

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Adra, e cam frig acu pentru caravana. Am stat la casa socrilor de data asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV

Neata!

Oana e f frumoasa poezia

Adra ma bucur ca Eva e mai bine. Filip poate scapa cu o forma mai usoara...

Noi am trecut azi la Pampers nr 4 ca la nr 3 pateam accidente. Are la nici 4 luni 8 kg In ritmul asta trebuie sa invete repede sa faca la olita ca nu o sa-l mai incapa nici un scutec

Mihaela



8 kg!!!! Bai baiete dar mare e!! Felicitari. Baiatul prietenei mele elena are 9 luni si are 8,900 kg!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV

Adra de unde iei scutecele Babylove? Mie nu imi place mirosul scutecelor Pampers si as vrea sa schimb marca, dar cu Happy si Huggies nu s-a inteles bine.
grasunei si de la noi (bine ca nu suntem singurii grasani din gasca)

Miha multumim pt ceai Tu cu ce firma trimiti colete din Anglia? Vreau sa comand haine pt noi si Alex si jucarii ca am gasit la sfert de pret fata de Romania, dar prietena mea sta la 200 km de Londra si nici o firma gasita pe net nu imi accepta colet sub 20 kg de acolo si ma costa 30 lire Merci.

Mihaela


Mihaela, eu nu trimit niciodata colete din Anglia. Stiu ca este un magazin PRIMARK. Acolo gasesti haine pentru copii si la 1 lira. Daca ai pe cineva care vine din Anglia cu avionul, la wizzair costa 10 lire pentru un bagaj de 25 kg. Am sa intreb si pe nasa lui Imi daca ea trimite pachete in tara.. Daca ai nevoie, putem vorbi cand vin in Romania....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

buna-ziua si spun din start:scuze, in primul rand ca dau buzna(nu-i frumos)si in al doilea rand ca vin cu cersitul...

insa daca va plac fotografiile noastre, va rog votati-ne accesand link-ul pus la semnatura...

multumim!


Prezenti in concurs , un vot va rugam:www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=19" target="_blank">AICI pentru fotografiile my1 si my2.

Va multumim tuturor!




27+
AMR:13 saptamani

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Mara, multumim.
Jucaria aia cred ca mi place mai mult mie decat lui Imi. Nu i place sa stea pe burta e basta!!! Poate o sa i placa curand.

Fetele cu slinguri, manduca, cum faceti sa i puneti pe bebei in ea fara sa planga. Daca plang, se calmeaza imediat ce va puneti in miscare?

AlyMih, si Imi se intinde intr un fel pe orizontala cand o doare ceva sau e suparata. De parca zici ca e o fitzoasa dn aia nervoasa, dar nu asa tare incat sa faca podul...

Voi scoateti copii acum afara? Ca am vazut ca e cam frig pe acolo. Intra cu multe haine in sling? Nu plang? Ca a mea ar sta doar in pielea goala! Cum o imbrac, urla de numa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Oana, faina tare poezia aia!

Gliana, eram si eu curioasa cum de e asa de mare diferenta intre copii tai? A fost programat Eric?

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.




salutare dragele mele

In primul rand ma simttt ff singura ca a plecat sotul, dar ma bucur ca Eric a dormit de la 12.00 amiaza si acum doarme si am dormit si eu 2 ore langa el , pana la ora 14.00, apoi m-am trezit ca sa pregatesc papa de la ora 15.00.
La noi bate un vant de nu am mai vazut asa ceva de multi ani, la geamuri shuiera vantul,mai ales la camera la care dormim, am pus patura la pervaz, deci e teribil, afara te ia pe sus

Colacelul acela nu cred ca-i incomodeaza pe bebelusi, eu am observat ca tot ce este rau pt ei,,,ei simt si cand nu le este bine riposteaza, deci daca ei stau asa cuminti in colacel, inseamna ca e ok...asta e parerea mea

In continuare pot sa spun ca ceaiul de fenicul pt mine deocamdata este ff bun , productia de lapte ff ok, nu mai trebuie sa-i dau formula suplimentar

Miha draga, eu am mai povestit de ce diferenta intre Cristina si Eric este asa mare dar tu bateai dramba sau erai pe la caravana dragostei de nu ai citit ...hahahahahahahahahahahaha ..esti o dulce
Deci...ma repet pt Miha fetele nu va suparati :)))))
In prima mea casatorie primul sot nu a vrut doi copii, nu ne intelegeam, eram extrem de diferiti, am divortat. Dupa 15 ani am divortat, dupa 7 ani m-am casatorit cu actualul si el nu are copii, era cavaler cand ne-am casatorit si am decis sa mai fac eu un bebe, deci Eric a fost tare asteptat si dorit. Multumesc lui Dzeu pt ca il am pe Ericutu, e o mare bucurie pt toti, mai ales pt sora lui:))
Cristina nu sta cu noi pt ca e studenta in anul I la Cluj...
Miha, alte intrebari:))))))))))))) hahahaha

Mergi la inceput